3
24.07.2022, 14:15Lektura na 2 minuty
Wideo

„Dungeons & Dragons: Złodziejski Honor” na zwiastunie i z datą premiery

Podczas wydarzenia San Diego Comic-Con swoje 5 minut mieli fani gier fabularnych, którym zaprezentowano zwiastun przyszłorocznego filmu „Dungeons & Dragons: Złodziejski Honor”.


Karol Wilczek

Dungeons & Dragons to niezwykle popularny system RPG, na którym zostały oparte między innymi takie growe hity jak seria Baldur's Gate czy Neverwinter Nights. W marcu 2023 będziemy mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób znany i lubiany świat fantasy zostanie przeniesiony na duży ekran w filmie „Dungeons & Dragons: Złodziejski Honor” (ang. „Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves”).

Jak na klasycznego erpega przystało, będziemy śledzić losy nie jednego bohatera, a całej drużyny. Na jej czele stoi łotrzyk, a zarzewiem fabularnym jest misja kradzieży artefaktu, która okazuje się zgubna w skutkach i wyzwala przepotężne zło, które trzeba będzie powstrzymać.

Brzmi jak historia, którą mistrz gry wymyślił w 5 minut, bo zapomniał, że dzisiaj prowadzi sesję, ale też po zwiastunie odniosłem wrażenie, że nie na wielowymiarowej fabule skupili się twórcy. Oglądając przebitki z filmu widać, że ma to być lekka i przyjemna rozrywka.

Wyraźny jest element humorystyczny, co specjalnie nie dziwi biorą pod uwagę, że za reżyserię i scenariusz odpowiadają Jonathan Goldstein i John Francis Daley – znani między innymi z komedii „Szefowie wrogowie” i „Wieczór gier”.

Hugh Grant w filmie Dungeons & Dragons: Złodziejski Honor

Na powyższym filmiku widać sporo charakterystycznych dla Dungeons & Dragons obrazków: udający skrzynię ze skarbami potwór mimic, druidka zmieniająca się w sowoniedźwiedzia, smoki, kule ognia czy demoniczni magowie. Dla osób, którym nieobca jest 20-ścienna kostka, takie smaczki mogą wystarczyć, żeby wybrać się do kina.

W gronie aktorów zobaczymy Hugh Granta, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Na ekranie pojawią się także:

  • Chris Pine: znany między innymi ze „Star Treka” i „Wonder Woman”;
  • Michelle Rodriguez: „Szybcy i wściekli”;
  • Regé-Jean Page: serial „Bridgertonowie”;
  • Justice Smith: „Jurassic World: Upadłe królestwo”;
  • Sophia Lillis: „To”, serial „Ostre przedmioty”.
Redaktor
Karol Wilczek

Zakochany w grach od pierwszego Prince of Persia i komputerów z przyciskiem Turbo. Uwielbiam RPG, mam ogromny sentyment do klasycznych przygodówek.

Profil
Wpisów33

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane