11
21.04.2020, 11:04Lektura na 2 minuty

Layers of Fear: W Hollywood powstaje film na podstawie gry

Obstawiajcie gatunek.


Witold Tłuchowski

Krakowskie studio jest ostatnio na fali – oprócz zapowiadanego na konsole nowej generacji odświeżonego Observera, developerzy przygotowują przecież grę AAA za kilkadziesiąt milionów złotych. Firma ma jednak w zanadrzu jeszcze sporo niespodzianek.

Tradycyjnie już najciekawszych rzeczy dowiadujemy się z komunikatów giełdowych przeznaczonych dla inwestorów. Bloober Team poinformował bowiem, że 19 kwietnia zawarto umowę z Project Nerd Boss z Los Angeles, dotyczącą „produkcji i pozyskania finansowania filmu opartego na grze Layers of Fear, jako rezultat trwającej ostatnie 2 lata preprodukcji”. Wspomniany tytuł zyskał ogromną popularność i zapewnił studiu wejście na branżowe salony; może też pochwalić się całkiem ciekawą fabułą, więc nic dziwnego, że zdecydowano się właśnie na jego ekranizację.

Prezes firmy, Piotr Babieno, skomentował tę decyzję następująco:


Nad pre-produkcją filmu Layers of Fear osobiście pracowałem ponad 2 lata. Jestem bardzo zadowolony z tego, co udało się osiągnąć, co więcej projekt realizować będziemy z ludźmi, których znamy od lat. Podpisanie umowy, na mocy której kolejny nasz produkt zyska filmową adaptację, pozwala nam budować nasze portfolio zgodnie z planem. Nasz hollywoodzki partner będzie odpowiadał zarówno za złożenie budżetu jak i produkcję filmu. My będziemy koproducentami.


Na jakiekolwiek szczegóły dotyczące ekranizacji – nie wspominając już o premierze –poczekamy zapewne jeszcze długo.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef newsroomu oraz działów zapowiedzi i Info.

Profil
Wpisów5419

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane