Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Hearthstone: Wybawcy Uldum – W nowym dodatku powraca Liga Odkrywców i... questy! [WIDEO]

Witold wtorek, 2 lipca 2019, 9:30 News

Oprócz tego nieco kart doszło do gry już w tym momencie.

Karcianka Blizzarda niezmiennie pozostaje popularna, chociaż już od dawna wielu graczy narzeka na tendencję w studiu do zwiększania losowości rozgrywki. Kolejne rozszerzenia to nieco naprawiały ten problem, to stwarzały go na nowo, ale elementu wynikającej z RNG frustracji nie udało się nigdy pozbyć. Jeżeli ktoś liczył, że kolejne rozszerzenie wyleczy w końcu z tej przypadłości Hearthstone'a... Cóż, może się delikatnie zawieść.

Ale dość marudzenia, w końcu przygoda czeka – i to nie byle jaka, ponieważ znów musimy powstrzymać Ligę Z.Ł.A. Pomogą nam w tym nasi starzy, dobrzy znajomi – Liga Odkrywców! Powrócą więc Reno Jackson czy Sir Finley Mrrgglton (odmawiam w tym przypadku używania polskiej wersji językowej). Tym razem trafimy do pustynnego Uldum, a jak Uldum to wiadomo – piramidy, goblińscy naziści i krokodyle, słowem: egipskie klimaty. Tak więc i ujawnione do tej pory karty krążą wokół tej tematyki. Wraz z premierą dodatku w grze pojawi się kolejne słowo kluczowe – Odrodzenie. Stwory z nim po śmierci powrócą z jednym punktem życia (ale tylko raz), podobnie jak ma to miejsce przy np. sekrecie paladyna. Podany przykład (Niespokojna mumia) dzięki Zrywowi wydaje się całkiem silny, a na pewno zobaczymy też jakieś karty łączące Odrodzenie z Agonią. Inną nowością (chociaż nie pod względem mechaniki) będą plagi: potężne czary, które dostaną przedstawiciele klas z Ligi Z.Ł.A. (tj. szaman, czarnoksiężnik, kapłan, wojownik i łotr).

Ważniejszą nowinką jest powrót Questów (aka Zadań), które zniknęły ze Standardu wraz z nastaniem roku smoka. Mają one działać tak jak poprzednio (tj. zawsze dostajemy je do ręki w pierwszym rozdaniu, a za spełnienie ich wymagań otrzymujemy konkretną nagrodą), jednak tym razem ich wypełnienie nagrodzi nas nową mocą specjalną naszego bohatera. Póki co poznaliśmy dwie: pasywną druida, dzięki której zagrywane przez niego karty z grupy „Wybierz jedno” będą miały oba opisane efekty (potężne) oraz aktywną czarnoksiężnika pozwalającą dobrać kartonik i obniżyć jej cenę do 0 (w teorii potężne, ale warunkiem jest wcześniejsze dociągnięcie 20 kart, ergo zostaniemy z mniej niż ich dziesiątką w talii, a w tym momencie rozgrywki raczej stać nas na zagranie wszystkiego, co chcemy; ale wierzę, że ktoś i tak wymyśli tutaj jakieś potężne combo).
Poznaliśmy oprócz tego jeszcze 4 inne kartoniki: Poszukiwaczkę zadań, która trafi obowiązkowo do talii z questami, naprawdę silny Totem Ligi Z.Ł.A., przeciętną Handlarkę Urnami i coś, co będzie najpewniej zmorą Hearthstone'a – Pudełko-zagadkę Yogg-Sarona. Pamiętacie czasy, kiedy to Pradawne Bóstwo było przysłowiowym „oh-shit-buttonem”? Teraz magowie będą mieli coś takiego na własność (zapewne do nerfa). Wybawcy Uldum trafią na serwery 6 sierpnia i tradycyjnie wszyscy, którzy zalogują się w przeciągu 90 dni od tego dnia, dostaną darmową legendarkę (tym razem losowego Questa). Kolejne karty oglądać bedzie można na tej stronie.

Tradycyjnie Blizzard podzielił się z nami także muzycznym zwiastunem dodatku (od 0:49):

(Tu zaś wersja po angielsku)

Przy okazji ogłoszenia nowego dodatku Blizzard wprowadził także zapowiadane wcześniej zmiany w obecnej wersji gry. Tak więc do Sali Sław odchodzą Zniknięcie (aka Vanish) i Uderzenie umysłu (Mind blast) – na ich miejsce łotr i kapłan dostaną kolejno Zaraziciela (4 many, 3/2, po zagraniu daje przyjaznemu stronnikowi truciznę) i Lśnienie (1 many, przywraca 5 pkt. Zdrowia naszemu bohaterowi). Oprócz tego do zestawu klasycznego dochodzi 8 nowych kart. Połowa z nich nie jest może warta uwagi (ale jak chcecie, możecie je zobaczyć tutaj), jednak pozostałe mają potencjał: w końcu na stałe zagości w Standardzie np. możliwość niszczenia sekretów wroga.

Kilka kartoników przeszło też metamorfozę czysto wizualną – ot, chociażby Powierniczka tajemnic czy Zabójczy strzał. Do tego developer poszedł w końcu po rozum do głowy i skrócił czas oczekiwania między kolejnymi Karczemnymi bójkami – i to do jednej godziny! Będziemy mogli więc pobawić się w tym trybie przez cały tydzień, nie licząc środy o 17.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 3 lipca 2019, 1:10   Acererak
Zmiany artworków pod Chiny i dzieci widzę... Cóż, Wow szedł w tamtą stronę to i HS musi.
wtorek, 2 lipca 2019, 19:25   Gavriel6
@YogoWafel
Jeżeli od 3 lat, grając f2p, wydajesz max 100 zł w ciągu roku, to ile wydawałeś przez te 2,5? 2 stówy na rok?
wtorek, 2 lipca 2019, 14:52   YogoWafel
Do przedmówców: co prawda wynika to ze spadku liczby użytkowników, ale Hearthstone jest ostatnio świetny. Praktycznie co miesiąc jest jakaś zmiana gry: od kwietnia wyszedł nowy dodatek, weszły nerfy, zbuffowano (!!!) jakieś 20 kart, wycofano pare ze starych setów i wprowadzono zamienniki. Jeśli chodzi o f2p - ja placilem pierwsze ~2.5 roku, i dzięki temu już od prawie 3 gram wydając na hs max. 100 zł rocznie. Zresztą - to jest karcianka, te gry w założeniu nie mają być darmowe.
wtorek, 2 lipca 2019, 11:14   Ryszelie
Z każdym dodatkiem coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem przenosząc się na Eternala. RNGstone widzę wciąż ma się dobrze i twórcy nie zamierzają tego zmieniać
wtorek, 2 lipca 2019, 10:48   DEO
Cóż... Gram cały czas w sumie, ale mało i robię tylko dzienne questy... Co z pyłem to fakt - trzeba grać minimum rok f2p żeby cokolwiek osiągnąć, inaczej nic się nei osiągnie...
wtorek, 2 lipca 2019, 10:33   stefan
Próbowałem grać f2p w to gowno, naprawdę próbowałem. Ale dust i gold na nowe karty do zrobienia chociuaż dwóch competetive decków co dodatek skończył mi się już jakieś 3 dodatki temu. Żenada, nie dziwię że dużo osób odchodzi o a blizzard już ma sraczke bo jego kura dające złote jaja powoli znosi jaja ale dzbucze
wtorek, 2 lipca 2019, 9:56   mateinho32
nikogo

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Hearthstone: Już dziś rusza Festiwal Spaczognia [WIDEO]

News
wtorek, 9 czerwca 2020

hearthstone-juz-dzis-rusza-festiwal-spaczognia-wideo Zmiany w Ustawce i sporo nowych kart, kolejna przygoda (darmowa!) dla pojedynczego gracza, wyzwania, legendarne zadania, okolicznościowe bójki – dzieje się niemało.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z