Technologia 2014 – wygraj jeden z pięciu powerbanków TP-Link 10400 mAh! [ROZWIĄZANY]
![Technologia 2014 – wygraj jeden z pięciu powerbanków TP-Link 10400 mAh! [ROZWIĄZANY]](https://cdaction.pl/wp-content/uploads/2021/11/19/f0cb5397-2abb-4d01-8dea-b2111d69d166.jpeg)
1. Zagłosuj w naszej ankiecie (tylko dla zalogowanych użytkowników).
2. W komentarzu pod tym newsem opisz zmyśloną przez siebie technologię, którą chciał(a)byś zobaczyć wcieloną w życie w ciągu najbliższych miesięcy/lat. Wszelkie chwyty dozwolone – możesz też zrobić obrazującą ją grafikę czy nakręcić filmik. Ważne: to musi być twoja praca, nie zapożyczenie z czegoś, nad czym ktoś już pracuje.
3. Pięć najciekawszych prac wygrywa bardzo wydajny powerbank TL-PB10400 (więcej o nim tutaj).
Czas macie do momentu zakończenia głosowania, czyli do 13:00 24 grudnia.
Powodzenia!
[UPDATE: ROZWIĄZANIE!]
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Pełna lista zwycięzców i ich wpisy znajdują się TUTAJ.
Czytaj dalej
229 odpowiedzi do “Technologia 2014 – wygraj jeden z pięciu powerbanków TP-Link 10400 mAh! [ROZWIĄZANY]”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Mi marzy się procesor/grafika o możliwościach ludzkiego mózgu. Wyobrażacie sobie te opcje ? Możnaby odtwarzać gry w wielkich rozdzielczościach i setkach tysięcy fpsów. Żadnych spadków płynności. Ultra Hiper Uber full HD. Koszt takiego komputera jak na tamte czasy byłby niewielki. Nie byłoby kłótni pomiędzy graczami konsolowymi i komputerowymi. Wszyscy mogliby grać wspólnie bez żadnych przeszkód. Każdy miałby dokładnie taki sam interne. No i może w końcu gry ubisoftu działały by bez spadków płynności 😀
Chciałbym kiedyś używać (a może i wynaleźć) pas medyczny. Znajdowałby się on na naszym kręgosłupie i podłączony by był do rdzenia kręgowego. Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta: raz w tygodniu wykonuje on nam badanie krwi, serca i innych organów. Następnie na podstawie wyników identyfikuje on chorobę, a informację wysyła do centrali która znajduje się np. w szpitalu. Następnie w szpitalu do pasa zostałyby załadowane odpowiednie lekarstwa. Urządzenie samo dobrałoby dawkę i porę brania leku.
Energia magmowa-wydobywana z czynnych wulkanów pochodząca z jądra Ziemii. |Pozwalająca ogrzać domy, napędzac maszyny i rakiety. Ale służąca też jako broń. |Np broń. P-pan wystrzeliwujaca rozzazony pocisk tej energi zdołająca przebić kilka czołgów na raz.
Marzy mi się telefon w całości wykonany z elastycznych materiałów (wyświetlacz,płyta główna itp) ale na tyle sztywnych aby można było z niego bezproblemowo korzystać.Był by to koniec z pękaniem obudów i wyświetlaczy.
Jestem ciekaw czy ktoś już pracuje na urządzeniem emitującym dowolne zapachy. W kinach, domach i np. sklepach było by to świetnym rozwiązaniem. Jak bym zgłodniał, a nie chciało by mi się iść do kuchni to puściłbym sobie jakieś filmiki z jedzeniem 🙂 Tylko w sumie to musiałby być też wysyłany sygnał z zapisanym cyfrowo zapachem więc powinny powstać dwa takie urządzenia. Do ściągania zapachów i konwertowania do wersji cyfrowej i drugie do konwertowania owych zapisów cyfrowych do stanu gazowego.
Chciałbym zobaczyć na rynku telefony cienkie jak kartka papieru, które miały by bardzo wysoką jakość wyświetlanego obrazu oraz aby bateria nie starczała na 1 dzień tylko np. miesiąc i ładowała się dosłownie chwilkę.
Wszczepy cybernetyczne wszczepiane pod skórę, poprawiające możliwości umysłowe niczym w Deus Ex, A pomogłoby to w społeczeństwie, wręcz jest to niezbędne
Chciałbym zobaczyć w akcji urządzenie które byłoby moim inteligentnym lekarzem. Oczujnikowana kabina wielkości tej prysznicowej, która potrafiłaby wytworzyć tkankę organiczną (już w ciele pacjenta!). Możliwe by było przywrócenie narządu do dawnej postaci lub nawet wylecznie z wielu chorób, po prostu wymieniając ich tkanki na nowe. Nieśmiertelności to nie da, bo mózg można tylko delikatnie „ruszać”, ale na pewno pomogłoby w wielu krajach, w których dostęp do medycyny jest albo drogi, albo go nie ma.
PowerBank który uzyskuje energię dzięki małemu panelowi słonecznemu.
Mi się marzy smartphone który którego bateria wytrzymuje miesiąc a nawet lata oraz, który jest tak wytrzymały jak stara legendarna nokia 3310. Telefon ten mógłby przybierać dowolny kształt, grubość itp taką jaką właśnie potrzebuje bym mógł dostosować wielkość wyświetlacza do swojej aktualnej potrzeby.
Ja chciałbym zobaczyć okulary, które po popatrzeniu na dziewczynę/chłopaka pokazują nam dopasowanie charakterów i nasze szanse u danej osoby. Takie cudo przydałoby się głównie nastolatkom. Ile mniej smutków mieliby dzięki temu ?
Marzy mi się swego rodzaju pilot z wyświetlaczem, który skierowany w stronę osobnika płci żeńskiej przetłumaczy jego słowa, a jednocześnie odczyta myśli, uporządkuje je, i również przetłumaczy na zrozumiały i logiczny język. Słowem – urządzenie do rozumienia kobiet. 😉 Pożądana byłaby również jego wersja dyskretna – mała, łatwa do ukrycia, bez wyświetlacza, ze słuchawką bezprzewodową.
Mi się marzy urządzenie jak z incpejci, aby synchronizować sny z innymi osobami. Oraz, żeby je lepiej dzięki temu czemuś kontrolować. Ewentualnie coś na zasadzie hełmu wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu kładlibyśmy się spać, i gralibyśmy w jakieś tytuły.
Cóż. Czyżby nie fajnie byłoby mieć smartfona którego dosłownie się rozwija 😉 ? 2 belki około 13 cm na 2 cm, złączone ze sobą dłuższymi krawędziami. Kiedy będziemy jedną z belek trzymać, a drugą będziemy odsuwać, wraz z nią będzie się pojawiał wyświetlacz pomiędzy beleczkami 🙂 .
Drukarka Jedzenia, od biedy chociaż pizzy! Wprowadzamy co chcemy i za kilka minut wyjeżdża gorąca pyszna pizza. Z wybranymi składnikami! Koniec z ugniataniem ciasta!
Moim wynalazkiem jest… Tam tadam tadam fanfary… Cegła®!!!|Cegła® – to urządzenie, za pomocą którego możemy zbudować dowolną konstrukcję niemal tak, jak w Minecrafcie albo w grach z serii LEGO!|No dobra, bo widzę, że nie zrobiłem wrażenia.|Czym więc różnie się Cegła® od statystycznej, nudnej cegły?|Ekranem.|Cegła z wyświetlaczem – będąca wyświetlaczem – łącząca się z innymi cegłami tak, by po zaprogramowaniu cała ściana budynku mogła posłużyć jako gigantyczny telewizor. Albo 7 telewizorów. Legen…
Aparat mogący „przetransformować się” w latającego drona, byłoby ciekawie 🙂
Urządzenie które używa ruchu do ładowania urządzeń wszelako elektrycznych, tak jak zegarki zamieniające ruch nadgarstka w energię kinetyczną.
Fajnie by było gdyby ten powerbank miał jeszcze wbudowane Wi-Fi 🙂 | Albo wbudowany głośnik i posiadający bluetooth i by wtedy był przenośny power-głośnik 😀
Dobrym pomysłem według mnie jest automatyczny podrywacz, który skanuje samicę i wyświetla podryw z największym prawdopodobieństwem powodzenia, co by zwiększało szansę na sparowanie się i zniwelowanie niżu demograficznego w Polsce.
Samoznajdujący się smartphone: W dzisiejszych czasach często gubimy albo odkładamy telefony tak, że potem nie możemy ich znaleźć. I o to tutaj pojawia się nasz produkt. Gdy potrzebujemy znaleźć szybko telefon używamy breloka, który możemy włożyć gdziekolwiek tylko chcemy, a na jego ekranie LED wyświetla się dokładna lokalizacja oraz droga, którą musimy pokonać, by znaleźć nasz sprzęt.
Symulator! To byłby symulator, gdzie mogę czuć się jako żołnierz i jako główny bohater gry, gdzie mam symulację że to ja trzymam broń, mogę celować i ogólnie.2 rzeczą byłby to komputer NASA, który pozwoliłby grać w trójwymiarze, grafika była by jak w prawdziwym świecie.Trzecim to monitory 1000D + Okulary, dzięki którym czujemy się jak w grze 😀
Wyobraźcie sobie że jest bateria której nie trzeba ładować, żywotność takiej baterii 5-10 lat w końcu nie trzeba by było się martwić o stan baterii w telefonach laptopach do tego by pasowała do wszystkich urządzeń 🙂
Smart Buty, idealne obuwie dla podróżników nie bojących się wyzwań. Buty z GPS, będzie pokazywać drogę, dzięki hologramowej mapie, która będzie się pokazywać przed użytkownikiem jeśli wyda odpowiednią komendę. Dodatkowo obuwie będzie wypo|sażone w system podciśnienia powietrza, co będzie eliminować wszelkie niewygodności chodzenia po trudnym terenie, a także umożliwi chodzenie po wodzie. Zapewnia także wentylację powietrza w środku buta co sprawia że noga po wielu godzinach podróży jest zawsze swieża.
Fajny byłby powerbank z moźliwością bezprzewodowego ładowania smartphona
Ja myslałem o urządzeniu transmitujacym obraz prosto z mózgu na ekran, co ułatwiłoby np projektowanie przestrzenne, terapie psychiatryczne oraz ogólna komunikacje miedzy ludźmi (zamiast mówić „wytłumacz co masz na myśli” będzie „pokaz co masz na myśli” 😀
Jak wiemy, kiedyś komputery były tak duże,że ledwo mieściły się w szafach! Teraz stają się coraz mniejsze i mniejsze, powstały przenośne pamięci danych bazujące na naszym mózgu! A jakby tak przetransportować parę megabajtów do naszego mózgu? To było by coś! Nie trzeba byłoby wkuwać parę godzin,wystarczyła by ta maszyna-Maszyna która przenosi informacje z nośnika do pamięci ludzkiej! Taki nośnik byłby hitem lecz pewnie zostałby użyty tylko dla użytku wojskowego w czerwonej karcie „Tajnych”anonsów naukowych.
A gdyby tak wszystkie zdolności Google Glass umieścić w soczewce kontaktowej? W ten sposób uzyskalibyśmy dostęp do wirtualnej rzeczywistości za pomocą bardzo niewielkiego urządzenia.
Moją wymarzoną technologią są specjalnie zaprojektowane areny do bijatyk zawodnicy wchodzili by do specjalnych kabin w których znajdowały by się specjalne kamery śledzące wychwytujące i odwzorowujące nasze ruchy wybierali byśmy sobie postać ( np nasz wierna kopia bądź postać z jakiejś znanej bijatyki Goku bądź Ryu) pojawiała by się ona na arenie w formie hologramu i odwzorowywała nasze ruchy a te specjalnie wykonane aktywowały by animacje wyobraźcie np kamehameha.|http:i.imgur.com/JXgGW17.jpg?1
Obrazek oczywiście w moim ulubionym stylu Stickman 🙂
A propo powerbank’ów. Kiedyś wymyśliłem sobie urządzenie służące do ładowania tak jakby internetu taki (internetbank). Ładowało by się go kablem sieciowym i masz na wyjscie przenośny internet bez potrzeby kupna mobilnego. Mógłby on byc też bezprzewodowy lub razem z powerbank’iem. 🙂
Technologią na którą na pewno nie żałowałbym pieniędzy byłby możliwość odczuwania bólu (w granicach zdrowego rozsądku) zadawanego postaci kontrolowanej przez gracza.Na myśli mam np strój, albo jakieś inny kostium który gracz przyodziewa przed rozpoczęciem zabawy. Na wiele specyficznych miejscach na ciele (głowa, brzuch, ręce, nogi, albo jeszcze dokładniejszy podział na np. |stopę, łydkę, udo itp, albo już całkowity odlot na każdy punkt ciała) można by działać np impulsem elektrycznym który powodowałby
skurcz mięśni co powodowało by ból (w granicach zdrowego rozsądku). W momencie gdy nasz bohater zostanie postrzelony np w udo,wytwarzany byłby mały impuls który powodowałby skurcz mięśni dokładnie w tym miejscu. Miło by było gdyby nie był potrzebny cały kostium, a jedynie jakaś np opaska na głowę, która spełniała by te same funkcję. Myślę, że połączenie tego z jakimś shooterem online całkowicie zmieniło by rozgrywkę, a liczba niedzielnych graczy Dark Souls drastycznie by spadła 🙂
skurcz mięśni co powodowało by ból (w granicach zdrowego rozsądku). W momencie gdy nasz bohater zostanie postrzelony np w udo,wytwarzany byłby mały impuls który powodowałby skurcz mięśni dokładnie w tym miejscu. Miło by było gdyby nie był potrzebny cały kostium, a jedynie jakaś np opaska na głowę, która spełniała by te same funkcję. Myślę, że połączenie tego z jakimś shooterem online całkowicie zmieniło by rozgrywkę, a liczba niedzielnych graczy Dark Souls drastycznie by spadła 🙂
Ja od dzieciństwa marzyłem o „nagrywarce zapachów”. Jak nietrudno się domyślić sprzęt ten pozwalałby nam zachować, a następnie w dowolnym momencie odtworzyć jakiś zapach, który chcielibyśmy zatrzymać ze sobą na dłużej. Wyobrażam to sobie jako niewielkie, prostokątne urządzenie z łatwością mieszczące się do kieszeni. Miałoby pięć „slotów” na pięć różnych zapachów. Pomyślcie tylko! Moglibyście w dowolnej chwili umilić sobie dzień w pracy/szkole zapachem kwiatów, czekolady, czy smażonych naleśników (mniam)
A może by tak jednym prostym gestem zmieniać wystrój: kolor ścian, wygląd mebli, okien, podłóg, dywanów czy nawet ubrań czy samochodu. Jeden gest w wszystko wygląda zupełnie inaczej. Drugie to broń rejestrująca funkcje życiowe, która by odblokowywała się w stanach zagrożenia życia. Pozwoliłoby to zniwelować bezzasadne użycie broni.
Moim zdanie najlepsze co mogli by wymyślić była by szafka bez dna do której możemy wrzucać wszystko rzeczy apotem na specjalnym ekranie wpisywalibyśmy to co potrzebujemy a w zestawie Super PRO za jedyny 19999.99$ byłby też taki czip w tabletce którą połykamy a on tam po chwili dostaje i do mózgu i podłącza się do niego przez co wszystko co było kiedyś w naszych rękach nie zostało oddane/sprzedane znajdywało by się w naszej szafie nazywało by się szafonizer 2750 w gratisie zegarek połączony z szafą.
Technologia wytwarzająca powłokę, przez którą nie przedostają się zapachy (powietrze jest przefiltrowane), a inni ludzie nie mogą nas dotknąć byłaby bardzo ciepło przyjęta przez pasażerów komunikacji miejskiej i nie tylko (w tym także przeze mnie). Rozwiązałaby problem nieprzyjemnych zapachów w okresie letnim, a w zatłoczonych pojazdach nikt nie byłby w stanie nas okraść. Ponadto filtry uprzyjemniłyby życie w miastach pożeranych przez spaliny i smog.
Jeśli ma być to coś realnego, za kilka lat mogły być wprowadzone MINI SŁUCHAWKI. Mieszczą się w uchu. Nie wypadają, nawet przy dużym ruchu. Dźwięk powinien być bardzo dobrej jakości. Łącze bluetooth oczywiście. Koniec z kabelkami za kilka lat!
Odbiornik wi-fi (wraz z slotem karty pamięci mikro SD) w mózgu człowieka. Jeżeli wgramy zdalnie dane z komputera łącząc się na wi-fi do mózgu, dane te byłyby odczytywane przez mózg. Przesyłanie danych zachodziłoby z prędkością adekwatną do IQ danego osobnika. Ów gadżet nie byłby drogi dla przeciętnego Kowalskiego i dostępny byłby poprzez kupno w aptece oraz umówienie się na prywatną operację wszczepienia odbiornika w mózg. Dzięki takiemu gadżetowi, każdy mógłby przesyłać sobie dane do mózgu z komputera.
Masz dość wizyt u lekarzy i drogiego leczenia? Obawiasz się starości? Boisz się wychodzić z domu po zmroku? Wydajesz majątek na ubezpieczenia zdrowotne? Zapomnij o tym – przedstawiamy: urządzenie do tworzenia kopii zapasowej samego siebie. W przypadku nagłej śmierci lub zbyt późnego zdiagnozowania śmiertelnej choroby umożliwia odbudowanie ciała na nowo wraz ze wszystkimi zapisanymi wspomnieniami. W zestawie zaawansowana drukarka 3D, która zrekonstruuje twoje ciało w zaledwie kilka godzin.
Marzyłeś, by czuć się młodo? Teraz możesz być młody – ponownie. A dla osób pragnących zachować wszystkie wspomnienia do chwili śmierci, zaprojektowano dodatkowe urządzenie, które na bieżąco i bezprzewodowo zapisuje myśli i wspomnienia na dysku twardym i w chmurze, a dzięki specjalnej aplikacji na tablety i smartfony umożliwia pozbywanie się niechcianych wspomnień. Idealny zestaw dla tych, którzy uwielbiają ryzyko i dla tych, którzy codziennie narażają życie w pracy.
Z pewnością zainteresuje nie tylko osoby fizyczne, ale także i firmy – koniec z kosztownymi procesami, koniec z odszkodowaniami dla wdów i sierot! Nie zwlekaj, kup jak najprędzej i pamiętaj – Ty również możesz zmartwychwstać!
kontrola grawitacji, tworzenie sztucznych atmosfer, kolonizacja odległych planet, prędkości pod i nad świetlne, powszechnie dostępne komputery kwantowe
Mój pomysł jest prosty: Technologia bluetooth idzie w odsiadkę, jest po prostu wolna. Przesłanie kilku piosenek zajmuje kilkanaście minut, podczas gdy w czasie dwa razy krótszym można te piosenki umieścić na serwerze, a następnie pobrać z niego. Nowsze telefony mogą zarówno odbierać sygnał sieci wi-fi jak i nadawać go. Myślę, że bardzo łatwo można by stworzyć technologie przesyłu plików bezpośrednio między dwoma smartfonami za pomocą własnie technologi WLAN, było by to o wiele szybsze rozwiązanie 🙂
Przenośne małe urzadzenie (kształt podobny do pendrive)które wyswietlać będzie w powietrzu obraz (do ustalenia) który będzie wyczuwał nasz dotyk na pewnej odległosci ( do ustalenia) będzie to jako przenośny komputer naturalnie będzie też dostęp do internetu
Przenośne małe urzadzenie (kształt podobny do pendrive)które wyswietlać będzie w powietrzu obraz (do ustalenia) który będzie wyczuwał nasz dotyk na pewnej odległosci ( do ustalenia) będzie to jako przenośny komputer naturalnie będzie też dostęp do internetu
Robot – samolot – dzięki niemu ludzie lubiący skoki spadachroniarskie bez zatrudniania pilotów mogli skakać ze spadochrony, a robot by swobodnie lądował nieopodal miejsca lądowania skoczka 😉 Mogły by istnieć także zacznie inne wersje, jak małe samoloty (wielkości współczesnych sterowanych samolotów) mogące się poruszać według zadania, jakie się wymyśliło. Analogicznie mogły by być helikoptery o tej samej funkcji, z tym że miały by więcej funkcji – kamerowania, lepsze manewry, szpiegostwo itd.
Chciałbym aby ktoś w końcu wymyślił działające teleporty aby mój CD-Action mógł się co miesiąc materializować u mnie na biurku 😉
Chciałbym,aby dało się wszczepić człowiekowi wejście na karty pamięci micro SD dzięki czemu można by było praktycznie ekspresowo dodać sobie sporo informacji ,,wprost do głowy” np. języki obce,mapę,ważne informacje itp.Ale na taki wynalazek trzeba będzie sporo poczekać o ile ktoś uzna za stosowne na taką ingerencie w mózg ludzki.