3
20.06.2024, 10:00Lektura na 1 minutę

AI pomoże wam grillować

Sztuczna inteligencja ma szansę stać się nieodłączonym elementem każdej majówki.


Antoni „Darkling” Antoszek

Jeśli nie wystarcza wam sztuczna inteligencja pisząca pracę zaliczeniową albo kod w Pythonie, poznajcie Verę – AI, które umie grillować. Jak podaje Techradar, Verę można poprosić np. o zaproponowanie przepisu na podstawie dostępnych składników, lecz, co więcej, może ona po prostu przejąć kontrolę nad zsynchronizowanym z nią grillem. Wtedy będzie w stanie spełnić wasze wszelkie wymogi kulinarne, np. odpowiednio przyrządzić steka.

Vera dostępna jest tylko z odpowiednimi grillami z firmy Brisk It, która chwali się produkcją pierwszych takich urządzeń napędzanych przez sztuczną inteligencję. AI ma dostosowywać temperaturę, przestać gotować, gdy jedzenie jest już gotowe, czy samodzielnie wybierać z wielu dostępnych opcji grilla, by odpowiednio przyrządzić cokolwiek tylko chcecie. Wszystkim sterować da się przez aplikację w telefonie.

Brzmi jak niezbędne urządzenie na każdej działce? Najpierw trzeba zapłacić – najtańszy dostępny na stronie Brisk It grill kosztuje tysiąc dolarów, choć da się go znaleźć za sto dolarów mniej. Niestety, wygląda na to, że dystrybucja ogranicza się obecnie tylko do Stanów Zjednoczonych.


Czytaj dalej

Redaktor
Antoni „Darkling” Antoszek

Moim ulubionym zajęciem związanym z grami jest notoryczne umieranie w Dead Cells. Interesują mnie nowe technologie, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wszystko, co było na ich temat do powiedzenia, napisał już Philip K. Dick. Lubię robić kawę, filozofować i obserwować swojego kota.

Profil
Wpisów222

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze