7
7.08.2023, 10:30Lektura na 1 minutę
Wideo

„Rozczarowani”: Serial twórcy „Simpsonów” zmierza ku końcowi. Jest zwiastun finału

W tym roku ukaże się piąty i niestety ostatni sezon netfliksowego serialu „Rozczarowani”. Ale na pocieszenie dodam, że ma być „największy”.


Patryk „Delighter” Żelazny

Jeśli ktokolwiek na sali nie zna jeszcze „Rozczarowanych”, to gorąco polecam zmienić ten stan rzeczy. To fantastyczny (dosłownie i w przenośni) serial komediowy produkcji Netfliksa, który opowiada o przygodach zbuntowanej księżniczki, jej prywatnego demona i wiernego kompana elfa. Pieczę nad nim sprawuje Matt Groening, twórca doskonale znanych „Simpsonów” (zresztą podobieństw nie brakuje, zwłaszcza w stylu animacji). Serial zadebiutował w 2018 roku i od tamtej pory doczekał się czterech sezonów. Producenci właśnie zapowiedzieli piąty i jednocześnie ostatni.

Na pocieszenie muszę dopowiedzieć, że przy okazji Epicki Finał – jak nazwał to Netflix – ma być największy. Jednak nie wiadomo, czy odcinków będzie więcej, czy będą dłuższe, czy tylko ostatni będzie dłuższy. Do tej pory każdy sezon miał 10 odcinków i prawie każdy z nich trwał od 20 do 30 minut. Napomknę jeszcze, że obejrzenie tego zwiastuna bez znajomości fabuły poprzednich sezonów może zdradzić niektóre istotne elementy historii.

Przyznam szczerze, że choć fajnie byłoby zobaczyć przygody tej trójki wyjątkowych bohaterów w następnych sezonach, tak z przyjemnością zobaczę, jak zakończą się ich losy (chociaż oby nie!). Światowa premiera piątego sezonu zaplanowana jest na 1 września tego roku.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1608

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane