7
27.07.2021, 12:57Lektura na 3 minuty

Activision Blizzard: Ponad 1500 pracowników podpisało list, w którym wzywa się firmę do uznania powagi ostatnich zarzutów

Dotychczasowa reakcja spółki rozczarowała wiele osób.


Witold Tłuchowski

Pozew złożony w zeszłym tygodniu w kalifornijskim sądzie udowadnia, że i sytuacji w Activision Blizzard daleko jest do ideału. W złożonym dokumencie przeczytać możemy o przypadkach molestowaniu, dyskryminacji i mobbingu, jednak reakcja firmy na tak poważne oskarżenia rozczarowała zarówno fanów, jak i pracowników.

Ci drudzy – już wcześniej wyrażający swoje niezadowolenie z powodu zaprzeczających doniesieniom komunikatów – postanowili napisać do zarządu spółki list otwarty (trafił również do mediów), w którym żądają złożenia przez firmę oficjalnych oświadczeń uznających powagę ciążących na Activision Blizzard zarzutów.


Do Liderów Activision Blizzard, My, niżej podpisani, zgadzamy się, że oświadczenia Activision Blizzard i ich prawników dotyczące pozwu DFEH, a także późniejsze wewnętrzne oświadczenie Frances Townsend [wiceprezeski firmy – red.], są obrzydliwe i obraźliwe dla wszystkiego, za czym naszym zdaniem powinna się opowiadać nasza firma. Mówiąc jasno i jednoznacznie: wartości pracowników nie są dokładnie odzwierciedlone w słowach i działaniach naszego kierownictwa. Wierzymy, że te oświadczenia zaszkodziły naszym ciągłym dążeniom do równości w naszej branży i poza nią. Określanie wysuwanych oskarżeń jako „zniekształconych, a wielu przypadkach fałszywych” tworzy atmosferę firmy, w której nie wierzy się ofiarom. Poddaje to również w wątpliwość zdolność naszych organizacji do pociągania sprawców do odpowiedzialności za ich działania oraz tworzenia bezpiecznego środowiska, w którym ofiary odważą się zgłaszać podobne przypadki w przyszłości. Z tych oświadczeń jasno wynika, że nasze szefostwo nie stawia naszych wartości na pierwszym miejscu. Potrzebne są natychmiastowe zmiany, począwszy od najwyższego szczebla naszej organizacji. Kierownictwo naszej firmy twierdziło, że podjęte zostaną działania, aby nas chronić, ale w obliczu omawianych kroków prawnych – i niepokojących oficjalnych komunikatów, które wystosowano później – nie wierzymy już, że nasi liderzy będą przedkładać bezpieczeństwo pracowników ponad własne interesy. Twierdzenie, iż jest to „faktycznie bezpodstawny i nieodpowiedzialny proces”, podczas gdy tak wielu obecnych i byłych pracowników wypowiada się o własnych doświadczeniach związanych z molestowaniem i wykorzystywaniem, jest po prostu nie do przyjęcia. Wzywamy do złożenia oficjalnych oświadczeń, które uznają powagę tych zarzutów i okazują współczucie ofiarom molestowania i napaści. Wzywamy Frances Townsend do dotrzymania słowa i rezygnacji z funkcji Sponsora Wykonawczego ABK Employee Women's Network w wyniku szkodliwego charakteru jej oświadczenia. Wzywamy zespół kierownictwa wykonawczego do współpracy z nami nad nowymi i znaczącymi działaniami, które zapewnią pracownikom — a także naszej społeczności — bezpieczną przestrzeń do wypowiadania się. Stoimy wraz ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi, kolegami z zespołu i współpracownikami, a także członkami naszej oddanej społeczności, którzy doświadczyli wszelkiego rodzaju złego traktowania lub nękania. Nie damy się uciszyć, nie będziemy stać z boku i nie poddamy się, dopóki firma, którą kochamy, nie będzie miejscem pracy, z którego ponownie będziemy mogli czuć się dumni. Będziemy zmianą.


Powyższy list podpisało już ponad 1500 obecnych i byłych pracowników Activision Blizzard. Należy zaznaczyć, że cała firma liczy sobie ok. 10 000 zatrudnionych.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef newsroomu oraz działów zapowiedzi i Info.

Profil
Wpisów5438

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane