1
19.09.2023, 17:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Banishers: Ghost of New Eden – Gameplay i fabuła nowej gry twórców Life is Strange

Macie plany na listopad? Bo jeśli nie, to będzie kilka duchów do wypędzenia i ukochana do uratowania.

Francuskie Don’t Nod, jakie kończy w tym roku 15 lat, znane jest przede wszystkim ze stworzenia marki Life is Strange. Developerzy mają w swoim portfolio także kilka tytułów nastawionych na akcję: odrobinę niedocenione Remember Me z nowatorskim systemem walki i Vampyra – erpega akcji o lekarzu, walczącym (lub poddającym się jej) ze swoją nowo nabytą naturą krwiopijcy. Nadchodzące Banishers: Ghost of New Eden wygląda, jakby chętnie czerpało ze wszystkich dokonań studia.

W grze wcielamy się w parę łowców duchów, polujących na terenie Ameryki Północnej pod koniec XVII wieku. Reda, niegdyś bezdusznego najemnika, prześladują duchy jego ofiar, ale znajduje ukojenie w ramionach swojej towarzyski Antei. Sielanka nie trwa długo – kobieta ginie i zostaje uwięziona pomiędzy światami jako, oczywiście, duch.

Dzięki temu w trakcie rozgrywki będziemy mogli przełączać się pomiędzy postaciami, co nie pozostanie bez znaczenia tak w kwestii walki, jak stojących nam na drodze przeszkód. Potyczki w Banishers przypominają to, co pamiętam z Vampyra z domieszką kilku nowych pomysłów, dyskretnie podebranych np. z God of War. Oceńcie to sami, bo developerzy wypuścili właśnie konkretny materiał, w jakim podsumowują informacje dotyczące swojej nowej produkcji:

Oprócz walki i zagadek, Banishers: Ghost of New Eden to też opowieść, w trakcie której przyjdzie nam podejmować trudne decyzje, dotyczące przede wszystkim losu postaci pobocznych. Dokonywane przez nas wybory będą miały oczywiście konsekwencje. Na deser wyglądający prosto i nieprzesadnie skomplikowanie system rozwijania umiejętności oraz coraz lepszego ekwipunku.

Banishers: Ghost of New Eden ukaże się już 7 listopada na pecetach, PS5 oraz Xboksach Series X|S. Gra dostępna jest w edycji standardowej, ale są też dwie dodatkowe – Red Echoes zawiera stylizowany notatnik ze wspomnieniami głównego bohatera oraz dostęp do DLC, natomiast Collector’s Edition dorzuca do tego steelbooka, artbooka, 2 sygnety oraz mierzącą 24 cm figurkę głównych bohaterów.

Banishers: Ghost of New Eden
Banishers: Ghost of New Eden

Edycje fizyczne dostępne są tylko za pośrednictwem sklepu Focus Entertainment.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1025

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze