18
19.05.2017, 10:58Lektura na 1 minutę

Tomasz Bagiński z Platige Image wyreżyseruje superprodukcję na podstawie mangi "Rycerze Zodiaku"

Okazuje się, że reżyser nominowanej do Oskara "Katedry" pracuje nie tylko nad polsko-amerykańskim "Wiedźminem". Jego nowy projekt to chińsko-japońsko-polski film oparty na mandze "Saint Seiya".


Cross

Jak donosi japoński portal filmowy eiga.com, znana u nas dzięki anime wyświetlanemu na RTL7 seria "Rycerze Zodiaku" doczeka się "hollywoodzkiej adaptacji filmowej". Będzie to współprodukcja chińskiego dystrybutora A Really Good Film Company, japońskiego studia Toei Animation i... polskiego reżysera Tomasza Bagińskiego. Przedstawiany jako "artysta znany z reklam Nike, Fify i nominowanego do Oscara filmu »Katedra«", Bagiński przeniesie na wielki ekran historię o pięciu potężnych wojownikach, którzy dzięki mocy magicznych zbroi czerpiących energię z gwiezdnych konstelacji bronią bogini Ateny przed bóstwami o podłych zamiarach. Będzie to pierwszy film pełnometrażowy w jego karierze. Producentami będą Yoshiyuki Ikezawa i Kozo Morishita (Toei).

Takie szczegóły filmu, jak data wydania i obsada nie zostały jeszcze ujawnione. Biorąc pod uwagę wczorajsze wieści o "Wiedźminie", Bagiński wydaje się żyć marzeniami nerda – i takiego, który chciałby przerobić swoje ulubione fantasy na hit na miarę "Gry o tron", i takiego, który pragnie pracować nad swoim ukochanym anime.

Redaktor
Cross
Wpisów2216

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze