1
20.06.2024, 20:11Lektura na 1 minutę

Zmarł Donald Sutherland, jeden z najważniejszych aktorów branży filmowej

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najważniejszych aktorów zmarł w wieku 88 lat.


Samuel Goldman

Niestety (?) nie wynaleziono jeszcze leku na śmierć, zatem nikt nie żyje wiecznie i czasami trzeba informować o tych mniej przyjemnych aspektach codzienności. Dziś jest właśnie taki dzień, bo zmarł Donald Sutherland – aktor znany z „MASH”, „Obywatela X”, „Dumy i uprzedzenia”, „Igrzysk śmierci” i kilkudziesięciu innych pozycji.

O śmierci aktora poinformował jego syn, Kiefer:

Donald Sutherland urodził się w kanadyjskim Nowym Brunszwiku i jako dziecko sporo chorował. W wieku 12 lat przeniósł się wraz z rodzicami do Bridgewater, gdzie skończył szkołę średnią. Kilka lat później, po ukończeniu uniwersytetu w Toronto, wyjechał do Wielkiej Brytanii i wkrótce później rozpoczął swoją karierę filmową, a niecałe 10 lat później zagrał w ikonicznej „Parszywej dwunastce”.

Był aktywny zawodowo przez ponad 60 lat i trudno byłoby wskazać, która z jego ról była najlepsza. W trakcie swojej pracy zgarnął ponad 20 nagród i co najmniej drugie tyle nominacji. Chyba nie będzie przesadą, jeśli napiszę, że był to jeden z najważniejszych aktorów dla całej sztuki filmowej.

Donald Sutherland zmarł po długich zmaganiach z chorobą w wieku 88 lat.


Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1206

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze