19
4.11.2017, 17:17Lektura na 2 minuty

Assassin´s Creed Origins: Twórcy przewidzieli najnowsze odkrycie archeologów

Odkryta kilka dni temu komnata w Piramidzie Cheopsa była w grze od dawna.

W tym tygodniu dzięki technice prześwietlania promieniami kosmicznymi archeolodzy odkryli długą na ok. 30 metrów pustą przestrzeń w Wielkiej Piramidzie Cheopsa w Gizie bez naruszania monumentalnej konstrukcji. Do wnętrza komnaty nie udało się zajrzeć i nie ma do niej żadnego dostępu, ale badacze spekulują, że najpewniej znajdują się w niej starożytne artefakty, skarby lub przedmioty związane z obrzędami pogrzebowymi. Co jest w tym wszystkim najciekawsze z punktu widzenia graczy? Otóż projektanci z Ubisoftu ubiegli archeologów i umieścili w Origins ukrytą komnatę już dawno temu.

Historyk serii Assassin's Creed, Maxime Durand, w rozmowie z serwisem Kotaku powiedział:


Od dawna sądzimy, że teorie Jeana-Pierre'a Houdina dotyczące wewnętrznych ramp, "obwodu królewskiego" i dwóch komnat wewnątrz Wielkiej Piramidy są najbardziej wiarygodne, dlatego też postanowiliśmy zastosować je w grze. Obstawialiśmy, że te ukryte przestrzenie w piramidzie zostaną w niedalekiej przyszłości odkryte, a my chcieliśmy, by gracze mieli szansę zwiedzić je jako pierwsi.


Jak donosi Kotaku, do owych dwóch komnat (znajdujących się niedaleko miejsca, które faktycznie odkryli badacze) można dostać się w grze, przechodząc przez szczelinę w ścianie w Królewskiej Komnacie. Co więcej, sama piramida naszpikowana jest przejściami, które wg teorii Houdina istnieją naprawdę. Efekty zrealizowanych przez Ubisoft wizji francuskiego architekta możecie zobaczyć na poniższych screenach.


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)

Redaktor
DavyStrange
Wpisów966

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane