14.05.2024, 09:30Lektura na 2 minuty

Apple planuje rozpocząć sprzedaż Vision Pro poza USA

Wedle doniesień gogle mają oficjalnie trafić poza granice Stanów Zjednoczonych po zakończeniu Worldwide Developers Conference.


Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Głosy sugerujące, że Apple nieco się zagalopowało z szacowaniem popularności swoich gogli VR/AR, były słyszalne jeszcze przed premierą urządzenia, a obecne poczynania giganta z Cupertino zdają się potwierdzać, że sceptycy mieli rację.


Vision Pro poza USA

Wedle najnowszych doniesień Bloomberga, Apple szykuje się do wystartowania ze sprzedażą Vision Pro poza granicami Stanów Zjednoczonych. Jak wskazuje wspomniane źródło, zaplanowano już trening pracowników placówek i sklepów przedsiębiorstwa we Francji, Niemczech, Singapurze, Korei Południowej, Japonii, Chinach i Australii. Wygląda więc na to, że to właśnie tam w pierwszej (a raczej drugiej) kolejności trafią gogle sygnowane logiem jabłka.

Nie stanie się to jednak z dnia na dzień, jako że źródła wskazują na to, iż na ekspansję Apple Vision Pro poza USA przyjdzie nam poczekać co najmniej do końca konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC), która trwa od 10 do 14 czerwca.

Warto przy tym zauważyć, że Apple wciąż nie puściło pary z ust w temacie, a powyższe informacje, jak zaznaczono, są doniesieniami niepotwierdzonymi przez oficjalne źródło. Mimo to w marcu chińska państwowa stacja telewizyjna CCTV Finance powołała się na słowa Tima Cooka, który to podobno ogłosił, że Vision Pro trafi na rynek Państwa Środka jeszcze w bieżącym roku – coś więc rzeczywiście może być na rzeczy.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „Jaqp” Dmuchowski

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywał się już w Diablo II i Morrowinda. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Na co dzień zajmuje się projektowaniem stron internetowych. Nie wzgardzi dobrą lekturą ani kebabem.

Profil
Wpisów950

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze