3
21.12.2022, 09:45Lektura na 2 minuty

Acer wchodzi w GPU – Predator Bifrost w sprzedaży

Firma Acer postanowiła spróbować sił w segmencie GPU i tym samym wprowadza do sprzedaży autorską wersję karty Intela – Predator BiFrost Intel Arc A770 OC.


Grzegorz „Krigor” Karaś

Jak wiadomo, Intel po latach wrócił do GPU i stawia pierwsze kroki (na razie skromne) między Nvidią i AMD. Układy „niebieskich” są więc na tę chwilę ciekawostką – co nie zmienia faktu, że już zaczęła się współpraca pomiędzy producentem chipów a jego partnerami. Propozycja Acera jest zaś namacalnym tego przykładem.


Predator BiFrost Intel Arc A770 OC

Karta wyróżnia się oczywiście autorskim systemem chłodzenia. Producent chwali się wykorzystaniem wentylatorów 3D AeroBlade 5. generacji oraz systemu FrostBlade 2.0. Co ciekawe, chłodzenie korzysta również z technologii komory pary wodnej, co jest dość rzadkim rozwiązaniem w przypadku GPU. Estetów ucieszy obecność podświetlenia LED RGB, którym można sterować za pośrednictwem przeznaczonej do tego aplikacji.

Jeśli chodzi o samą kartę, to dostajemy 16 GB pamięci GDDR6, TDP ustalono na poziomie 250 W, producent zaś zdecydował się na wprowadzenie trybu OC boost, który zwiększa taktowanie zegara do 2400 MHz. Sam chip to mikroarchitektura Xe HPG z rdzeniami Xe i wbudowanymi funkcjami sztucznej inteligencji XMX. Sprzęt obsługuje ray tracing i wspomagany przez sztuczną inteligencję Xe Super Sampling – XeSS.

Jeśli chodzi o możliwości podłączenia, to do dyspozycji mamy złącze HDMI i 3 gniazda DisplayPort. W komputerze karta zajmuje dwa sloty przy wymiarach obudowy 267 x 117,75 mm. Urządzenie jest już dostępne w sklepie X-kom, wkrótce też pojawi się w sieci Media Expert. Cena? Ok. 2300 zł.


Czytaj dalej

Redaktor
Grzegorz „Krigor” Karaś

Gdyby mnie ktoś zapytał, ile pracuję w CD-Action, to szczerze mówiąc, nie potrafiłbym odpowiedzieć. Zacząłem na początku studiów i... tak już zostało. Teraz prowadzę działy sprzętowe właśnie w CD-Action oraz w PC Formacie. Poza tym dużo gram: w pracy i dla przyjemności – co cały czas na szczęście sprowadza się do tego samego. Głównie strzelam i cisnę w gry akcji – sieciowo i w singlu. Nie pogardzę też bijatyką, szczególnie jeśli w nazwie ma literki MK, a także rolplejem – czy to tradycyjnym, czy takim bardziej nastawionym na akcję.

Profil
Wpisów575

Obserwujących23

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze