10.08.2011
Często komentowane 274 Komentarze

Anonymous vs Facebook: Runda pierwsza

Anonymous vs Facebook: Runda pierwsza
Jeżeli wiecie o co chodzi z "Remember, remember the fifth of November", to nie zdziwi was plan Anonymous, którzy tego akurat dnia chcą zrobić coś "wielkiego". Piątego listopada warto będzie odświeżać Facebook, bo właśnie on ma stać się ofiarą kolejnego ataku Anonimowych.

Dlaczego akurat Facebook? Akurat w tym przypadku chyba wiele wyjaśnień nie trzeba. Sami odpowiedzialni za „Operację Facebook” Anonimowi powiedzieli tak:

Facebook sprzedawał informacje agencjom rządowym i oddawał dostęp do poufnych informacji firmom zabezpieczeniowym, by mogły szpiegować ludzi z całego świata. Niektóre z nich z kolei pracowały dla totalitarnych rządów Egiptu i Syrii. (…) Wszystko, co robisz na Facebooku zostaje na Facebooku niezależnie od twoich ustawień prywatności. Nawet kiedy skasujesz konto, wszystkie informacje na twój temat pozostają na Facebooku i można odtworzyć je w dowolnej chwili. Zmienianie swoich ustawień prywatności jest tylko złudzeniem – Facebook wie o tobie więcej, niż twoja własna rodzina.

I chociaż wielu członków Anonymous się z atakiem, który może będzie miał miejsce 5 listopada, nie zgadza, to akurat tego dnia warto będzie obserwować ten serwis społecznościowy.

Warto pamiętać jednak, że:

Anonymous to stand umysłu, a nie grupa. Poglądy nie mają przywódców. Z każdą operacją ktoś się zgadza i ktoś się nie zgadza, z opFaceBook jest tak samo. Anonymous pozwala każdej osobiwe głosować na każdą operację indywidualnie – głos na „tak” znaczy, że będą w niej uczestniczyć, głos na „nie” znaczy, że nie będą. Każdy ma prawo stworzyć własną operację i jeżeli inni do niej dołączą, coś może z niej wyniknąć.

274 odpowiedzi do “Anonymous vs Facebook: Runda pierwsza”

  1. Wszyscy sympatycy anonów – czytaliście ich twittera? Nie? To radzę rzucić okiem, bo stwierdzili, że wcale nie atakują FB.

  2. I właśnie dla ochrony informacji będą włamywać się na giganty internetu, kraść informacje, i sprzedawać je do informacji publicznej. Czytajcie między wersami, a najlepiej nie czytajcie w ogóle. Najlepiej jest patrzeć na ich akcje, a jeszcze lepiej widzieć.

  3. Dla mnie mogą rozwalić w drobny mak ten portalik

  4. htt p:blogs. villagevoice .com/runninscared/2011/08/anonymous_doesn.phpTu jest napisane, że Anoni wcale nie chcą zniszczyć fejsa… szkoda

  5. no i dobrze niech go usyna 🙂 przynajmniej nie beda siedziec ludzie tyle przed kompami i ciagle na tym facebooku… U mnie w rodzinie wszystcy kuzyni/kuzynki maja FB wyjatek to dwoje moich mlodszych kuzynow (jeden ma 10-11 lat a drugi 7-9)szkoda ludzi.Niech anymous sie pozbedzie tego FB nikt nie bedzie gadac w szkole o tym znajomi beda czesciej wychodzic.|Ps mialem konto na nk i na nie wogole nie wchodzilem a potem juz zapomnialem hasla bo portale takie to sa do kitu.

  6. We are the legion.

  7. Legion of Gamers.

  8. [beeep] yeah.

  9. I dobrze, bo to prawda że jest 0 prywatności na tym fb i sobie z nami grają. Nawet jakby sobie przywłaszczyli nasze dane to i tak wyjdzie na jedno i drugie, a zuckberg to za duże ma ego.

  10. Kolejna gratulacja dla tej bandy za (nie)znajomość prawa.

  11. Problem w tym że mają bardzo małą szanse na sukces przy tym włamie bo:|1. Serwery fb pracują pod kontrolą systemu http:openbsd.org/|2. Pracownicy FB mają zakaz używania windowsa w celach służbowych więc wirus też odpada.|Czyli ktoś z wewnątrz musiał by im podać hasła i klucze do serwerów a ich wszystkich nawet sam Mark Zuckerberg nie zna… ;P

  12. @IKSWID zgadzam się ale nie mam zamiaru uczestniczyć w tej walce

  13. Facebook może dla mnie zniknąć

  14. LOL skoro wszyscy tutaj jeżdżą po tym fejsbuku to kto z niego korzysta?

  15. Nie ma to jak Microsoft Sam w wiadomości stylizowanej na trailer 😀

  16. Ludzie, co wam da to, że ktoś zniszczy FB skoro z niego nie korzystacie? Dla mnie FB to komunikator i praktycznia gwarancja natychmiastowej odpowiedzi. Bo zamiast wysyłać sms’y do wszystkich po kolei i się zastanawiać kto odpisze, to po prostu wbijam na FB, widze kto jest dostępny, pisze do niego, on mi od razu odpowiada. I to za darmo. No i gdyby nie FB to nie dowiedziałbym się o wielu ważnych koncertach/wydarzeniach w okolicy. Jak nie chcecie korzystać, to nie korzystajcie i zostawcie to w spokoju

  17. zresztą FB ma prawo istnieć tak jak każda inna firma(?) czy tam działalność w internecie lub nie. Gość miał pomysł, zarobił kupe kasy, no i bardzo dobrze, bo to pokazuje, że chcieć to móc. A co do kradzieży danych? Ojej, ktoś dowiedział się, jak brzmi moje imie i nazwisko, oraz czego słucham – NIEEEEEEEEE!!!!!!!111ononeoneone Na prawde znam bardzo mało ludzi którzy mieli by tam wpisane cokolwiek poza nazwiskiem, imieniem ew. statusem związku. Zresztą rząd RP już te informacje o mnie ma, a nawet więcej

  18. . A jeżeli intersuje się mną FBI i CIA to czuje się zaszczycony… nawet moge ich do znajomych dodać..

  19. Twórca WikiLeaks stwierdził że Facebook stwierdził że m.in. FAcbook udostępnia dane rządowi Ameryki. Można poczytać o tym w „Świecie Wiedzy” od wydawcy CDA. 🙂 Poza tym mnie to wali, bo nie mam tam konta i nie zamierzam mieć.

  20. @c00rtka dla ciebie to nie komunikator lecz nowy styl życia, jak ktoś ładnie napisał „5 listopada 2011, 3/4 miliarda ludzi straci swoje życie”. to tak jakbyś nagle pozbył się wszystkich papierosów na świecie, niepalący mają to gdzieś, uzależnieni natomiast staną się bezmózgimi zombie którzy nie będą wiedzieli co ze sobą zrobić, bo ich stałe zajęcie nie istnieje.

  21. @ Marcus93 NIE. mam FB na iPhonie. Przysyła mi komunikat kiedy coś się tam wydarzy. Więc wyciągam telefon i sprawdzam-tak jakbym dostał sms’a. Tyle.

  22. @Marcus93 moim zdaniem to będzie krok do przodu może bynajmniej dzieci wyjdą na dwór pograć w piłkę jak kiedyś a nie siedzą w domu i rosną jak amerykańskie = ! ] |Vivat Anonymous !!!

  23. BTW trochę późno zakomunikowali upadek FB. Moim zdaniem powinni to przesłać 5 listopada a nie w sierpniu = ; ]

  24. @deaproth epickie uzycie slowa „bynajmniej”

Dodaj komentarz