3
20.09.2022, 17:32Lektura na 2 minuty
Wideo

„Hellraiser”: Zwiastun z datą premiery. Nowy Pinhead daje radę!

Wkrótce kolejny nieświadomy człowiek rozwiąże demoniczną łamigłówkę i spotka swoje największe koszmary. Nowy „Hellraiser” ukaże się już niedługo.

Oryginalny, filmowy „Hellraiser” to jeden z moich ulubionych filmów tego gatunku. Oglądałem wszystkie produkcje z tej serii, choć z każdą kolejną czułem się jak ofiara demonicznych stworów z filmu, wciągana coraz głębiej w odmęty szaleństwa i cierpienia. W skrócie: seria licząca sobie w tej chwili już 10 pozycji strasznie obniżyła poziom.

Zbliża się jednak okazja do poprawy, ponieważ wielkimi krokami nadchodzi 11 część „Hellraisera”, tym razem przygotowywana przez Hulu. Film zadebiutuje już 7 października i z tej okazji dostaliśmy zwiastun:

„Hellraiser” będzie restartem serii, choć o fabule wiemy stosunkowo niewiele: niejaka Riley zaczyna badać sprawę tajemniczego zaginięcia swojego brata i wpada na znajomą łamigłówkę, której rozwiązanie doprowadzi do konfrontacji z przerażającymi, nadnaturalnymi siłami...

A skoro o nich mowa, to jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów „Hellraisera” są Cenobici, czyli istoty demoniczne, będące wcześniej ludźmi, następnie przemienione w mroczną wariację na temat człowieczeństwa, nie czującą już różnicy pomiędzy przyjemnością, a bólem. Najbardziej kultowym Cenobitą był Pinhead (ciekawostka – w pierwszej części widzieliśmy go na ekranie tylko około 10 minut), w większości filmów grany przez Douga Bradleya.

W ostatnich odsłonach aktorzy odgrywający jegomościa z gwoździami w twarzy zmieniali się, a w nadchodzącej czeka nas coś zupełnie nowego: w Pinheada wcieli się kobieta, Jamie Clayton, która – wnioskując po zwiastunie – wydaje się nieźle odnajdywać w swojej roli.

Fani marki zauważą też odświeżonego Chatterera, czyli prawą rękę Pinheada oraz zupełnie nowe stwory, którymi reżyser, David Bruckner („Rytuał”, „Dom nocny”) będzie próbował nas obrzydzić albo zauroczyć. W końcu to żadna różnica...

Redaktor
Samuel Goldman

Człowiek (?) o co najmniej dwóch twarzach, PC Master Race z lenistwa, bo ciągle kiepsko idzie mi granie na padzie. Moja supermoc to nieprzyzwoicie duża wiedza na temat pewnej serii gier z akronimem w tytule, a supersłabość to liczne próby przejścia soulsów na klawiaturze. I koty. I dobre jedzenie. I dużo nieskończonych gier z wczesnego dostępu. I stare erpegi. I kawa. I...

Profil
Wpisów168

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze