3
22.06.2024, 10:00Lektura na 1 minutę

Apple jeszcze nie wprowadzi AI do Europy, bo boi się unijnych regulacji

Zdaniem Apple’a, Unia nie pozwala na swobodną implementację rozwiązań opartych na AI.


Antoni „Darkling” Antoszek

Apple się obraża. A przynajmniej tak podaje serwis Mac Rumours, który cytuje oficjalne stanowisko giganta krytykującego Unię Europejską za przepisy dotyczące sztucznej inteligencji. Firma tłumaczy:


Z powodu niepewności prawnych, do których prowadzi Akt o rynkach cyfrowych [Digital Markets Act, DMA], nie wierzymy, że będziemy w stanie wprowadzić trzy z tych [związanych z urządzeniami Apple’a] funkcjonalności – iPhone Mirroring, SharePlay Screen Sharing enhancements i Apple Intelligence – w tym roku dla użytkowników z Unii Europejskiej. 


Najważniejsze wydaje się wspomnienie tu o Apple Intelligence, czyli o zbiorze różnych, opartych na sztucznej inteligencji dodatków do technologii Apple’a (np. do Siri).


O co chodzi Apple’owi

Jaki w zasadzie byłby konflikt między DMA a implementowaniem sztucznej inteligencji? Trudno stwierdzić, choć może chodzić o to, że firmie nie podoba się wymagana przepisami konieczność dopuszczenia podmiotów trzecich do objętych regulacjami produktów, w tym do systemów AI.

Pozostaje więc czekać, aż sztuczna inteligencja Apple’a pojawi się w Europie. O ile firma zgodzi się działać zgodnie z unijnymi przepisami.


Czytaj dalej

Redaktor
Antoni „Darkling” Antoszek

Moim ulubionym zajęciem związanym z grami jest notoryczne umieranie w Dead Cells. Interesują mnie nowe technologie, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wszystko, co było na ich temat do powiedzenia, napisał już Philip K. Dick. Lubię robić kawę, filozofować i obserwować swojego kota.

Profil
Wpisów222

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze