4
2.05.2022, 07:15Lektura na 2 minuty
Wideo

„Avatar 2”: Wyciekły zdjęcia i fragmenty zwiastuna

Wreszcie jest okazja do tego, aby przyjrzeć się zapowiadanej od dekady kontynuacji przeboju Jamesa Camerona.


Jakub „rajmund” Gańko

Gdy w grudniu 2009 roku na ekrany kin trafił pierwszy „Avatar”, zrobił nie lada zamieszanie. Dość wspomnieć, że do dziś to najbardziej dochodowy tytuł w historii kina (na chwilę spadł z tronu za sprawą „Avengers: Koniec gry”), który zapoczątkował modę na filmy 3D. Wszyscy spodziewali się szybkiego zalewu sequeli, rozwoju uniwersum – szczególnie że sam James Cameron zapowiedział szereg kontynuacji – tymczasem ponad 12 lat później to wciąż jedyny „Avatar”. Ale już w grudniu ten stan rzeczy wreszcie ulegnie zmianie.

Druga część przeboju Camerona będzie nosiła tytuł „Avatar: Istota wody” i trafi do polskich kin 16 grudnia. Jeśli zastanawialiście się przez ostatnią dekadę, co zmieniło się u Jake'a Sully'ego i Neytiri, to właśnie macie okazję po raz pierwszy rzucić na to okiem. Do sieci wyciekły bowiem zdjęcia z trailera filmu, który będzie pokazywany w kinach przed seansami „Doktor Strange w Multiwersum Obłędu”. W wykreowanym przez Camerona świecie także minęło 10 lat, a para głównych bohaterów założyła w tym czasie rodzinę.

W różnych źródłach pojawiają się również nieoficjalne fragmenty nagrań samego trailera, których jakość pozostawia oczywiście sporo do życzenia i są dość sprawnie usuwane z internetu, więc spieszcie się klikać „play”.

23 września, jeszcze przed premierą drugiej części, Disney planuje wypuścić do kin zremasterowaną wersję pierwszego „Avatara”. Jeśli więc zapomnieliście już, o czym w ogóle był ten film, to będzie okazja do przypomnienia sobie (a przy okazji będzie można jeszcze bardziej poprawić rekordowy wynik w Box Office). Kolejne części serii mają trafić do kin już w znacznie krótszych odstępach czasowych: w grudniu 2024, 2026 i 2028 roku.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów563

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze