2
25.07.2022, 07:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Serialowy „Wywiad z wampirem” na pełnym zwiastunie

„Wywiad z wampirem” został pokazany na pierwszym trailerze na Comic-Conie w San Diego.


Jakub „rajmund” Gańko

„Wywiad z wampirem” w reżyserii Neila Jordana, czyli ekranizacja książki Anne Rice z 1976 roku, to niekwestionowana klasyka wampirzych opowieści. Duet Brad Pitt i Tom Cruise w rolach (odpowiednio) Louisa i Lestata na stałe zapisał się w pamięci widzów – możemy tylko żałować, że nie udało się przekuć tego sukcesu w całą serię ekranizacji kolejnych powieści Rice („Królowa potępionych” była już filmem z zupełnie innej ligi, którego największym plusem był soundtrack).

Możliwe jednak, że „Kroniki wampirów” jeszcze staną się dochodowym uniwersum dzięki serialowi produkcji AMC, który dzięki weekendowemu Comic-Conowi możemy wreszcie zobaczyć na pełnowymiarowym trailerze:

Pierwszy sezon serialowego „Wywiadu z wampirem” ma liczyć siedem odcinków, których emisja rozpocznie się 2 października tego roku. AMC ma prawa także do późniejszych książek Anne Rice, więc jeśli tylko liczba widzów będzie się zgadzać z oczekiwaniami twórców, możemy prawdopodobnie liczyć na dużo, dużo więcej.

Mark Johnson, jeden z producentów serialu, twierdzi, że może on zaskoczyć wielu fanów filmu z 1994 roku.


Staraliśmy się, aby nasza adaptacja jak najwierniej oddawała ducha książki, ale to także bardzo współczesna interpretacja. Pod wieloma względami nasz serial będzie bliższy książce niż film, co zakrawa na ironię, bo przecież Anne Rice sama napisała scenariusz do tamtej ekranizacji.


Tym razem w rolę Louisa wcieli się Jacob Anderson (Szary Robak z „Gry o tron”), natomiast Lestara zagra Sam Reid („Owieczki boże”, „Droga do zapomnienia”). W Claudię, którą w filmie z 1994 roku grała Kirsten Dunst, wcieli się Bailey Bass („Odrobina nieba”, nadchodzące kontynuacje „Avatara”).

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane