1.07.2024, 12:00Lektura na 2 minuty

A jednak! Nowe odcinki „Włatców móch” już we wrześniu

Historia „Włatcy móch: One” jest długa i kręta, ale, paradoksalnie, na premierę nie musimy już tyle czekać.


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Na początek lekcja historii. W dawnych czasach, konkretnie to pięć lat temu, na oficjalnym kanale YouTube Polsatu pojawił się teledysk z piosenką “Dojrzywanie”, który miał zapowiadać “Włatcy móch: One”, kontynuację niegdysiejszego hitu TV4. Kłopot w tym, że po opublikowaniu utworu… zaginął słuch o sequelu (choć to raczej midquel, patrząc na zakończenie filmowych “Ćmoków, czopków i mondziołów”). Wyciek odcinka “One”, który nastąpił dziewięć miesięcy później, niczego nie zmienił, jedynie doprowadził do większych spekulacji – podobnie jak graffiti z Czesiem i napisem “Wielki powrót. Niedziela 20:00” z jednego ze spotów na dwudziestą rocznicę TV4, co sugerowałoby emisję w 2020 roku. Co też się nie wydarzyło.

Powody zaniechania emisji nie są wiadome: Bartek Kędzierski w wywiadzie z grudnia 2022 roku stwierdził, że Polsat nagle postanowił wstrzymać się z emisją, a na nieistniejącym już fanpage’u “Włatców” pojawiły się posty, według których wynikało to z decyzji rządu i/lub dyrektora programowego kanału (co zgrywałoby się z faktem, iż wyciekły odcinek był satyrą na politykę). Posty i wywiad jednak usunięto (ostały się za to dwie czołówki z konta Vimeo Kędzierskiego).

W styczniu tego roku zaś założono oficjalnego TikToka, a prawie dwa miesiące temu – kanał YouTube dla “Włatców”, na których regularnie sugerowano jakąś zmianę. No i proszę, dzisiaj rano na socialach wrzucono fragment “One” (dotyczący… cóż, reakcji Czesia na biologię ciała) z jasną informacją: nowe odcinki od 8 września o 20:00 w TV4. Pomińcie fakt, że w końcowym logotypie jest rok 2019.

Socialowcy zachęcają przy tym do oglądania powtórek od 7 lipca.


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję, tłumaczę, dialoguję, montuję i gdaczę. Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów314

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze