1
8.05.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Apple Let Loose: Nowe iPady, akcesoria i procesor

Gigant z Cupertino zaprezentował nowe modele swoich tabletów niemal dwa lata po premierze ich poprzedników.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Zorganizowane przez Apple wydarzenie Let Loose jest już za nami, warto więc przyjrzeć się temu, co zaprezentowano w jego trakcie. Pomimo tego, że rewolucji nie ma (i mało kto na nią liczył), osoby zainteresowane iPadami oraz tabletami jako takimi z pewnością mogą zainteresować się częścią z zaprezentowanych urządzeń i akcesoriów.


Nowe iPady Pro...

Apple zapowiedziało odświeżoną linię czołowej serii swoich tabletów, czyli iPadów Pro. Do sprzedaży trafią modele wyposażone w wydajne procesory M4 nowej generacji oraz wyświetlacze OLED o świetnym odwzorowaniu kolorów. Urządzenia będą cieńsze od swoich poprzedników (ich grubość wyniesie zaledwie 5,3 mm) i dostępne w dwóch rozmiarach: 11 i 13 cali.

Źródło: https://www.apple.com/pl/newsroom/2024/05/apple-unveils-stunning-new-ipad-pro-with-m4-chip-and-apple-pencil-pro/

...i nowe iPady Air

Odświeżonej wersji doczeka się także tańsza alternatywa, czyli iPad Air. Na rynku zadebiutuje jego większa wersja o przekątnej ekranu 13 cali. Na pokładzie sprzętu znajdzie się także nieco potężniejszy procesor M2, który zagwarantuje wyższą wydajność w porównaniu z modelami sprzed dwóch lat.

Źródło: https://www.apple.com/newsroom/2024/05/apple-unveils-the-redesigned-11-inch-and-all-new-13-inch-ipad-air-with-m2/

Układy M4

W trakcie wydarzenia Apple postanowiło także rzucić nieco światła na nową generację swoich chipów. Jak przekazano, układy M4 mają zostać wyposażone w 10-rdzeniowe procesory CPU oraz GPU o identycznej liczbie rdzeni. Chipy te mają powstawać z wykorzystaniem wydajnego procesu 3 nm, a korporacja chwali się, że świetnie sobie radzą w zadaniach związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.


Rysik, klawiatura i obniżka cen

Fanów akcesoriów z pewnością uraduje fakt, że gigant z Cupertino ma zamiar wypuścić do sprzedaży zarówno Pencil Pro z haptycznym sprzężeniem zwrotnym, jak i klawiaturę Magic Keyboard, która ma imitować tę znaną z MacBooków.

Niespodziewanym posunięciem było ogłoszenie obniżki cen iPadów 10. generacji. Te spadły z 449 dolarów do 349 dolarów, niewykluczone więc, że wkrótce również i w polskich sklepach przyjdzie nam zapłacić za tablety Apple mniej niż dotychczas.

Z zapisem prezentacji wydarzenia możecie zapoznać się poniżej:


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów950

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze