19.06.2024, 10:30Lektura na 2 minuty

AMD bada doniesienia o skradzionych danych

Kryjąca za się za pseudonimem IntelBroker osoba próbuje sprzedać w sieci dane, które podobno zostały skradzione ze strony AMD.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

AMD ogłosiło, że zamierza z bliska przyjrzeć się sprawie sprzedaży danych przedsiębiorstwa przez cyberprzestępcę (lub całą grupę hakerów) znanego jedynie jako IntelBroker. Amerykańska korporacja chce się upewnić, że nie padła ofiarą ataku, a jej informacje pozostają bezpieczne na firmowych serwerach. Jest to o tyle istotne, że, o ile wierzyć zapewnieniom IntelBrokera, wykradzione pliki zawierają nie tylko dane klientów i pracowników AMD, ale również plany nadchodzących produktów.


Wiemy o organizacji cyberprzestępczej, która twierdzi, że jest w posiadaniu skradzionych danych AMD. Ściśle współpracujemy z funkcjonariuszami organów ścigania i zewnętrznym partnerem hostingowym w celu zbadania roszczenia i znaczenia potencjalnie wykradzionych danych.


Oświadczenie AMD wydane serwisowi PCMag

W poście umieszczonym na BreachForums przekazano, że do plików AMD udało się dobrać w tym miesiącu, są więc one całkiem świeże. Wśród nich znaleźć można zarówno wspomniane bazy danych z informacjami nt. pracowników i klientów, jak i arkusze specyfikacji, pliki własności, ROM, kod źródłowy, oprogramowanie układowe, a nawet dokumenty związane z finansami korporacji.

Aby dowieść tego, że wystawione na sprzedaż dane są prawdziwe, IntelBroker opublikował szereg zrzutów ekranu przedstawiających adresy email i numery telefonów byłych pracowników AMD. Mimo to haker (lub hakerzy) nie pochwalił się, jakie dokładnie informacje nt. osób powiązanych z przedsiębiorstwem udało mu się wykraść.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów1026

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze