29.07.2022, 12:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Backbone One: Sony pokazało kontroler do iPhone'a na licencji PlayStation

Kontroler Backbone One dla posiadaczy iPhone'ów doczekał się oficjalnej edycji PlayStation.


Jakub „rajmund” Gańko

Pamiętam, że gdy Sony po raz pierwszy ujawniło, jak będzie wyglądać PlayStation 5, nie brakowało komentarzy, że konsola stylistycznie i kolorystycznie pasowałaby do sprzętów firmy Apple. Teraz Japończycy poniekąd potwierdzają tę teorię, ujawniając Backbone One – PlayStation Edition, czyli specjalną edycję kontrolera do iPhone'ów (wersja dla smartfonów z Androidem nie doczekała się takiego wydania). Jak widać na pierwszy rzut oka, urządzenie było inspirowane designem DualSense'a.

Jak się to cudo prezentuje w akcji? Zobaczcie na poniższym materiale:

Oczywiście oprócz pozycji na PS4 i PS5 możemy ogrywać też przy pomocy nowego kontrolera tytuły z Game Passa czy Stadii oraz produkcje mobilne obsługujące takie peryferia. Sam filmik już sugeruje, by używać go w Diablo Immortal czy Genshin Impact. Backbone One będzie zasilany bezpośrednio z iPhone'a, więc nie będziemy musieli dbać o jego ładowanie. Ponadto aplikacja Backbone App zadba o dodatkową integrację ze środowiskiem PlayStation.

Pozostają dwa kluczowe pytania: kiedy i za ile? To drugie pytanie jest znacznie łatwiejsze. Kontroler Backbone One – PlayStation Edition wyceniono na 100 dolarów bez jednego centa. Kwestia premiery jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż początkowo urządzenie zostanie udostępnione na wybranych rynkach, pośród których nie ma Polski. Z czasem jednak dostępność ma być poszerzana.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów953

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane