3
16.09.2022, 07:15Lektura na 2 minuty

„Blade Runner 2099”: Amazon i Ridley Scott szykują serial aktorski

Ridley Scott powróci do uniwersum „Blade Runnera” za sprawą nowego serialu tworzonego przez Amazon.


Jakub „rajmund” Gańko

Znamy nowe szczegóły serialu „Blade Runner 2099” szykowanego przez Amazon Prime. Nie mam większych wątpliwości co do tego, że prędzej czy później się w tych wszystkich cyferkach pogubimy. Jeden „Blade Runner 2049” był jeszcze do przełknięcia, ale potem powstały komiksy „Blade Runner 2019” i „Blade Runner 2029”, a na tym pewnie się nie skończy...

Jak donosi Variety, produkcja aktorskiego serialu „Blade Runner 2099” dostała od Amazonu zielone światło. Akcja produkcji będzie rozgrywać się 50 lat po drugim filmie... i w zasadzie tylko tyle o niej wiemy. Ridley Scott będzie jednym z producentów serialu, wśród których znalazła się także Silka Luisa („Lśniące dziewczyny”, „Halo”), która będzie showrunnerem całości.

Vernon Sanders z Amazon Prime Video doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że „Blade Runner” jest uznawany za jeden z najważniejszych filmów science fiction wszech czasów i zapewnia, że twórcy udźwigną ciężar oczekiwań.


To dla nas zaszczyt, że będziemy mogli kontynuować rozwój uniwersum „Blade Runnera”. Jesteśmy pewni, że razem z Ridleyem, Alcon Entertainment, Scott Free Productions i niezwykle utalentowaną Silką Luisą stworzymy „Blade Runnera 2099”, który dorówna swoim poprzednikom pod względem intelektu, motywów i ducha.


Produkcja ma stanowić dla Amazonu jeden z priorytetów i można się spodziewać, że studio Jeffa Bezosa nie będzie na niej oszczędzało. Jestem szczerze ciekaw, jak sprawdzi się serial aktorski osadzony w tym uniwersum. Animowane „Blade Runner: Black Lotus” zebrało średnie oceny. Miejmy nadzieję, że w przypadku „Blade Runnera 2099” będzie lepiej.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów955

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane