3
6.05.2022, 07:15Lektura na 4 minuty
Wideo

„Ród smoka”: HBO pokazało zwiastun i bohaterów prequela „Gry o tron”

Wreszcie możemy zobaczyć konkretną zapowiedź kolejnego serialu osadzonego w uniwersum z książek George’a R.R. Martina.


Jakub „rajmund” Gańko

Na premierę „Rodu smoka” musimy poczekać jeszcze przeszło trzy miesiące, ale HBO coraz odważniej rozkręca machinę promocyjną nowego serialu. Zakładam, że będzie się czym chwalić, przynajmniej pod względem widowiskowości – budżet „House of the Dragon” przebił ostatni sezon „Gry o tron” (miejmy nadzieję, że bez problemu przebije też jego jakość). Wreszcie możemy przyjrzeć się tej produkcji za sprawą jeszcze ciepłego zwiastuna, który trafił do sieci.

Akcja „Rodu smoka” będzie rozgrywać się 160 lat przed wydarzeniami, które poznaliśmy w „Pieśni lodu i ognia” i jej popularnej ekranizacji przygotowanej przez HBO. Nie możemy więc liczyć na ponowne spotkanie z ulubionymi bohaterami, natomiast nie zabraknie nowych postaci noszących znajomo brzmiące nazwiska, szczególnie przedstawicieli tytułowego rodu Targaryenów.

Pamiętam, że gdy zaczynała się serialowa „Gra o tron”, fani prozy George’a R.R. Martina, doskonale zaznajomieni ze wszystkimi wydarzeniami i ich niuansami, służyli pomocą w przedstawieniu skomplikowanych drzew genealogicznych i sieci relacji pomiędzy bohaterami. W przypadku „Rodu smoka” HBO samo opublikowało już serię plakatów, które prezentują najważniejsze postaci – wystarczy zerknąć na oficjalnego Instagrama serialu.

Pierwszy sezon „Rodu smoka” będzie liczył 10 odcinków, a pierwszy z nich trafi na HBO Max 22 sierpnia. W rolach głównych wystąpią Paddy Considine (Viserys Targaryen), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Emma D'Arcy (Rhaenyra Targaryen) oraz Matt Smith (Daemon Targaryen).

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów562

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane