rek
rek

Konkurs World of Warships: Legends – do wygrania konsola PS5 z napędem [ZAKOŃCZONY?]

Mamy dla Was konkurs związany z grą World of Warships: Legends oraz wyjątkową nagrodą, jaką jest konsola PS5 z napędem.

Oprócz konsoli do wygrania są też kody bonusowe do tej gry. Ponieważ nagroda jest bardzo cenna, to i sama zagadka konkursowa będzie wymagająca.

Dla 10 osób, którym nie uda się zwyciężyć, a zajmą dalsze miejsca, przewidziane są kody bonusowe (ważne tylko w grze World of Warships: Legends).

Smith_17bhp.jpg
World of Warships: Legends

Po ich użyciu gracz otrzyma:

  • amerykański niszczyciel drugiego tieru Smith,
  • 3 dni premium,
  • 3 x commander container,
  • 15 x ShipXP Booster T1,
  • 15 x Credits Booster T1,
  • 15 x CrewXP Booster T1,
  • 15 x FreeXP Booster T1,
  • 15 x Battle Booster T1
  • Tych, którzy nie mieli jeszcze styczności z grą, zapraszamy do zapoznania się z nią. Żeby Wam to ułatwić, mamy dla Was kod zaproszeniowy.

    Charleston_17bhp.jpg
    World of Warships: Legends

    Kod to PLAYWITHCDACTION i należy go użyć w ciągu trzech dni od pierwszego uruchomienia gry na konsoli. Kod trzeba wpisać na stronie https://wowslegends.com/code-redeemer. Ważny jest przez rok.

    Gdy to zrobicie, dostaniecie na start:

  • amerykański krążownik 2 tieru Charleston,
  • 3 dni premium,
  • 3 x commander container,
  • 15 x ShipXP Booster T1,
  • 15 x Credits Booster T1,
  • 15 x CrewXP Booster T1,
  • 15 x FreeXP Booster T1,
  • 15 x Battle Booster T1
  • Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie zagadki. Ale uwaga! Nie wystarczy wpisać samego finałowego hasła. W odpowiedzi musi być również opisane, w jaki sposób dana osoba do niego doszła. Zgłoszenia, w których będzie tylko samo rozwiązanie, nie zostaną uznane za prawidłowe!

    Odpowiedzi wpisujemy w formie komentarzy pod tym newsem. Podatek za główną nagrodę zostanie opłacony przez fundatora. Konkurs zaczyna się dziś i potrwa do czasu, aż go ktoś rozwiąże. Jeśli utkniecie w jakimś miejscu, będę co jakiś czas podpowiadał, ale od razu uprzedzam, że nie będę tego robił zbyt często. Podpowiedziami do zagadek są nasze czasopismo oraz gra, której dotyczy konkurs.

    Możecie zapytać „a gdzie ta zagadka?”. Gdzieś w tym newsie. To właśnie jest pierwszy krok naszej zabawy – odszukać zagadkę. 🙂

    Rozwiązanie

    Najpierw należało odkryć, że w dużym obrazku widocznym w tym newsie ukryte jest archiwum, które trzeba otworzyć programem WinRAR. Da się to zrobić podając hasło „CD-Action 2021”. Po tej operacji dostaliście kolejny obrazek wypełniony z pozoru bezładnie różnymi znakami.


    Wybieramy od od lewej do prawej pola gdzie będzie podane hasło „World of Warships”. W tym obrazku jest ukryty kolejny, który otworzymy znowu stosując WinRAR i odgadnięte hasło. Zobaczymy kolejną podobną tabelkę z różnymi znakami.


    Gdy zaznaczymy w niej dokładnie te same pola co we wcześniejszej tabelce odczytamy hasło „Time for Big Guns”. Tak nazywa się ostatni filmik opublikowany na kanale YouTube gry World of Warhips: Legends. Kod tego filmiku na YT to „MopHzJ-jdcA” i to jest hasło do kolejnego archiwum ukrytego w obrazku.


    Po otwarciu widać trochę inną tabelkę gdzie za pomocą strzałek i liczb oznaczone są pewne pola (liczba i strzałka obok wskazywała na kolejne pola). Gdy odczyta się w odpowiedniej kolejności współrzędne tych pól (najpierw pionowe, potem poziome) otrzymamy kod heksadecymalny (5475726E20666F722054696465). Ten kod po zamianie na ASCII da ostateczne rozwiązanie a mianowicie hasło „Turn for Tide” (https://www.rapidtables.com/convert/number/hex-to-ascii.html)

    I to jest ostateczne rozwiązanie zagadki.

    P.S. Tak w zasadzie powinno być „Turn the Tide”, ale wymyślanie tej zagadki zabrało mi wiele godzin i kończyłem jej układanie późno w nocy, stąd mój błąd.

    Laureaci

    Biorąc pod uwagę ogrom pracy jaki został włożony w rozwiązanie zagadki odpowiedź loorana uznaję za prawidłową. Podano prawidłowe hasła oraz został opisany sposób rozwiązania poszczególnych zagadek.
    loorana proszę o nadesłanie na maila ghost@cdaction.pl swoich danych. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować „Konkurs – World of Warships: Legends” i wysłać z adresu mailowego jaki masz powiązany z kontem na forum.

    Pozostaje jeszcze sprawa kodów bonusowych do gry, bo jest ich 10 a nie padło aż tyle odpowiedzi dodatkowych aby je wszystkie rozdzielić. Więc w tym wypdaku czekam na nie. 🙂

    rek

    222 odpowiedzi do “Konkurs World of Warships: Legends – do wygrania konsola PS5 z napędem [ZAKOŃCZONY?]”

    1. W trakcie II Wojny Światowej na morzach i oceanach walczyło 58 amerykańskich niszczycieli. Ot wydaje mi się, że niszczyciele oznaczają, że pytaniem konkursowym jest wskazanie ile niszczycieli walczyło na wodzie po stronie USA w trakcie II Wojny Światowej.

    2. 30.12.2019 Wtedy do WoW Legends został dodany yamato w ramach eventu i był on pierwszym legendarnym statkiem w grze. Gra jest podpowiedzią,więc uznałem że data wydania pierwszego legendarnego statku,który jest wyeksponowany na każdej grafice w artykule to prawidłowa odpowiedź.

    3. Hm… jedynym klikalnym, interaktywnym elementem w tym newsie jest jeden obrazek o nazwie YamatoWoW_17bhp.

    4. Numer artykułu to 64767. Jest to również kod pocztowy do Missouri. Czyżby odpowiedzią był USS Missouri na którym podpisano akt kapitulacji Japonii?

    5. Film „Dzień niepodległości” z Willem Smithem. Uzasadnienie:|statek „Smith” na obrazku, a więc statek kosmiczny z tego filmu, pierwsza ikonka widoczna symbolicznie to commander container, druga w kolejności to pewnie ShipXp booster, kolejne trzy są nieodsłonięte/zagadki i zapewne odpowiadają credits oraz crew, a to jak wiadomo terminy odnoszące się do napisów końcowych w filmie i ekipy filmowej, czyli też aktorów, free booster kojarzy mi się z wolnością/independence, a statek Charlston jest typu Independence

    6. Nie wiem, czy można dodawać kolejny komentarz, ale nie zmieściłoby się w poprzednim. Nagrodą w konkursie jest konsola PS5 z napędem i to mogła być sugestia, że chodzi o boostery (napędy/wzmacniacze) jako zagadki, dodatkowo w jednym z odcinków serialu Star Trek wystąpił statek o nazwie „USS Charleston”, co można połączyć z kosmiczną tematyką filmu „Dzień niepodległości” („Independence Day”)

    7. Odpowiedź na zagadkę to ORP Błyskawica.|Data wodowania okrętu oraz położenia stępki to 1 października 1935 i 1936 rok. Data ogłoszenia konkursu to również 1 października.

    8. Pozwolę sobie jeszcze uzupełnić, bo brak miejsca w jednym komentarzu, a sporo wątków jak się okazuje.|Tytuł gry nasuwa skojarzenie z innym filmem o kosmitach „War of the Worlds” („Wojna Światów”), poza tym kod jest do wykorzystania w ciągu 3 DNI (Independance DAY), a zagadka zaczyna się od 3-go boostera w kolejności, ponadto na okładce nowego CD-Action jest Alien, co można traktować jako kolejną podpowiedź 😉

    9. psst… gdzie szukac klucza do „hasła”? 😉

    10. przypomniało mi się, że Will Smith zagrał też w filmie „Jestem Legendą”, czyli jest to nawiązanie do tytułu gry, a jeszcze odnośnie „2 tieru” wymienionego 2 razy to może być numeryczne nawiązanie do sumy cyfr dni 11 listopada (11.11, czyli 2 i 2), czyli święta niepodległości. Mam nadzieję, że nie przegiąłem z ilością komentarzy, ale jak widać trochę tych skojarzeń może być, w każdym razie stawiam na hasło „Dzień niepodległości” 😉

    11. Odpowiedzią są: KSIĄŻKI. To przy nich stoi puchar z logiem WoWs i to one są kluczem do wiedzy i potęgi 😉 Również na morzu 🙂

    12. Chyba już mam. Zagadką są książki. W najnowszym numerze jest wywiad z Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem. Na obrazku są 2 książki więc obstawiam, że chodzi o Gamedec. Na grafice mamy okręt Yamato – okręt japoński – „Imperium Słońca” więc odpowiedzią będzie tytuł serii Gamedec: Obrazki z imperium.

    13. Odpowiedź to: taniec. Charleston to znany taniec a Smith to nazwa szkoły tańca.

    14. Zagadka odnaleziona, ale bez konkretnego pytania to może chwilę potrwać 😀

    15. Odpowiedź: płyta. Cd-action ma w nazwie płytę (CD), lotniskowce mają płytę, PS5 posiada napęd (na płyty).

    16. Odpowiedź to: premium. CD Action jest magazynem premium wychodzącym co 30 dni 😉 W grze można wykupić konto premium na 30dni. Na zdjęciu widać Yamato, pancernik premium.

    17. Nagrodą jest PS5 z napędem, czasopismo było kiedyś wyposażone w płytki do napędu w PC, a statki mają napęd turbinowy. Według danych z gry napęd Yamato to: silnik: 150 000 Km i maksymalną prędkość: 27 węzłów; Smith: 10 000 KM, maks prędkość 28 węzłów, Charleston: 21 000 KM i maks prędkość 22 węzły.

    18. Miśki, to nie jest takie proste jak gra w skojarzenia – „podpowiedziami do zagadek”… do zagadek, czyli jest ich więcej i musimy jak po sznurze linków, ukrytych kodów i szyfrów dotrzeć do końca węzła zagadki. Ach, aż mi się stare odgadywanie pełniaków przypomniało i te abstrakcje z odkodowywaniem linków, szukania dużych liter po całym numerze magazynu itd.

    19. Odpowiedź: stolik by się zarwał bo Yamato ważył 65 000 ton. Obrazek został nazwany YamatoWoW_17bhp.jpg. |§ 17 rRozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.|Informacje o dopuszczalnym obciążeniu stropów|W pomieszczeniach magazynowych i na drogach znajdujących się w obiektach budowlanych powinny być umieszczone informacje o dopuszczalnym obciążeniu stropów.|Tak więc szklany stoik by go nie utrzymał xD (wiem kombinuje jak koń pod górę :D)

    20. Ewentualnie odpowiedzią może być film Battleship – okładka Aliens, gra okręty – okręty i obcy to wychodzi akurat ten film. Tam też grał pancernik USS „Missouri” który jest także w grze (wrócił we wrześniu)

    21. może być jeszcze taka interpretacja odnośnie trzech boosterów-zagadek: Credits – można przelać ratę kredytu, Crew – czytane jako krew, Free – wolność, a więc „przelać krew za wolność/niepodległość” stąd „Dzień niepodległości”

    22. Post jest z 02.10|1 trop (a przynajmniej ja bym na taki stawiał) 2 października 1905 – W stoczni w Portsmouth rozpoczęto budowę brytyjskiego pancernika o przełomowej konstrukcji HMS „Dreadnought”. Oznaczałoby to że trop prowadzi albo do pancerników (Dreadnought był najszybszym pancernikiem swoich czasów), ten pancernik należy do 3 tieru zjednoczonego królestwa w World of Warships Legends, |ALBO trop prowadzi gdzieś dalej do Portsmouth (miejsce gdzie ów okręt powstał). |ALe to tylko takie moje dywagacje

    23. Znając życie się mylę, ale trudno chociaż może komuś poddam pomysł żeby pokombinował z datami, liczbami, albo coś w tym stylu.|Chociaż uważam że raczej nikt tej zagadki tak od razu nie rozwiąże i na pewno zajmie to dużo czasu, bo pamiętam jak widziałem już nieraz wcześniejsze zagadki tutaj na stronie i w Cd-Action. Niejednokrotnie zagadki i ich rozwiązanie było tak trudne, że nawet znając odpowiedzi nie do końca rozumiałem co skąd się wzięło :)|Także ja raczej z zabawy odpadam, ale życzę innym powodzenia 😉

    24. Niewątpliwym jest to, że osoba która rozwiążę tę zagadkę w pełni będzie zasługiwać na nagrodę, dlatego z mojej strony od razu składam gratulacje i wirtualny uścisk dłoni prezesa :)|Bo żeby rozwiązać coś takiego trzeba być bardzo inteligentnym i spostrzegawczym.

    25. Dobra mój błąd post jest jednak z 1 października :)|Ale przynajmniej próbowałem coś pokombinować 🙂

    26. Czyli idąc moją logiką dat pasowałby niemiecki pancernik Nassau|Ale wątpię, żeby autor skorelował datę dodania posta z wydarzeniem historycznym

    27. W kodzie newsa nie ma żadnych sekretnych wiadomości czy popularnych literowych szyfrów, nie ma ich też ukrytych na obrazku w żadnym kącie, ani w linkach. Utknęliśmy w takim razie ze zdjęciami Smitha, Charlestona i interaktywnym Yamato.

    28. Dobra, powiem co wiem, bo nie widzę żadnej informacji na podstawie której mógłbym iść z tym gdzieś dalej.|Obrazek YamatoWoW_17bhp.jpg to enkryptowane archiwum, nie wiem czy .rar czy .zip w każdym razie jest zahasłowane. Żadna opcja mi do głowy nie przychodzi, a siłuję się z tym 24h.|Poproszę koło ratunkowe.

    29. Może hasło to jakieś słowo bądź numer powiązane z magazynem albo bezpośrednio z grą, skoro mają być podpowiedziami do hasła?

    30. W obecnym numerze nic nie znalazłem, archiwalnych nie mam.

    31. Archiwalne raczej odpadają, wątpię, że planowali umieścić podpowiedzi do konkursu już miesiąc, dwa temu, gdzieś w druku. To będzie coś uniwersalnego jak ISSN, index, nazwa magazynu (nie działają) albo coś z tym newsem lub/i WoWSem jak ten kod promocyjny (też nie działa) albo np. nazwy statku (nie działają). Sama strona nie jest wymieniona jako podpowiedź, więc ją też odrzucam tak samo jak strona code-redeemer. Może jakiś szyfr Cezara czy coś – takie zagadki już tu były.

    32. Szkoda ze brak wam cierpliwości:(

    33. @Peledzej nawet nie znasz mnie, a oceniać chcesz

    34. Wzajemna pomoc oznaką braku cierpliwości? A to ci dopiero… wróćmy do zagadek.

    35. arekrem – odnalazłeś zagadkę. Brawo. A teraz kombinujecie co z hasłem.

    36. Co z hasłem to ja kombinuje od przedwczoraj

    37. Myślę, że śmiało można już podpowiadać;)

    38. Podpowiedź – czasopismo.

    39. Hasło: spikain nie działa xD. To tylko tak na rozluźnienie.

    40. Hasło: „Dekalog”. W CD-A jest artykuł o 30 latach WWW – World Wide Web,|czyli nawiązanie do tytułu World of Warships, zdjęcie to |YamatoWow_17bhp okręt z II WŚ i jest film „Tora, Tora, Tora” z 1970 r. o Pearl Harbor|(1+9+7+0=17,) i do tego trzykrotne powtórzenie Tora jak WWW, |Tora zawiera dziesięć przykazań (dekalog), inna sugestia to |”code-redeemer”, że kodem jest Zbawiciel, czyli Bóg, który |dał dziesięć przykazań, do tego CD-A to kolejno 3,4 i 1 litera |alfabetu co daje razem 8 jak suma cyfr liczby 17

    41. poza tym odnośnie historii WWW to 30 lat to są 3 dekady, bo |dekada to 10 (jak przykazań, więc dekalog), inna nazwa na płytę CD |to cedek, litera c jest 3-cia w kolejności, „deko” oznacza 10, |”deck” po angielsku oznacza pokład |dla 10 osób przewidziane są kody – nawiązanie do „code-redeemer”,|aktualny numer CD-Action jest z października (10 miesiąc roku, więc DEKO), |Obcy to Alien (AL, za to końcówka „-ien” przypomina yen odnośnie japońskiego okrętu z zagadki) i jest na okładce (OK) – razem „Dekalog” 😉

    42. Ktoś tu naprawdę chce wygrać PS5 lol

    43. „17bhp” musi być istotne|Bhp suma liczb tych liter w kolejności w alfabecie też daje 17|Więc 1717|Może ktoś ma rozkmine co dalej

    44. Na każdej grafice znajduje się okręt YAMATO – Japoński superniszczyciel, stworzony do walki z okrętami USA. Od budowy w 1937 po raz pierwszy okazję otworzyć ogień z dział dopiero w październiku 1944, ale z pola walki szybko go wycofano. Rok później został wysłany na samobójczą misję w obronie Okinawy. Najpotężniej opancerzony okręt, niemal 23 tony czystej stali – pływająca forteca. Większą rolę odegrał jako Legenda, niż faktyczny okręt wojenny.

    45. Jak ściągnąć to archiwum, bo mi wychodzi jpg a winrar mówi, że nie ma żadnego archiwum.

    46. Pobierasz „klikalne” foto i otwierasz za pomocą winrar |Wtedy pyta o hasło

    47. Czasopismo o numerze 2/2017 pt. Wojna wydawnictwa Revue miało na stronie tytułowej pancernik Yamato

    48. Albo odkryj rozszerzenia plików w swoim systemie i zmień w pliku .jpg na .rar, to ci automatycznie przypisze plik do Winrara. Podpowiedź – czasopismo (nasze CD-Action).

    49. Recenzja World of Warships: Legends była w CDA nr 303, ale nie ma tam wzmianki o YAMATO. Tym 17_bhp bym się nie przejmował, każdy obraz w artykułach na stronie ma podobny dopisek.

    50. Dokładnie 17bhp to znacznik czasowy wrzucanego zdjęcia i nie ma żadnego znaczenia w zagadce. Hasło jest związane z naszym pismem i czasem.

    Dodaj komentarz