25
21.09.2021, 10:33Lektura na 1 minutę

Activision Blizzard: Komisja Papierów Wartościowych i Giełd żąda od firmy wyjaśnień w sprawie oskarżeń o molestowanie

Wśród wezwanych do złożenia zeznań znalazł się też prezes spółki, Bobby Kotick.


Witold Tłuchowski

Niedawny pozew o molestowania i dyskryminację w Blizzardzie był dla obrazu studia w oczach graczy – i tak przecież w ostatnich latach nadwyrężonego – potężnym ciosem. Jego konsekwencje szybko przestały być zresztą czysto wizerunkowe, bo ze stanowiska prezesa ustąpił J. Allen Brack, a z firmy zaczęli odchodzić (niekoniecznie dobrowolnie) kolejni pracownicy.

Do końca problemów wciąż jeszcze daleko. Jak donosi The Wall Street Journal, „szeroko zakrojone śledztwo” przeciwko Activision Blizzard wszczęła Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, a sprawą zajmuje się również federalna Komisja ds. Równych Szans Zatrudnienia. Według źródeł gazety pierwsza z instytucji bada kwestię tego, jak spółka zareagowała na oskarżenia pracowników o nadużycia seksualne i dyskryminację w jej biurach. Wezwała ona do zeznań przedstawicieli kierownictwa firmy, w tym samego Bobby'ego Koticka.

Dodatkowo komisja domaga się szeregu dokumentów, wśród których znajdują się m.in. protokoły z posiedzeń zarządu Activision od 2019, akta osobowe sześciu byłych pracowników czy zapisy kontaktów Koticka z pozostałymi dyrektorami w sprawie otrzymywanych od pracowników skarg.

Activision Blizzard potwierdziło, że komisja prowadzi śledztwo w sprawie spółki.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5499

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane