15 lat Quake´a [WIDEO]
![15 lat Quake´a [WIDEO]](https://cdaction.pl/wp-content/uploads/2021/11/19/c59fbf0b-1992-4310-a05e-4c3cf2bc4718.jpeg)
Nie tylko Sonic świętuje urodziny, lecz również inna seria, nawet bliższa memu sercu. Słodką piętnastkę fetuje dziś Quake, legenda gier FPS i perła w koronie id Software. Z okazji rocznicy na stronie Bethesdy znalazły się ciekawe materiały wspominkowe, a także... materiał sprzed 15 lat z wypowiedzią młodego Johna Carmacka.
Na stronie Bethesdy możecie poczytać wspomnienia Johna Carmacka i obecnego prezesa id Software, Todda Hollensheada. Ciekawa lektura i interesujące spojrzenie w przeszłość.
Rocznice gier to zawsze świetna okazja do powspominania. Ja Quake’a głównie kojarzę z latami wczesnej podstawówki, kiedy ojciec mój szanowny chadzał na ploty do sklepu komputerowego połączonego z kafejką do grania w sieci. Jako siedmiolatek trochę nie ogarniałem gry, ale bawiłem się przednio. Niemniej, jak dziecko ma do czynienia z brutalną grą to potem wyrasta z niego coś dziwnego. Blaaaa.
Obejrzyjcie zatem nagranie z QuakeWorld z 1996 oraz podzielcie się swoimi wspomnieniami.
Czytaj dalej
-
Remaster Sacreda 2 z datą premiery. W odświeżoną wersję klasyka z 2008...
-
Najbardziej cenione odsłony Heroesów w Game Passie. Ubisoft z wyjątkowym prezentem...
-
Zapraszamy na CD-Action Expo 2026. Będziemy obchodzić 30. urodziny naszego...
-
GTA 6 jednak nie będzie kosztować 100 dolarów? Analitycy przeprowadzili...
55 odpowiedzi do “15 lat Quake´a [WIDEO]”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Nie tylko Sonic świętuje urodziny, lecz również inna seria, nawet bliższa memu sercu. Słodką piętnastkę fetuje dziś Quake, legenda gier FPS i perła w koronie id Software. Z okazji rocznicy na stronie Bethesdy znalazły się ciekawe materiały wspominkowe, a także… materiał sprzed 15 lat z wypowiedzią młodego Johna Carmacka.
Od niepamiętnych czasów wolę Unreal’a, ale to Quake wyznaczył kanwy prawdziwie trójwymiarowych FPS’ów (żaden tam Doom) i gier w ogóle, za to trzeba cenić tę grę, no i że zapoczątkowała, trochę teraz podupadłą, ale jednak wielką serię (choć, jak wspomniałem, wolę Unreal’a).
1:00 FAP FAP FAP FAP FAP!
miałem wtedy dwa lata, bez kitu. aż nie chce się wierzyć, że ten czas tak szybko leci.
gra w którą spokojnie można grać po dziś dzień
Mimo, że nie jestem stary to ja podstawówkę kojarzę głównie z pirackim (w której szkole były zainstalowane legalne gry?) Wolfensteinem 3D 🙂 Owszem – w tym okresie w Quake’a też się grywało, ale co najwyżej u znajomych i rzadko. 🙁 W Wolfa za to grywałem często. Quake’iem delektowałem się dopiero za czasów gimnazjum 🙂 Delektowałem na spokojnie i w domu. Świetna i niesamowicie grywalna i wiecznie żywa gra. Tylko ze mną jest chyba coś nie tak, bo jakoś wolę Quake’a 2 😛
Ja gram od 3 lub 4 lat i niestety nie pamiętam tak pięknej prehistorii (bez obrazy). Dla graczy z młodszym stażem przydałaby się reedycja Quake’a na silniku IDtech V. Ale mam świadomość o historii wielkiego ojca dzisiejszych COD’ów , BF’ów i innych FPS’ów.
Ależ to ma klimat. Wszystkie 3 Quake’i oraz Unreal Tournament 1 to najlepsze FPS multiplayer ever. Żadne tam CoDy czy inne takie.
Mi się najbardziej podoba Q3 oraz Q Live. Zgadzam się z rafioza02, przydałyby się reedycje Quaków od 1 do 3 na nowym, ładniejszym silniku.
Pamiętam jak się zagrywałem w Quake 2 przed wyjściem do szkoły ..ehh to były czasy 😉
Queka X trochę grało z botami….. ale jakiś „specjalny” wspomnień z tej gry to nie mam .
Ja zamiast uważać na informatyce to z kumplami w multi w Quake 2 grałem
@maciejj33 Ja tak chciałbym u siebie w gimnazjum pykać choćby w sapera a nie męczyć się z GIMP’em mimo to , że jestem dobrym grafikiem 😉 .
@rafioza02: wg mnie Darkplaces jest wystarczający i id Tech jest zbędny do tej gry bo i tak niezbyt z niego skorzysta. Owszem – można zrobić, tylko po co?
1:08 – TO NIEMOŻLIWE!
Na 10-lecie Bethesda dała TES:Arena… Na 15 lecie powinni dać Quake’a 1. Ja byłbym happy 😀 . To może pod Rage i Doomie 4, Quake 5?
@AveKaja: nie ma szans (poza enginem, który od lat jest na licencji GPL). Wolfenstein 3D nadal kosztuje 5 dolców
quake na joysticku 😀 :D:D
Ta gra jest tak stara jak ja 😉 muszę sobie zagrać w Qake Live bo jak wszyscy tak go zachwalają to coś musi w tym być
@skoczny mi się wydaje że IDtech pasowałby jak ulał do takiej reedycji. Ładna i przyjemna dla oka grafika plus Euphoria albo Havoc
fergiX też właśnie zaczynam grać w Quake live
@rafioza02: graficzka może by i była lekko ładniejsza, ale czy coś by to zmieniło? Naprawdę niewiele. Jest masa modów do Q, w tym znacznie poprawiające grafikę, ale mało kto z nich korzysta. Samo zastosowanie id Techa 5 niewiele by dało bez zmiany elementów rozgrywki. A to różnie mogłoby być przyjęte. Jest dobrze tak jak jest.
Gdyby ktos chcial pograc ze mna w quake’a live – zapraszam do znajomych. Moja ksywa to gregorius 🙂
@quirell mogli byśmy sobie pyknąć kiedy 🙂
@t.U.r. – chyba kpisz…razem z moja dziewczyna (też blondyną):D wyżynaliśmy w podstawówce w Q1 to były czasy….
Aż łezka w oku się zakręciła
Wtedy jeszcze nie wiedzieli jak zepsuje się świat grania przez internet przez beznadziejny konsolowy system matchmakingu… a potem piszą pierdoły, że PCtowcy marudzą o dedyki jak to juz po prostu mieliśmy ale nam zabrano..
Dla tych co chcą by Q3 było na nowym engine… |90% graczy używa configów, dzięki którym gra wygląda TAK: http:www.xfire.com/games/quakelive/Quake_Live/popular_screenshots/?view90662196 http:www.xfire.com/games/quakelive/Quake_Live/popular_screenshots/?view92734050, więc sorry, ale nikt nie będzie wymieniał silnika do q3, bo i tak wszyscy poustawiają sobie picmip na 5 lub więcej.
Ale Quake urodziny miał wczoraj razem ze mną.
Ja serię Quake polubiłem za Q3cpma oraz Q4 i jego niesamowity ślizg przy kucaniu na zakrętach 🙂
JA TERAZ GRAM QUAKE 4 FAJNA GRA
ojj chyba sobie w Live pogram… 😉
Starość nie radość, ale Quake żyje nadal, hulaj duszo, chciałoby się wiecej filmów j/w.
piękne czasy. Lan party jako jedyna możliwość pogrania z kumplami. Było pieknie….
ja mialem wtedy rok ale jak mialem 5 lat to pamietam jak gralem w Quaka 1 2 i oczywsicie 3
A ja ostatnio sobie zainstalowałem ponownie Kwaka (lubie tak tą grę nazywać 🙂 ) z polepszonymi teksturami obiektów, broni i całej reszty, i równie dobrze się gra jak dawniej. Jeśli ktoś chce, to podaję dalej link do postu inkub0, w którym zlinkował wszystkie rzeczy przydatne do odświeżenia gry > http:quakeone.com/forums/quake-talk/single-player/6016-quake-pk3s-dummies-my-quake.html
I i II mi umknęły, miałem wtedy chyba jeszcze Amigę bądź już PSX. Ale III Arena pamiętam doskonale, zbieraliśmy się z kumplami pod pijalką, namawialiśmy tych co nigdy nie grali, robiliśmy parę bronków i zbijaliśmy jakąś torbę i szliśmy do kafejki jak już mieli ją zamykać, chłopaki zawsze mieli otwarte jeszcze przez min 2h dla kilkunastu ryczących i fragujących kolesi ;].
Stary dobry Q ale czemu nie nowy?!
Chyba zaraz Live’a sobie odświeżę, a co do jedynki – niedawno na moment włączyłem bo chciałem w końcu zobaczyć w akcji Tenebrae i tak mnie wessało, że po dwóch godzinach wstałem 😛
KUrde to były czasy. W queke trzeba było się nachodzić też by otworzyć drzwi. To była gra a nie takie [beeep] jak CoD (i jego klony) wydawane teraz… 🙁
Heh ja miałem dopiero parę miesięcy jak wyszedł Quake 1 ale w Arene i czwórkę już pocinałem.
Jak coś, to wszystkie Quake’i (bez IV, którego zresztą robiła inna firma) i inne gry id software można kupić na Steam, ale są drogie, a podczas promocji są tylko trochę tańsze.
Quake to była gra, która zmusiła mnie do przesiadki na myszkę – z kursorów i spacji. 🙂 Piękne czasy- wtedy bycie noobem nabierało zupełnie innego znaczenia niż dziś. 🙂
Quake… Na moim pierwszym komputerze miałem akurat 4 gry Milionerzy, Whiplash, Quake i Dooma II|miałem wtedy tylko 6 lat ale w quakea i dooma II grać się ie bałem opróch szkieletów w jednym z levelów a ja tylko z siekierą ale co to były za czasy teraz to ja z kolegami pykam w quake III arena albo na mojej PS2 w 4 quake iii revolution
W Q3A cały czas pyka się jeszcze w mojej firmie po pracy.|10 starych chłopa naparza czasem do późnych godzin nocnych i bawią się jak dzieci.|RailGun wymiata!!!
Ale ten czas leci…
W Q1 pykało się z kumplami w sieci domowej (kompy spięte w moim mieszkaniu i piętro wyżej). Komunikacja głosowa też była… przez otwarte okno.
Wuwu1978|No ba. Ten czas zapiernicza jak talala.|Tyrus masz pewną alterwnatywę |Half Life 2 to też j
ie jest napierdalanka w stylu rambo. (Grałem na normalu i tak łatwo nie jest).|A wracając od quake’a to pamiętam jak grałem w 2. Kurdę nieźle się jarałem jak rozwalałem kosmitów. 🙂
jie chciałem napisać nie ale sprężałem się, bo nie mogę tracić wakacji.
Ja niestety nie ta data. Moim pierwszym Quake’iem był Quake III Arena, którego dostałem na święta. Aj grało się Sargem, grało. Do dziś żałuję, że odsprzedałem premierówkę na Allegro. : (