Lady Jessica powróci w „Diunie: Części trzeciej”? Aktorka przekazała dobre wieści
Agnieszka "AgaMich" Michalska
Villeneuve znowu wprowadza zmiany.
Trwają zdjęcia do trzeciej odsłony „Diuny” na podstawie bestsellerowego cyklu Franka Herberta. Za reżyserię ponownie odpowiedzialny jest Denis Villeneuve, a kolejna część ma być ekranizacją powieści „Mesjasz Diuny”. To drugi tom serii, który jest kluczowy dla zrozumienia postaci Paula Atrydy.
Wiadomo, że w swoich rolach powrócą Timothée Chalamet, Zendaya, Florence Pugh, a nawet Jason Momoa. Wciąż jednak wielką niewiadomą pozostawała Rebecca Ferguson („Silos”), wcielająca się w Lady Jessicę, matkę głównego bohatera, która w „Mesjaszu Diuny” jest nieobecna przez większą część trwania historii.
W wywiadzie dla Games Radar aktorka zdradziła, że Villeneuve zdecydował się na pewne zmiany, więc ponownie ujrzymy jej bohaterkę na ekranie:
Tak! Gram w filmie! To mała rola. Pojawiam się na chwilę, bo nie ma mnie w książkach, więc się tego nie spodziewałam. Denis zadzwonił do mnie i powiedział: »Dlaczego mam wrażenie, że myślisz, iż nie ma cię w filmie?«. A ja na to: »Bo nie ma mnie w książkach?«. A on: »Nie, kochana, mam dla ciebie kilka scen…«.
Nie mam w tym filmie dużej roli, bo w książce praktycznie jej nie ma. Nie jestem pewna, czy powinnam być w tej odsłonie, a Denis miał mały pomysł. Scenariusz jest fenomenalny. Naprawdę bardzo ciężko stworzyć film na podstawie tak obszernej książki. Jest tyle do powiedzenia.
Rebecca Ferguson will return as Lady Jessica in ‘DUNE: PART 3’
“I don’t have a big part in this one, [she’s] just barely in the book. I’m not sure I was supposed to be in it and Denis had a little idea. The script is phenomenal”
Dla przypomnienia, pod koniec „Diuny: Części drugiej” Jessica przyjmuje rolę Matki Wielebnej Bene Gesserit wśród Fremenów i potrafi komunikować się ze swoją nienarodzoną córką Alią (Anya Taylor-Joy). W „Mesjaszu Diuny” kobieta powraca na ojczystą planetę rodu Atrydów, Caladan, i nie odgrywa już znaczącej roli aż do wydarzeń z „Dzieci Diuny”.
Jak dużo czasu ekranowego otrzyma Lady Jessica? To się jeszcze okaże. Nie jest to jednak pierwsza informacja o tym, że Denis Villeneuve wprowadza zmiany względem oryginału. Wiadomo już, że w widowisku pojawią się dzieci Paula Atrydy i Chani – i to nie jako niemowlęta, jak w książkowym pierwowzorze, lecz jako nastolatki. W ich role wcielą się Nakoa-Wolf Momoa i Ida Brooke.