9
13.02.2018, 15:42Lektura na 1 minutę

Asterix i Obelix: Kultowi bohaterowie wracają do świata gier

W pierwszy nowy tytuł z walecznymi Galami zagramy jeszcze w tym roku.


Rafał „hraboll” Pieczka

Naprawdę trudno przywołać z pamięci udane egranizacje przygód Asteriksa i Obeliksa na dużych platformach. W ostatnich latach pojawiały się tytuły na 3DS-a, a także przeglądarkowy/mobilny twór Asterix & Friends. Okazuje się, że jeszcze w tym roku firma Anuman Interactive powalczy o pieniądze fanów interaktywnej rozrywki. Na pierwszą z kilku premier poczekamy do czwartego kwartału bieżącego roku.

O konkrety teraz trudno, bo fragment komunikatu prasowego ujawnia tylko, że nowe gry kierowane są do posiadaczy konsol. Nie wiemy jakich, ale przynajmniej nikt nie wspomniał o urządzeniach mobilnych. Wydawnictwo Les Éditions Albert René, które opiekuje się Galami, tak skomentowało zawarcie porozumienia:


Z przyjemnością ogłaszamy podpisanie umowy z Anuman Interactive w sprawie powrotu Asteriksa i Obeliksa na konsole obecnej generacji.Samo Anuman Interactive to francuski wydawca, który kilka lat temu kupił studio Microïds (seria przygotówek Syberia, gra Still Life). Ostatnia głośniejsza premier tejże firmy to zeszłoroczna Syberia 3. Przygodówka stworzona na silniku Unity nie może narzekać na nadmiar przychylnych recenzji – średnia not z Metacritica dla wersji PC to 51%, a Papkin wystawił jej w CD-Action 3/10.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane