3
5.06.2024, 08:45Lektura na 1 minutę

„Gwiezdne Wojny: Akolita” – Pierwsze recenzje spływają do sieci

Nowy serial z odległej galaktyki otrzymał premierowe noty.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Pierwsze recenzje „Akolity”, czyli nowego serialu ze świata Gwiezdnych Wojen, spływają do sieci wraz z oficjalnym wynikiem z serwisu Rotten Tomatoes, gdzie 88% krytyków uznaje historię osadzoną w erze Wielkiej Republiki za „świeżą”. Gorzej wygląda to w przypadku oceny widzów, których połowa już po premierowych dwóch odcinkach wystawiła negatywną notę. 

Ed Power z Independent napisał, że w dobie gwiezdnowojennych wzlotów i upadków, „Akolita” plasuje się gdzieś pośrodku. Brian Lowry z CNN podkreślił, że połączenie opowieści kryminalnej z świetnie zaprezentowanymi sztukami walki jest intrygujące, natomiast Alan Sepinwall z Rolling Stone’a wystawił negatywną ocenę i przyrównał pierwszą połowę serialu do „Księgi Boby Fetta”.

Zapowiedzi nie napawały optymizmem, ale o jakości „Akolity” możecie przekonać się na własnej skórze, bo pierwsze dwa odcinki są już dostępne na platformie streamingowej Disney+. Kolejne epizody będą ukazywać się co tydzień. Za serial odpowiada Leslye Headland, współtwórczyni netfliksowego „Russian Doll”. 


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów479

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze