21.04.2023, 15:02Lektura na 5 minut

Acer prezentuje nową linię swoich produktów

Tajwańskie przedsiębiorstwo na organizowanym przez siebie wydarzeniu Next@Acer zaprezentowało szeroką gamę nowych produktów. Oprócz laptopów i komputerów znalazło się miejsce także dla roweru elektrycznego oraz oczyszczacza powietrza.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Wielu z nas firma Acer kojarzy się przede wszystkim ze swoją serią sprzętu dla graczy opatrzoną nazwą Predator. Podczas prezentacji Next@Acer zaprezentowano wiele ciekawych urządzeń, w tym niepodważalnie potężny laptop gamingowy Predator Triton 17 X z kartą graficzną GeForce RTX 4090 na pokładzie, ale także... rower elektryczny wspomagany sztuczną inteligencją.


Predator Triton 17 X

To prawdziwa bestia wśród laptopów kierowanych do graczy. Wyposażony w procesor Intel Core i9 13900HX oraz kartę graficzną GeForce RTX 4090 ma gwarantować płynną zabawę w nawet najbardziej wymagających tytułach. Wrażenie robi także ekran urządzenia, który cechuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 250 Hz oraz współczynnikiem kontrastu wynoszącym 1000000:1. Całości dopełnia obecność czytnika linii papilarnych, szklanego touchpada oraz klawiatury z indywidualnym podświetleniem RGB dla każdego z klawiszy. Laptop trafi do sprzedaży na terenie USA w maju, a jego cena zaczynała się będzie od 3799 dolarów.

Predator Triton 17 X
Predator Triton 17 X

Acer Swift X 16

Dla osób stroniących od „gamingowej” otoczki Acer przygotował inną propozycję – notebook Acer Swift X 16. Nie dajmy się zwieść pozorom – pomimo minimalistycznego wyglądu, sprzęt prezentuje się całkiem zacnie pod kątem wydajności i kierowany jest głównie do osób zajmujących się obróbką grafiki oraz materiałów wideo. Pomóc w tym zdecydowanie może 16-calowy ekran OLED w dosyć niestandardowej rozdzielczości 3200 x 2000 posiadający certyfikat VESA DisplayHDR. Na europejski rynek urządzenie trafi w czerwcu i wycenione zostało na 1566 euro.

Acer Swift X 16
Acer Swift X 16

Coś dla osób szukających sprzętu do pracy...

Jeśli interesuje nas zakup solidnego komputera do pracy, który podoła stawianym przed nim wyzwaniom, ciekawą propozycję mogą stanowić Chromebooki klasy premium  Acer Chromebook Spin 714 i Acer Chromebook Enterprise Spin 714, których główną zaletą jest długi czas pracy na baterii – w pełni naładowane urządzenia są w stanie funkcjonować nawet przez 10 godzin. Acer Chromebook Spin 714 trafi do sprzedaży w Europie w lipcu, a jego ceny będą zaczynały się od 999 euro.

Acer Chromebook Enterprise Spin 714
Acer Chromebook Enterprise Spin 714

Z myślą o fanach nieco bardziej konwencjonalnych laptopów przygotowano modele Acer TravelMate P6 14 oraz Acer TravelMate P4 / Spin 14. Wyposażone zostały w wyświetlacze OLED oraz procesory Intel Core vPro 13. generacji. Najniższą ceną charakteryzuje się Acer TravelMate P2 14 i w jego przypadku wynosi ona 999 euro. Najwięcej przyjdzie nam zapłacić za TravelMate P6 14 i będzie to kwota na poziomie 1399 euro.


...i dla pasjonatów ekologii

Jeśli podczas wyboru sprzętu kierujemy się przede wszystkim jego energooszczędnością i mamy na względzie dobro środowiska naturalnego, z pewnością zaciekawi nas laptop Acer Aspire Vero 15, który może poszczycić się naprawdę niskim poziomem emisji CO2 powstałego w trakcie produkcji.

Z kolei w przypadku, gdy szukamy kompaktowego projektora, świetną opcję stanowić może Acer Vero PL3510ATV wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD ze współczynnikiem kontrastu na poziomie 50000:1. Wedle zapewnień producenta, całkowity czas pracy omawianego sprzętu sięgać może nawet 30 tys. godzin. W przypadku laptopa wysupłać będziemy musieli 899 euro, z kolei za projektor przyjdzie nam zapłacić 1399 euro.

Acer Vero PL3510ATV
Acer Vero PL3510ATV

Predator Orion X

Dość już jednak o laptopach. Zatwardziałych fanów desktopów może zainteresować Predator Orion X, jednak z góry ostrzegam – niniejsza maszyna będzie kosztowała 2 499 euro, a jej zakup na terenie Europy możliwy będzie od września. Na pokładzie kosmicznie wyglądającego komputera znalazł się m.in procesor Intel Core i9 13900KS 13. generacji oraz chłodzony cieczą RTX 4090.

Predator Orion X

Dopełnieniem do Oriona X może być jeden z dwóch zakrzywionych monitorów – Nitro XZ452CU V lub Predator X34 V. Pierwszy z nich poszczycić może się ogromnym ekranem o przekątnej 44,5 cala i proporcjach 32:9. Drugi z kolei, pomimo mniejszego, acz wciąż całkiem sporego, 34-calowego ekranu posiada matrycę OLED UWQHD zdolną pokryć 99% barw gamy DCI-P3. Oba opisane monitory na europejskim rynku pojawią się dopiero w czwartym kwartale bieżącego roku. Nitro XZ452CU V wyceniony został na 1099 euro, zaś Predator X34 V – 1299 euro.


 Odrobina świeżego powietrza

Nie samymi komputerami jednak człowiek żyje i czasem warto po prostu zadbać o pomieszczenie, w którym spędzamy czas, wliczając w to obecne w nim powietrze. A jako że jest ono dosyć niezbędne celem utrzymania zachodzących w nas procesów życiowych, powinniśmy skupić się na tym, aby było maksymalnie czyste. Pomóc nam w tym może Acerpure Pro Vero, czyli oczyszczacz powietrza ze stajni Acera. Nie mamy jednak co liczyć na podświetlenie RGB ani gamingowe akcenty – urządzenie po prostu robi to, na co wskazuje jego nazwa.

Acerpure Pro Vero
Acerpure Pro Vero

Jeśli jednak świeżego powietrza wolimy zaznawać na zewnątrz, a ponadto odczuwamy ciągotę w kierunku kolarstwa, powinniśmy zainteresować się elektrycznym rowerem okraszonym mianem ebii. Na tle konkurencji wyróżnia go przede wszystkim obecność sztucznej inteligencji, która odpowiada za analizę stylu jazdy użytkownika i dostosowuje do niego działanie roweru, a nawet propozycje trasy w nawigacji.

Ze względu na swój niewielki gabaryt, sprzęt nadaje się przede wszystkim do poruszania się po mieście. Ebii trafi na europejski rynek we wrześniu, a jego cena będzie zaczynała się od kwoty 1999 euro.

Acer Ebii
Acer Ebii


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów791

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze