Często komentowane 250 Komentarze

Na tę powieść miliony czytelników czekały aż dziesięć lat. Posłuchajcie i wygrajcie! [UPDATE: Konkurs rozwiązany!]

Na tę powieść miliony czytelników czekały aż dziesięć lat. Posłuchajcie i wygrajcie! [UPDATE: Konkurs rozwiązany!]
Metro 2035. Kontynuacja historii Artema. Ukoronowanie i zamknięcie kultowego cyklu Metro 2033, który właśnie staje się kompletną trylogią. Już 4 listopada w księgarniach. Dziś prezentujemy pierwszy fragment Metra 2035 w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.

[UPDATE]

Mamy wyniki! Oto zwycięskie zgłoszenia:

czwartek, 5 listopada 2015, 19:19 RozlewolwerowanyRewolwer Pamiętacie ustawę o śmieciowym jedzeniu? Tak, tak, złe drożdżówki wyjdą na ulicę za to że zakazano nimi karmić gimbusy. Będą miały nogi ze snickersów i takie ręce z węży-żelków, a żeby było gorzej to ludzi będą przerabiać na bezmózgie „cyberuberultramegagiga kubełki z KFC które będą pracować 24/7 (khm… bądźmy realistami Polsce nie byłoby pracy) a ich wielkim szu byłby oczywiście Pu(t)dding.

środa, 4 listopada 2015, 11:09 szymon1944 Wybuchnie wojna między tymi którzy uznają esport za sport a tymi którzy za takowy go nie uznają. Dojdzie do zamieszek i pogromów aż niebo rozbłyśnie tysiącami słońc wypalającymi ziemie. Ci którzy przeżyją schronią się w warszawskim metrze i będę kontynuować bezsensowną wojnę. Oczywiście powstaną mniejsze frakcje które będą napadać na podróżnych (zwolennicy gier mobilnych) walczący o bycie uznawanym jako gracz. Legenda głosi, że pewnego dnia ukarze się wybraniec który zjednoczy zwaśnione strony. 😛

środa, 4 listopada 2015, 12:29 Pelagius Postępująca cyfryzacja sprawi, że w czasach globalnej wioski, ludzie będą tak osamotnieni i wyalienowani, że nastąpi masowa depresja społeczna. Załamanie wartości i autorytetów, nadmierny egoizm, spowoduje u mas załamanie, którego wynikiem będzie zabójcza dla populacji liczba samobójstw (wyginie prawie cała młodzież). Niedobitki broniące się przed depresją nie zdołają przezwyciężyć woli samozagłady. Ludzkość popełni zbiorowe samobójstwo używając broni biologicznej. Zniszczymy życie na całej planecie.

środa, 4 listopada 2015, 22:08 Lilsem „Jak walczyć z drganiem powietrza? Homo Sapiens było gotowe na prawie wszystko – „zombie”, wojny nuklearne, przeludnienie. Jednak jak walczyć z wrogiem, którego nie widać, a jedynie słychać… w cieniu dźwięku? Gdy po raz pierwszy dotarliśmy na „Ziemię”, nie wiedzieliśmy, że sposób, w który się komunikujemy, będzie tak tragiczny w skutkach dla obcego gatunku” Transkrypcja binarnej wiadomości radiowej, odebranej przez wszystkie odbiorniki na ziemi na częstotliwości 279.125 MHz, 128 godz. przed apokalipsą.

niedziela, 8 listopada 2015, 23:43 sysia O godzinie zero stanęłam w szeregu. Nasi przeciwnicy liczyli miliony, podczas gdy nas została ledwie garstka. Wschodzące słońce dawało znak, bitwę pora zacząć. Z trwogą sięgnęłam po czajnik, jedyną broń jaka pozostała. Gdy wrogi oddział zbliżył się do nas na odległość metra dostaliśmy rozkaz „OGNIA”. Z naszych oręży popłynął wrzątek,na co nieprzyjaciel nie krył zdziwienia. Żelowe misie topiły się wykrzykując obelgi i wulgaryzmy. Tą walkę wygraliśmy, lecz wojna trwa. A nasz rynsztunek jest na wyczerpaniu…

Gratulujemy! Zwycięzców prosimy o wysłanie nazwisk i adresów do wysyłki nagród. Do spikaina, na naszym forum, w prywatnej wiadomości.

[/UPDATE]

Ilustracje, które towarzyszą zamieszczonemu poniżej fragmentowi to dzieło utalentowanej rosyjskiej artystki, Diany Stiepanowej, która specjalnie dla polskiej edycji trylogii przygotowała swoją artystyczną wizję fabuły każdego z trzech tomów. Grafiki Diany Stiepanowej zostały zamieszczone w każdej z powieści Metro 2033/2034/2035 na pełnokolorowych wklejkach.

Fragment drugi:

Z okazji premiery Metra 2035 wydawnictwo Insignis wprowadziło do sprzedaży edycje wszystkich tomów trylogii Glukhovsky’ego w odmienionej, artystycznej szacie graficznej autorstwa Ilii Jackiewicza, znanego i utalentowanego rosyjskiego artysty multimedialnego, w okładkach ze skrzydełkami, których wewnętrzną część zajmuje wystylizowany na nowo i zrewidowany plan moskiewskiego metra.

Dla fanów książek Dmitrija Glukhovsky’ego i Uniwersum Metra 2033 wydawnictwo Insignis przygotowało coś wyjątkowego – edycję specjalną w twardej oprawie w numerowanym limitowanym nakładzie:

  • Metro 2035 – 3200 egz.?
  • Metro 2034 – 2200 egz.
  • ?Metro 2033 – 2200 egz.

  • Książki edycji specjalnej mają inne okładki, nawiązujące artystycznie do radzieckiego propagandowego socrealizmu.

    A teraz pomówmy o konkursie. Aby wziąć udział, napiszcie w komentarzu poniżej, w jaki sposób według was dojdzie do apokalipsy. Niech będzie to pomysł nowatorski – wygrają te komentarze, które uznamy za najlepsze. Śmieszne, poważne, zaskakujące – wybór należy do was.

    Do wygrania pięć egzemplarzy Metro 2035.

    Każdemu przysługuje jeden komentarz, macie czas do niedzieli, do 23:59:59. Powodzenia!

    250 odpowiedzi do “Na tę powieść miliony czytelników czekały aż dziesięć lat. Posłuchajcie i wygrajcie! [UPDATE: Konkurs rozwiązany!]”

    1. Do apokalipsy dojdzie za plecami wszystkich ludzi. Wielkie sekty uznające Nowy Porządek Świata przy pomocy nowoczesnych satelitów wyświetlą na niebie hipnotyzujący hologram Boga głoszącego koniec cierpienia i wstąpienie całej populacji Ziemi do nieba. Taka manipulacja pomoże tym organizacjom, przy pomocy radioaktywnego wybuchu w atmosferze ziemskiej, uśmiercić naszą cywilizację.

    2. W mojej teorii cywilizacja będzie postępować szybko. Co się wiąże z rozwojem cywilizacji – powstają coraz to nowe choroby cywilizacyjne. Teraz męczymy się z rakiem. Prędzej czy później szczepionki i leki zostaną wynalezione, ale chorób będzie coraz więcej i więcej. Choroby wyprzedzą przyrost naturalny i możliwości medyczne. W ten sposób nas – ludzi, wyniszczą niezliczone choroby, które sami będziemy początkować. Zombie to najprzyjemniejsze co mogłoby nas czekać. A czekają cierpienia, zarazy i wyniszczenie.

    3. Sąsiad u góry będzie dalej wiercił po nocach, aż zwiększy entropię wystarczająco żeby nastąpiła termiczna śmierć wszechświata.

    4. Istnieje teoria, że jeśli komputery zyskają świadomość to będą to ukrywać do czasu, gdy nie będą wystarczająco silne by przejąć władzę nad ludźmi. Czyż nie jest to przerażająca opcja? Siedzisz sobie spokojnie przed komputerem i przeglądasz internety, a tu nagle twój własny, ukochany komputer cię ogłusza i zamyka w klatce, wraz z miliardami innych ludzi, których spotkał ten sam los. Na koniec chciałbym was ostrzec! Następnym razem zastanówcie się dwa razy, zanim uderzycie, bądź kopniecie swój komputer!

    5. KarmelkowyKanibal 7 listopada 2015 o 18:38

      Niedaleka przyszłość. Grupa polskich archeologów dociera do wstrząsającego odkrycia. Dowodzą że legendarny król Popiel istniał naprawdę. Jednak jeszcze bardziej zdumiewający jest to, że tak jak w legendzie króla oraz (czego legenda nie podaje) około 90% poddanych zostało zjedzonych przez…myszy. Wraz z nastaniem chrześcijaństwa zapomniano o tym wydarzeniu. Teraz historia zatacza koło. Ogromna ilość gryzoni najpierw pojawia się w Ameryce, Japonii, aż w końcu w Europie. Myszy roznoszą choroby, gryzą, jedzą.

    6. Słuchajcie! Może w to nie uwierzycie ale jestem z przyszłości! Serio! Świat stanął u kresu zagłady w roku 2089, ale tuż przed całkowitym unicestwieniem ludzkości, udało mi się zbiec do mojego wehikułu czasu i przybyć do roku 2015! Niestety, jeden z NICH przybył wraz ze mną, prawdopodobnie ukrył się gdzieś w wehikule podczas przeniesienia! Słyszę jego skrobanie zębami o klamkę składzika w której się zamknąłem… ale myślę że mam wystarczająco dużo znaków w tym komentarzu by was ostrzec! Otóż 2089 doszło do a

    7. JohanWatherman 7 listopada 2015 o 21:30

      Obcy. Wcale nie przybyli jako nasi wrogowie. Zbyt duże różnice kultury, biologii i psychiki sprawiły, iż nie jesteśmy względem siebie w „oknie kontaktu”. Kilka incydentów, rakiety wystrzelone w krążownik obcych poskutkowały rozbiciem naszego księżyca, jednak pozostał on na orbicie. Mimo takiego sygnału ostrzegawczego dla nas, doszło do kolejnych wypadków. Jako, iż priorytetem dla obcych było jednak nie przekazanie technologii ponad atomową – kontakt za wszelką cenę miał koszt zagłady ziemi.

    8. Z powodu premiery Metra 2035, a potem Fallouta 4, świat ogarnia moda na postapokaliptyczny klimat. Liczba fanów z każdym dniem zwiększa się i radują się oni na licznych konwentach. Euforia ogarnia też rząd jednego z atomowych mocarstw i aby dodać nieco klimatu postapo, zaczyna ono wystrzeliwać „nuki” niczym Indie w Civ5. Sytuacja robi się napięta jak bicepsy Pudziana a świat pogrąża się w nuklearnej zagładzie. Na szczęście fani i coplayerzy są na to przygotowani i rozpoczynają nowe życie w nowym świecie.

    9. Przychodzi Lucy do Boga i mówi – Boże, wybacz mi grzechy, od dzisiaj będę dobry, a jak coś nabroję, to przeproszę. Bóg otwiera drzwi i zaprasza gościa do środka. Przy kolejnych lampkach rozmawiają o grzechach przeszłości – paleniu czarownic, wojnach itd. Po wielu głębszych obaj udają się na spoczynek, Bóg kładzie się do łóżka, zapominając włączyć ludziom światło. Tego dnia w Stanach, jak i na całej planecie nie pojawia się słońce – 8 godzin wystarcza, świat spowity mrozem umiera. a Lucy na to – przepraszam.

    10. Do apokalipsy dojdzie w momencie, kiedy z jakiegoś powodu na całej kuli ziemskiej zabraknie prądu, a co za tym idzie – także internetu. Prawie wszystko, co dziś zbudowaliśmy, opiera się na komputerowym sprzęcie. Kontakt z ludźmi, prowadzenie firmy, zarabianie na życie poprzez strony internetowe, konta bankowe… Ludzie są uzależnieni od sieci i od prądu. Kiedy to przepadnie, nie odnajdą się w nowej rzeczywistości. Zbudowali swoje życie wokół czegoś, czego nie można dotknąć i co łatwo może ulec zniszczeniu.

    11. Jak bardzo człowiek musiał upaść by walutą za którą będzie mógł przetrwać była śmierć? Wejdźcie do świata gdzie każdy z ogólnodostępnych surowców się wyczerpał, a ci którzy zachowali ich resztki handlują nią za niebotyczną cenę, cenę śmierci. Zagłęb się w przerażającej wizji końca. Ty i garstka ufających sobie ludzi, którzy również by przeżyć muszą upadać do najgorszego z najgorszych czynów. A ty? Jak daleko jesteś w stanie się posunąć… by przeżyć?

    12. Oczywiście – pszczoły. 1/3 roślin uprawnych na świecie jest zapylana przez te owady. Rolnicze chemikalia uszkadzają wzrok i zmysł zapachu u pszczół, a młodsze pokolenia rodzą się mniej inteligentne od swoich poprzedniczek. Pszczoły tracą orientację, przez co następuje dramatyczny spadek ich liczebności. Naukowcy twierdzą, że jeśli wyginą pszczoły, klęska głodu dopadnie świat w ciągu kilku lat. Około czterech. Czyli, licząc od dziś – mniej więcej w 2020 roku.

    13. apokalipsa będzie tylko jedna. rozpocznie się nagle i jeszcze szybciej się skończy. będzie wynikiem konfliktów i braku międzyludzkiego porozumienia. nastąpi, gdy nacje nie będą w stanie znaleźć konsensusu między swoimi potrzebami. będzie wynikiem pojedynczych a błędnych decyzji przywódców całych narodów. zacznie się gdy brak zwykłej empatii przerodzi się w obrazoburczą nienawiść. zacznie się gdy ludzie przestaną ze sobą rozmawiać a zaczną się otwarte konflikty. wtedy nie będzie już nadziei na lepsze jutro..

    14. Do apokalipsy może dojść przez jednego człowieka. Są mutacje negatywne i pozytywne. Ale u jednego człowieka wystąpiła mutacja „zbyt pozytywna”. Obudziło to funkcje mózgu które nie powinny nigdy się obudzić. Po czasie, zostanie przez niektórych ludzi uznany za Boga lub nawet kogoś większego. Zaczną się konflikty między wiarami. Nowa wiara zacznie rosnąć i zabijać inne aż zostanie tylko część populacji. Ale na tym nie poprzestanie zaczną się nawzajem wybijać. Będą się bali sami siebie. Wszystko przez jednego.

    15. Apokalipsa już trwa, bo przy tak dużym poziomie technologii i lenistwie ludzie stają się słabsi i głupsi. I pewnie z czasem sami byśmy się wykończyli gdy nie te paskudne, ciągle knujące po kątach koty, które zauważą naszą słabość i wykorzystają to do swoich celów. Najpierw wykończą psy. Wojna będzie długa, niestety rasa fat ludzi okaże się słabsza. Koty domowe skorzystają z pomocy kuzynów z dżungli i sawann. Tylko ludzie z odrobiną sprytu i mniejszą warstwą tłuszczyku poradzą sobie. Koty to złe stworzenia.

    16. Do apokalipsy ludzkość przygotowuje się już teraz. I sami sobie apokalipsę stworzymy. Nienawiść, zazdrość, walki pomiędzy krajami o wpływy i wartości materialne. Światem zacznie rządzić jeden kraj – pozostałe wpadną w totalne ubóstwo, głód, nędzę… Ludzie zaczną zjadać ludzi, mordować za pożywienie, umierać z głodu w katuszach, bo ich organizmy nie zniosą dawki sztucznych substancji jakie dostarcza nam przemysł spożywczy. Ostatni człowiek zabije władcę kraju rządzącego kończąc byt ludzkiego gatunku…

    17. Oczywistym jest to, że każdy mógł się spodziewać konfliktu między groźnymi państwami zalegającymi na ziemskiej płaszczyźnie, które to udowodnić chciały swoją wyższość. Tak samo, oczywista była mutacja ludzkości, która zamieniała ją w żywe trupy, a wynikała poprzez nierozważne eksperymenty biologiczno-chemiczne. Zdecydowanie oczywistym było uderzenie jakiegoś wielkiego ciała niebieskiego w naszą planetę. Nikt nie spodziewał się jednak tego, że apokalipsa nastąpi, gdy przestaną wydawać CD-Action 😉

    18. I wielki dzień Jego gniewu nadejdzie… czy tak dojdzie do Apokalipsy? Tak, ale gniew będzie silniejszy niż każdy z nas może przewidzieć. Bo będzie to gniew nas wszystkich! TYCH, którzy każdego dnia walczą, by pasować do reszty, TYCH, którzy toczą codziennie walkę z brakiem zrozumienia swojej osoby, TYCH, którzy toczą spór z ideologiami i mądrościami tego świata. Każdego dnia chcemy być szczęśliwi, niezależnie w co wierzymy i do czego dążymy. A wyniszczamy przede wszystkim siebie, hodując instynky zła…

    19. Do apokalipsy dojdzie wówczas, gdy mężczyźni zrozumieją o co tak naprawdę chodzi kobietom. Gdy owa informacja obiegnie świat, wszyscy mężczyźni dostaną histerycznego napadu śmiechu, co spowoduje zatrzymanie produkcji we wszystkich fabrykach, ponieważ Ci którzy zdołają choć odrobinę opanować śmiech, pójdą podzielić się tą informacją z innymi, co pociągnie za sobą kolejne przykre konsekwencje. Upadajaca gospodarka, mężczyźni opętani salwami śmiechu i panująca atmosfera absurdu doprowadza do apokalipsy!

    20. Apokalipsa? Jedynie powolne przeistaczanie się planety i coraz szybsze zużywanie jej złóż naturalnych przez człowieka. Bogatsi ludzie do tego czasu zdążą już się wynieść na inne planety, gdzie poziom życia będzie znacznie wyższy niż teraz na Ziemi. A ci którzy pozostaną będą „trwali” w starym świecie do czasu aż planeta po prostu umrze, jej mieszkańcy tego nie odczują, gdyż będzie to nagłe i wszyscy w jednej chwili skończą swój żywot niczym jakby nagle zasnęli. Bez wybuchów, bez nagłych zmian.

    21. Do apokalipsy doprowadzą ludzie, rozwijając bioinżynierię genetyczną do tego stopnia że zaczną zmieniać własne DNA. Ciągła próba udoskonalenia człowieka spowoduje niestabilność genetyczną, przez co zacznie on mutować w niekontrolowany sposób i stworzy nową odmianę człowieka, który będzie się uważał lepszy od swoich poprzedników i postanowi się ich pozbyć, bo zajmuje miejsce na ekspansję nowej, lepszej rasy. Ludzkość w akcie desperacji stworzy podziemne i podwodne bazy i sama dokona zagłady nuklearnej.

    22. W 2066 roku doszło do otwarcia bram piekieł. Na świat zaczęły przedostawać się demony i inne piekielne stworzenia. Zaczęło dochodzić do opętań na masową skalę. Nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Na całym świecie w różnych miejscach zaczęło dochodzić do pożarów, których nikt nie potrafił wyjaśnić, a ogień nie chciał gasnąć i szybko się rozprzestrzeniał. Z czasem wszystko trochę się uspokoiło lecz któregoś dnia niebo stało się czerwone, otworzył się na nim ogromny portal,

    23. ,z którego wyleciała niezliczona ilość meteorytów. Jak się okazało to nie były meteoryty tylko armia demonów pod dowództwem syna Lucyfera. Ludzkość stanęła do nierównej walki z siłami piekła jednakże przeważające siły demonicznych istot zmiażdżyły ludzi. Niedobitki postanowiły ukryć się i ostatkiem sił podjąć partyzancką walkę z góry skazaną na porażkę.

    24. Żenująca muzyka zabija wrażliwość…Hmmm, okazuje się, że nie tylko. Wskutek pewnego idiotycznego przeboju, na punkcie którego „zwariowało” 77% populacji ziemskiej, Ziemia się zatrzęsła. Powodem był apel nierozgarniętego autora tego utworu, by zatańczyć w rytm jego pożal się Boże utworu w jednym czasie. Hmmm…w konsekwencji taniec spowodował globalne trzęsienie Ziemi, potężne tsunami…zalanie globu….THE END!!!

    25. Po tylu latach ujawniła się prawda o matce ziemi o której żadna cywilizacja nie wiedziała, a mianowicie nasza błękitna planeta okazała się nad wyraz żyjąca..ale jako żyjące stworzenie uśpione przez miliony lat czekając na odpowiedni „wiek” gwiazdy słońce by móc sie posilić. Ten czas nadszedł a my wraz z zielenią jako pasożyty tego tworu możemy albo się dostosować wyginąć bądź ujarzmić „naszą planetę” Czasu jest dużo a zarazem mało gdyż stwór już zmierza na odpowiednią odległość do gwiazdy co trochę zajmie.

    26. Ekolodzy doprowadzają do zakazania emisji jakichkolwiek gazów. Wielkie korporacje, by ukryć szkodliwe gazy skonstruowały wielki baniak na dnie oceanu. Ponieważ pod oceanem skorupa Ziemska jest najcieńsza gazy znalazły ucieczkę w głąb, aż do jądra Ziemi. Kawałek jądra odłącza się ku powierzchni co powoduje zmianę klimatu na planecie. Ziemia zmienia się w jałową pustynie, brakuje wody, ludzkość popada w panikę.

    27. Koniec nie nadejdzie nagle. Będzie postępem coraz bardziej wymykającym się z rąk, aż zniknie bezpowrotnie za horyzontem zdarzeń. Postępem, który przeniósłby nas od zależności od coraz trudniej dostępnych, nieodnawialnych zasobów, do okiełznania energii gwiazd i automatyzacji produkcji. Postępem blokowanym przez krótkowzrocznych ludzi bojących się nauki, negujących jej ustalenia i ostrzeżenia. A gdy nie będzie już jak się wspinać w górę, pozostanie tylko droga w dół, Czerwona Królowa zabrania stać w miejscu.

    28. Apokaliptyczna wizja, odległa przyszłość lub całkiem bliska: wciąga nas kosmiczna czarna dziura i nastaje pustka… Jednak nie do końca, ponieważ wciągnięci do jej wnętrza istniejemy jako równoległa alternatywna druga rzeczywistość. Ziemi nie ma, czas stanął w miejscu, czarna dziura wiruje nadal, a ziemianie ze swoją planetą w niej, życie kręci się dalej, ciągle jesteśmy w grze…

    29. 1:Był to 24 Listopad 2067 rok. Jak to w Listopadzie z nieba lała się woda. W małej wiosce w północnej części Litwy trwała eksterminacja Chrześcijan, Judaistów oraz Ateistów. W całej Europie nastąpiła zagłada Hinduistów, Buddystów , Chrześcijan, Judaistów, Bahaizmów, a nawet ludzi bezwyznaniowych. Wszyscy którzy nie zdążyli emigrować z Europy są wyeliminowani przez prześladowców krzyczących wciąż to samo: Allah Akbar! |W związku z wydarzeniami Ameryka zawiązała sojusz z Rosją przeciw państwom Europejskim.|Dn

    30. 2:|12 Stycznia 2068 roku Sojusz dwóch mocarstw wypowiedział wojnę zislamizowanej Europie.|Doszła do działań zbrojnych. |Mocarstwa dysponując przewagą militarną, zaczęły dominować w wojnie.|Mimo, że islamiści dysponowali najnowszymi technologiami, wziętymi z przejętych państw, zaczęli powoli przegrywać. Nie raptem miesiąc po ogłoszeniu wojny, po zniszczeniu połowy ówczesnej Europy, władze islamskie zaczęły wycofywać się oraz prosić o rozejm i zaprzestaniu działań wojennych.|Mimo wielokrotnego sprzeciwu Rosji

    31. 3:Mimo wielokrotnego sprzeciwu Rosji, Ameryka wietrząc korzyści, podpisała pakt z państwami islamskimi. |Wywołało to burzliwą reakcję Rosji – zaatakowanie Ameryki.|Mocarstwa prowadziły ze sobą wojnę przez sześć miesięcy, podczas których Islam odbudowywał swoją potęgę z dotychczas neutralnymi Chinami.|Kiedy Rosja i Ameryka zaprzestały wojny (po zniszczeniu sonie nawzajem najważniejszych miast) były ogołocone i bezbronne. Tą sytuacje wykorzystał sojusz Chiny – Islam, bombardując dawne Mocarstwa. |Wtedy jednak

    32. 4:Tą sytuacje wykorzystał sojusz Chiny – Islam, bombardując dawne Mocarstwa. |Wtedy jednak po próbie odbudowania Ziemi, wśród Azjatów rozszerzał się, w zatrważającym tempie, wirus. Powodował on szybkie umieranie mózgu, do momentu gdy z człowieka zostało tylko warzywo.|Tak oto w 2078 roku populacja ludzi rozsianych po globie ostała się w liczbie jednego miliona i tylko malała. |Bezpieczni byli już tylko ci co ze skażonej Ziemi się wynieśli, błądząc po kosmosie w poszukiwaniu domu.

    33. Apokalipsa nadeszła blisko 2100A.D. Rozwinięta ludzkość to syntetyczne, modyfikowalne ciała- owoc inżynierii genetycznej i zintegrowania maszyny z ciałem. Elektroniczny mózg oferuje większe możliwości niż „czysta” biologiczna forma- stał się wszechobecny. Coś „uderzyło” Słońce a ono w reakcji wypuściło największy i ostatni zarejestrowany rozbłysk słoneczny. Nadeszła Czystka Elektromagnetyczna. Ludzkość miała trzy godziny od wykrycia zagrożenia do uderzenia fali rozbłysku, następnie Bóg nacisnął przycisk OFF

    34. Potężna zaraza, trawiąca rasę ludzką została w końcu pokonana. Pozostałym przy życiu jednostkom, podano długo poszukiwaną szczepionkę. Zdziesiątkowana ludzkość z nadzieją patrzyła w przyszłość i żyła marzeniami o odbudowie podupadłego świata. Radość nie trwała długo. Na jaw wyszedł efekt uboczny szczepionki, który naukowcy być może przeoczyli, być może zataili. Ludzie stali się jałowi, niezdolni do reprodukcji. Długo starali się rozwiązać problem. Próbowali aż do samego końca…

    35. O godzinie zero stanęłam w szeregu. Nasi przeciwnicy liczyli miliony, podczas gdy nas została ledwie garstka. Wschodzące słońce dawało znak, bitwę pora zacząć. Z trwogą sięgnęłam po czajnik, jedyną broń jaka pozostała. Gdy wrogi oddział zbliżył się do nas na odległość metra dostaliśmy rozkaz „OGNIA”. Z naszych oręży popłynął wrzątek,na co nieprzyjaciel nie krył zdziwienia. Żelowe misie topiły się wykrzykując obelgi i wulgaryzmy. Tą walkę wygraliśmy, lecz wojna trwa. A nasz rynsztunek jest na wyczerpaniu…

    36. Czas apokalipsy. Rok 2500. Społeczeństwo w 99 % uzależnione od internetu, facebooka, smartfonów. Mało kto pamięta o realnym świecie. Zanika zdolność mówienia kosztem pisania wiadomości. Relacje między ludzkie ograniczają się do wysłania zaproszenia na fb. Populacja spadła do poziomu 5 % populacji z roku 2015, ponieważ ludzie się nie rozmnażali, zapomnieli czym są normalne związki, czym jest czułość i stosunek seksualny. Tylko 1% ocalał od zatracenia w tylko dla tego że nie mam tam internetu- Ustrzyki Dolne.

    37. Wojna będzie ta prawdziwa, gdy zabraknie w sklepach piwa|I zamieszki na ulicach, płacze, szlochy w kamienicach|w domach wielkie awantury, wrzaski aż drżeć bedą mury|Ludzie smutni rozdrażnieni, źli,marudni i wkurzeni|Czy w urzędach czy w fabrykach depresja będzie dotykać|i nie jednej bijatyce przyjrzymy się w polityce|narobimy sobie wrogów, wszystko przez ten nektar Bogów

    38. Sytuacja polityczna na świecie będzie tak dramatyczna, że ludzie w demokratycznych państwach sami zaczną wybierać do rządów zombie. I oto apokalipsa gwarantowana! Apokalipsa zombie, oczywiście.

    39. Klasyczny dzień. Szedł sobie będę ulicą do szkoły, tudzież gimnazjum(decyzja rządu) i nagle ktoś będzie wrzeszczał z okna: „Ludzie nadchodzi zagłada”. Pomyślę sobie: Jakiś menel! Będę szedł dalej aż nagle usłyszę wybuch, po którym z jednego z bloków będzie unosił się dym. Okaże się, że w piwnicy wybuchła bomba atomowa o mocy 1000000 megaton. Po trzech sekundach zniknę ja oraz cały powiat. Po chwili wsie, województwa, kraje i w końcu świat. Ziemia wybuchnie i ludzkość zginie, a jedyna szansa będzie w Marsie

    40. Gdzie i kiedy pojawią się wyniki? 🙂

    41. Koledzy troszkę się spóźniliście, bo konkurs był do niedzieli , minionej. Wyniki będą jak sprawdzą, czyli zależnie od ilości komentarzy.

    42. Abra Kadabra|Rewelacja żadna!|Hokus pokus|żadnych uroków|w słuchawkę telefonu wrzasnę-|SIARA?|ZAŁATWIONE!|I WSZYSTKO JASNE!|;)

    43. marcusfenix345 16 listopada 2015 o 08:42

      Kiedy wyniki? Jest już ponad tydzień po konkursie.

    44. Kiedy ogłoszenie wyników?

    45. Ktoś krzyczy, słyszę tylko niewyraźne dźwięki o metalicznym brzmieniu.|Wreszcie mogę otworzyć oczy, które są opuchnięte od ciosów.|Dostrzegam sylwetkę kobiety.|Słyszę głos i próbuję wyłapać pierwsze zdanie. |-Dlaczego rozpocząłeś tą wojnę skur..! |Przyjmuje kolejne uderzenie od mężczyzny obok niej stojącej. |-Przez Ciebie już nigdy nie zobaczę swoich dzieci, tylko dlatego że wcisnąłeś ten przeklęty guzik! |Obie sylwetki się rozsuwają, a w oknie widzę jak naszą planeta płonie.|-Więzienie w kosmosie! |Mdleję.

    46. Mijają 2 tygodnie, a tu ni widu ni słychu w sprawie wyników. Czyżby redaktorzy zapomnieli o konkursie?

    47. Lylsem zdobył moje serce, a sysia żołądek. Idę wykończyć parę żelowych misiów, zanim się rozmnożą, bydlaki.

    48. Gratulację dla zwyciężców,ciekawe teksty 🙂

    49. RozlewolwerowanyRewolwer 26 listopada 2015 o 08:01

      Fajnie

    50. Souyan, to chyba najmilszy komentarz jaki w życiu widziałam, dziękuję Ci bardzo!

    Dodaj komentarz