12
21.02.2024, 17:39Lektura na 2 minuty

„Borderlands”: Nareszcie, zwiastun filmu!

...tylko czy warto było tyle czekać?


Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Matko i córko, ile "Borderlands" tkwiło w produkcyjnym piekle? Strach wyliczać, ile minęło od ostatniej konkretnej wieści o filmowej adaptacji Pograniczy w reżyserii Eliego Rotha („Śmiertelna gorączka”, „Hostel”, „Noc Dziękczynienia”), niemniej fakty są takie: w czerwcu 2021 zakończyły się zdjęcia, w styczniu zeszłego roku zaś pisaliśmy o dokrętkach pod kierownictwem Tima Millera („Deadpool”, „Miłość, śmierć i roboty”, „Terminator: Mroczne przeznaczenie”), by siedem miesięcy później poinformować o ostatecznej dacie premiery.

W międzyczasie okazało się, że scenarzysta Joe Crombie to tak naprawdę nie pseudonim Craiga Mazina, twórcy „Czarnobyla” i serialowego „The Last of Us”, a jeszcze inna przypisana do projektu osoba. Jakby mało było osób w ekipie (Przypomnę: do scenariusza dołożyli się Juel Taylor i Tony Rettenmaier („Sklonowali Tyrone'a”), Zak Olkewicz („Bullet Train”), Aaron Berg („Section 6”), Oren Uziel (ostatnie „Mortal Kombat”), Chris Bremner („Człowiek z Toronto” z Kevinem Hartem, „Bad Boys for Life”) oraz Sam Levinson („Assassination Nation”, „Euforia”, „Idol”).

Za to wreszcie wszyscy możemy zobaczyć na własne oczy, jak film wygląda, a nie opierać się wyłącznie na doniesieniach. Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun i... Cóż... Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun.

A tu przeczytacie opis polskiego dystrybutora, Monolith Films.


Lilith, łowczyni nagród o szemranej reputacji powraca na swoją ojczystą planetę Pandorę, najbardziej porąbane miejsce we wszechświecie. Ma tu odnaleźć zaginioną córkę Atlasa, najpotężniejszego drania w galaktyce, który skrzywdziłby nawet muchę. W tym celu kompletuje odjechaną ekipę w składzie: Roland, najemnik, który nie bierze jeńców; Tiny Tina, słodka nastolatka z zamiłowaniem do demolki, Krieg, mięśniak o bicepsie większym od mózgu, Tannis, archeolożka, której niestraszne żadne ruiny oraz Claptrap, cwany robot o niewyparzonej gębie. Razem będą musieli stawić czoła całej plejadzie krwiożerczych Obcych i zdegenerowanych pandorskich gangsterów, by wywinąć się z pułapki i odkryć tajemnicę mogącą zaważyć na losach wszechświata. Takich dwóch, jak ich sześcioro, to nie ma ani jednego.


W obsadzie: Cate Blanchett jako Lilith, Kevin Hart jako Roland, Jack Black jako Claptrap, Jamie Lee Curtis jako dr Patricia Tannis, Ariana Greenblatt jako Tiny Tina oraz Florian Munteanu jako Krieg. Światowa premiera? 9 sierpnia tego roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Kuba „SztywnyPatyk” Stolarz

Recenzuję, tłumaczę, dialoguję, montuję i gdaczę. Tutaj? Nie wiem, co robię, więc piszę, dopóki mnie nie wywalą.

Profil
Wpisów286

Obserwujących16

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze