8
30.09.2022, 07:30Lektura na 2 minuty

Ciri z „Wiedźmina” Netfliksa gwiazdą nowej „Planety małp”

„Kingom of the Planet of the Apes” powstaje. Więcej informacji o filmie otrzymamy w przyszłości, ale już teraz wiemy, że jedną z głównych ról zagra znana z „Wiedźmina” Freya Allan.


Samuel Goldman

Już w październiku wytwórnia 20th Century Fox rozpocznie prace nad nową częścią sagi o nadzwyczaj inteligentnych małpach. „Kingdom of the Planet of the Apes” rozgrywać się będzie wiele lat po „Wojnie o planetę małp” z 2017 roku i mimo że ma otwierać zupełnie nowy rozdział w historii serii, to jeszcze nie wiemy, czy będzie nowym startem, czy kontynuacją.

Reżyserią zajmie się Wes Ball, kojarzony głównie z przeciętnie ocenioną trylogią „Więźnia Labiryntu”, scenariusz napiszą Josh Friedman, Patrick Aison, Rick Jaffa oraz Amanda Silver. Ostatnia dwójka współpracowała już wcześniej przy scenariuszu do poprzednich odsłon („Geneza planety małp” oraz „Ewolucja planety małp”). Pokazano też całkiem klimatyczną grafikę:

Kingdom of the Planet of the Apes

Gwiazdą „Kingdom of the Planet of the Apes” ma być natomiast Freya Allan, czyli Ciri z „Wiedźmina” Netfliksa. Steve Asbell, szef 20th Century Fox, wypowiada się o filmie w ten sposób:


To jedno z najbardziej kultowych dzieł science fiction w historii kina, a także ogromna część spuścizny naszego studia. Dzięki »Kingdom of the Planet of the Apes« możemy kontynuować tradycję i nie mogę się doczekać, by podzielić się wizją Wesa na nowy rozdział tej opowieści już w 2024 roku.


Pierwsza ekranizacja „Planety małp” pióra Pierre’a Boulle pojawiła się w 1968 roku i aktualnie ma status dzieła kultowego. W kolejnych latach nakręcono jeszcze 4 filmy z serii, a w 2001 pojawił się remake stworzony przez Tima Burtona. Dekadę później zadebiutował reboot w postaci „Genezy planety małp”, która doczekała się dwóch sequeli. Oprócz tego pojawiło się mnóstwo komiksów, kilka gier i książek osadzonych w tym uniwersum.

Redaktor
Samuel Goldman

Człowiek (?) o co najmniej dwóch twarzach, PC Master Race z lenistwa, bo ciągle kiepsko idzie mi granie na padzie. Moja supermoc to nieprzyzwoicie duża wiedza na temat pewnej serii gier z akronimem w tytule, a supersłabość to liczne próby przejścia soulsów na klawiaturze. I koty. I dobre jedzenie. I dużo nieskończonych gier z wczesnego dostępu. I stare erpegi. I kawa. I...

Profil
Wpisów234

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane