36
8.03.2016, 14:16Lektura na 2 minuty

Akademia CD-Action: Sesja egzaminacyjna

Żarty się skończyły.


Mateusz Witczak

Podczas prac nad 250 numerem zapragnęliśmy sprezentować wam coś, czego jeszcze w historii CDA nie było. Zamiast organizować konkurs na współpracownika postanowiliśmy pokazać wam naszą pracę od kuchni, nauczyć przesiewania PR-owych banialuków od konkretnych treści, skłonić do wnikliwego researchu, wytłumaczyć, na czym polega redakcja i korekta tekstu. 

Już teraz możemy powiedzieć, że Akademia CD-Action okazała się dużym sukcesem.

Otrzymaliśmy grubo ponad 500 zgłoszeń.

Wysłaliście nam ok. 2000 prac.

Na naszych łamach zadebiutowało 25 autorów.

Na cdaction.pl pojawiło się 17 związanych z inicjatywą tekstów.

Jak to jednak bywa – po spędzonym na prokrastynacji semestrze i przekładaniu prac zaliczeniowych na wieczne nigdy studentów zaskakuje sesja egzaminacyjna. Pod tym względem Akademia CD-Action nie różni się wcale od innych uczelni.

Mamy dla was dwa zadania, które mogą zaowocować publikacją w piśmie dużych tekstów i wypłaceniem wierszówek. Studentów Bractwa Alfa poprosimy o napisanie epitafium dla Sillent Hills (do 3000 znaków ze spacjami). Żaków z Bractwa Gamma namawiamy natomiast do przyjrzenia się nachodzącym ekranizacjom gier (6000 znaków, ze spacjami).

Ażeby jednak nie było zbyt prosto: sesja kończy się 22.03, a by do niej przystąpić, należy mieć napisane WSZYSTKIE zadania ze swojej grupy (tu uwaga techniczna: zadania wspólne i konkursy nie są brane pod uwagę). Prace można wysyłać na adres akademia@cdaction.pl, podając w tytule maila ksywkę, pod jaką figurujecie na naszym forum.

Panikarzy uspokajam: dwa tygodnie to bardzo dużo czasu. Tych z was, którzy chcieliby w tym czasie dołączyć do naszej wesołej gromadki i/lub błyskiem nadrobić zaległości, gorąco do tego zachęcam. Korzystając jeszcze z okazji – wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i uczciwą pracę przez pierwszy semestr. Nie po cichu liczymy zresztą, że znów nas (pozytywnie!) zaskoczycie.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Akademii CD-Action, koniecznie odwiedź jej oficjalną stronę.

Potencjalnych studentów zapraszamy również na naszą grupę na Facebooku.

Redaktor
Mateusz Witczak

Obecnie wydaję serwis PolskiGamedev.pl, wcześniej przez wiele lat prowadziłem dział publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3456

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze