1
17.02.2023, 08:15Lektura na 1 minutę
Wideo

„Tetris”: Apple TV+ szykuje film o uzależniającej grze. Mamy pierwszy zwiastun

Tetris, jedna z najsłynniejszych i najbardziej uzależniających gier świata, doczeka się filmu z Taronem Egertonem w roli głównej.


Jakub „rajmund” Gańko

Pamiętam, gdy w 2012 roku na ekrany kin wchodziła „ekranizacja” gry w statki i wydawało się, że trudno będzie powiedzieć w temacie coś bardziej absurdalnego. Pewnie filmowa adaptacja „Tetrisa” mogłaby o to miano powalczyć, tyle że najnowsza propozycja Apple TV+ zapowiada się całkiem ciekawie: będzie to bowiem historia opowiadająca o losach samej gry, jej źródłach w ZSRR i związkach z KGB, a także o tym, jak trafiła do opakowań z pierwszym Game Boyem, przyczyniając się w dużej mierze do jego ogromnego sukcesu.

Przekonajcie się sami, rzucając okiem na pierwszy zwiastun „Tetrisa”:

Za kamerą filmu stanął Jon S. Baird, który ma na koncie m.in. pamiętny „Brud” z Jamesem McAvoyem. Głównym bohaterem filmu będzie Henk Rogers: wbrew pozorom (i polskiemu opisowi) nie pomysłodawca Tetrisa, lecz holenderski twórca gier, który przyczynił się do jego dystrybucji poza granicami ZSRR. W jego rolę wcieli się Taron Egerton („Rocketman”, „Kingsman: Tajne służby”), a partnerować będą mu m.in. Toby Jones („Igrzyska śmierci”, „Szpieg”) i Sofya Lebedeva („Wikingowie: Walhalla”, „1703”).

Premierę „Tetrisa” w usłudze Apple TV+ zaplanowano już na 31 marca.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1348

Obserwujących9
Brak okładki
Tetris
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.5
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Tetris

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane