13
13.12.2022, 12:58Lektura na 4 minuty

Lenovo Legion 5: zrób sobie prezent na święta!

Na święta i koniec roku czekają chyba wszyscy – to czas, kiedy nareszcie można odpocząć przez parę dni, pod choinką zaś lądują różne prezenty. Jeśli zarezerwowaliście tam miejsce na laptopa, to ciekawy pomysł na prezent mają NVIDIA i Lenovo.


Partner

Serii gamingowych laptopów Lenovo Legion nie trzeba nikomu przedstawiać. To urządzenia, które świetnie spisują się zarówno w rozrywce, ale i nauce oraz pracy. Niezależnie więc czy uruchamiasz go wczesnym rankiem, logując się na firmową pocztę, czy bierzesz udział w wykładach online, możesz liczyć, że Legion nie opuści cię aż do wieczora, kiedy zechcesz się zrelaksować przy ulubionej grze. A to wszystko dzięki konfiguracji i kilku ciekawym funkcjom sprzętu spod znaku Lenovo oraz kartom graficznym NVIDIA GeForce RTX z serii 30.

Promocja Lenovo na Święta

Potęga GeForce’a

Sercem tak wszechstronnego urządzenia musi być porządna karta graficzna. Lenovo postawiło na współpracę z najlepszymi, dlatego w serii Legion znajdziemy układy graficzne NVIDIA GeForce RTX z serii 3000. Poza wyśmienitą wydajnością w grach karty – dzięki wykorzystaniu różnych technologii platformy RTX – laptopy tej firmy oferują szereg ciekawych dodatków.

Lenovo Legion 5
Lenovo Legion 5

Na pierwszym miejscu trzeba wymienić oczywiście wynikające nawet z nazwy zastosowanych układów graficznych wsparcie dla ray tracingu. Ray tracing symuluje fizyczne zachowanie światła, umożliwiając renderowanie w czasie rzeczywistym grafiki o kinowej jakości w przypadku najbardziej wymagających pod względem graficznym gier. Nieocenionym wsparciem jest również DLSS – karty graficzne z serii NVIDIA RTX 3000 potrafią zwiększyć końcową wydajność dzięki wsparciu AI. NVIDIA DLSS to przełomowa technika renderowania oparta na SI, zwiększająca częstotliwość generowania klatek z wykorzystaniem rdzeni Tensor układów GPU GeForce RTX. Sztuczna inteligencja zwiększa rozdzielczość renderowanego przez kartę obrazu, co przekłada się na odciążenie GPU i wzrost średniej liczby wyświetlanych na ekranie klatek animacji. To proces niezależny od tradycyjnego renderingu i przynoszący niekiedy wręcz spektakularne efekty bez utraty jakości wyświetlanej grafiki.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 bez ray tracingu.
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 z ray tracingiem. Różnice widoczne są na pierwszy rzut oka: to realistycznie odtworzone cienie, jak również atrakcyjniejsze, zmienione w stosunku do wersji bez ray tracingu podświetlenie. Z technologią NVIDII oprawa graficzna jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna.

Na tym się nie kończą zalety laptopów Lenovo Legion. Dzięki zastosowaniu kart GeForce RTX mamy również do dyspozycji aplikację NVIDIA Broadcast, która – również przy wsparciu AI – poprawia obraz i dźwięk, co umożliwia idealną pracę online z każdego miejsca. Producent GPU nie zapomniał również o twórcach treści i profesjonalistach. Dzięki NVIDIA Studio, użytkownicy otrzymują wydajne maszyny, które przyspieszają działanie aplikacji, doładowują najnowsze gry realistyczną grafiką i dodają energii kreatywnym aplikacjom. GeForce RTX to też wyśmienite narzędzie dla uczniów, studentów i tych, którzy są zajęci pracą twórczą lub naukową: karty NVIDII wspierają procesy przetwarzania danych czy obliczeń matematycznych także w profesjonalnych aplikacjach. Chodzi tu m.in. o takie pakiety jak Unity, Enscape, Matlab, Simulink czy Blender – NVIDIA współpracuje z ich producentami, sprawiając, że możemy być pewni, iż praca na laptopach Lenovo Legion będzie wydajna i bezproblemowa.


Laptopy dla gracza i nie tylko

Z wszystkich tych zalet skorzysta każdy, kto zdecyduje się zrobić sobie prezent w postaci laptopa Lenovo Legion. To sprzęt który łączy w sobie smukłą sylwetkę (ledwie 20 mm grubości przy wadze 2,4 kg), zalety wynikające z zastosowania technologii NVIDII oraz wiele ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych Lenovo. Wymienić trzeba tu przede wszystkim lekką i wytrzymałą obudowę z aluminium i magnezu, a także wydajny system chłodzenia. Cieńsze o 40% łopatki wentylatora i o 45% większy obszar wylotowy sprawiają, że laptop jest niemal o połowę skuteczniejszy niż poprzednia generacja, jeśli chodzi o chłodzenie podzespołów ukrytych wewnątrz.

Lenovo Legion 5
Lenovo Legion 5

Nie bez znaczenia są również pozostałe podzespoły. Konfigurując Lenovo Legion 5 już siódmej generacji mamy do wyboru karty NVIDIA GeFroce RTX 3060, 3070 lub 3070 Ti. Procesory? To 12. generacji procesory Intel i7-12700H oraz AMD Ryzen 5 6600H lub Ryzen 7 6800H. Jeśli chodzi o RAM, to producent stawia oczywiście na przyszłościowe rozwiązania – do dyspozycji mamy więc wydajne kości DDR5 o łącznej pojemności do 32 GB. Moc laptopa Legion 5 zobaczymy zaś na własne oczy dzięki szybkim matrycom o częstotliwości odświeżania wynoszącej nawet 165 Hz.

Lenovo Legion 5
Lenovo Legion 5

Legion z kartami GeForce RTX to też produkt na lata. Gry, tworzenie, praca zdalna, nauka – we wszystkich zastosowaniach można liczyć na wsparcie. A w te święta można postawić na relaks z ulubionymi tytułami. Sami przyznacie, że to dwa bardzo mocne argumenty, które powinny w tym roku dać do myślenia św. Mikołajowi lub Gwiazdce? A jeśli to mało, to wraz z laptopem dostaniecie trzy miesiące abonamentu Xbox Game Pass gratis – w sam raz, żeby się nie nudzić przez święta i ferie.

Promocja Lenovo na Święta

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Redaktor
Partner
Wpisów74

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane