23.08.2022, 19:31Lektura na 2 minuty

Sony pokazało DualSense Edge – kontroler do PS5 dla fanów customizacji

Po serii kolorowych wariantów kontrolera do PS5 czas na całkiem nowy model. Bo skoro DualSense był tak dobry, to czemu nie ma DualSense 2?

Ale kontroler DualSense 2 się nie nazywa, a DualSense Edge. I poza ciemniejszym panelem przy analogach jego główną cechą jest to, że możemy sobie w nim podłubać i dostosować niektóre funkcje pod własne potrzeby. Lista nie jest taka krótka.

Po pierwszy mamy nie tylko zrobić remapping wszystkich elementów, włącznie z dezaktywacją niektórych guzików, ale także w pełni dostosować czułość analogów, łącznie z określeniem martwych stref. Będzie się dało także dostosować czułość triggerów, żeby wystarczało np. lekkie wciśnięcie.

Kolejna rzecz to profile. Pozwolą one zmieniać, nawet w locie, nasze zestawy ustawień - trochę na wzór tego, co oferują gamingowe myszki i klawiatury. A w łatwym przełączaniu się, a także szybkim zmienianiu głośności, pomoże nam nowy guzik - Fn.

3
zdjęć

Kolejna zmiana dotyczy już stricte hardware'u. W kontrolerze DualSense Edge będziemy mogli zmienić nakładki na analogi (trzy kształty), wymienić całe analogi oraz doczepić back button, czyli dwa guziki/spusty ulokowane pośrodku tylnej części pada.

Wygląda świetnie, brzmi świetnie, ale sądzę, że jeszcze bardziej ucieszą się z tej zapowiedzi osoby potrzebujące rozbudowanych opcji dotyczących dostępności, które muszą ostro przerabiać kontrolery, aby komfortowo grać.

Data premiery kontrolera DualSense Edge oraz jego cena zostaną ujawnione dopiero w nadchodzących miesiącach.

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

W CDA od czerwca 2021, jestem szefem działów recenzji i publicystyki. O gierkach piszę od 2002 roku: gazetka szkolna, fansite'y, Play, Komputer Świat Gry, Gamezilla, Gamikaze, Rzeczpospolita, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl. Byłem redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów81

Obserwujących14

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane