15
26.07.2013, 11:51Lektura na 1 minutę

Activision wykupi się z rąk Vivendi

Zwrot akcji w finansowych stosunkach Activision Blizzard z właścicielami większościowego pakietu akcji firmy - koncernem Vivendi. Wydawca m.in. serii Call of Duty i Starcraft zapowiedział, że za 8 miliardów dolarów wykupi ponad 600 milionów akcji, dzięki czemu samodzielnie będzie kształtował swoje relacje z inwestorami.


Adam „Adzior” Saczko

Activision Blizzard zamierza przeznaczyć 5,83 miliarda dolarów na zakup 429 milionów akcji należących dotąd do Vivendi. Dodatkowo prowadzona przez Bobby'ego Koticka i Briana Kelly'ego grupa ASAC II LP, w skład której wchodzą także firmy finansowe i chiński gigant Tencent, zabezpieczyła kolejny pakiet 172 milionów akcji za 2,34 miliarda dolarów. Vivendi zachowa 83 miliony akcji, co równa się 12 procentom całej puli. 

Transakcja jest zapewne formą reakcji na ostatnie ruchy Vivendi. Koncern poszukiwał inwestorów chętnych do przejęcia większościowego pakietu Activision Blizzard, jednak ostatecznie to wydawca okazał się jedynym podmiotem zdolnym do wykupienia udziałów.

Bobby Kotick komentuje zmiany w firmie:


Razem te transakcje reprezentują świetną okazję dla Activision Blizzard i wszystkich udziałowców, w tym Vivendi [...] Powinniśmy jeszcze bardziej urosnąć w siłę jako niezależna firma z najlepszym w swojej kategorii portfolio marek oraz elastycznością i skupieniem na budowaniu długotrwałej wartości inwestorów przy wzmacnianiu naszego prymatu jako jednej z najważniejszych firm rozrywkowych na świecie.


Finalizacja transakcji ma nastąpić we wrześniu.

Redaktor
Adam „Adzior” Saczko

Od lat gram, piszę, gadam i robię gry. W efekcie gadam o grach popisowo zrobionych. Zagraj w Unavowed.

Wpisów2883

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze