12
5.12.2018, 15:47Lektura na 2 minuty

Batman: Arkham – Kolejna odsłona cyklu coraz bardziej realna. Jej autorzy nie pojawią się na The Game Awards

Podobno fabuła gry skupi się na działalności Trybunału Sów.

Warner Bros. Montreal (Batman: Arkham Origins) wybiera się w tym tygodniu do Los Angeles, ale nie po to, aby zapowiedzieć nową grę. Patrick Redding, pełniący rolę dyrektora kreatywnego w kanadyjskiej ekipie, potwierdził za pośrednictwem wpisu na Twitterze, że przedstawiciele studia nie pojawią się na imprezie The Game Awards. Plany na najbliższy tydzień prezentują się następująco:


Udajemy się na spotkanie z naszymi partnerami z Warner Bros. Interactive Entertainment, aby zaprezentować efekty ciężkiej pracy zespołu i dzielić się naszą ekscytacją. Wiem, jak bardzo fani chcą coś usłyszeć... Prosimy o cierpliwość!


Zespół z Montrealu najprawdopodobniej od ponad dwóch lat pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Batman: Arkham. Co ciekawe, na początku października pojawił się duży przeciek na temat tego projektu. Człowiek Nietoperz miałby walczyć z Trybunałem Sów i przy okazji eksplorować dzielnice naprawdę rozległego Gotham (mapa półtora raza większa niż w Arkham Knight). Kampania składa się zarówno z skrupulatnie wyreżyserowanych sekwencji, jak i losowych zdarzeń (pościgi, napady na banki, kradzieże i inne przestępstwa). Gotham to teraz „żywe, oddychające miasto”. Ponoć w grze nie zabraknie zmiennych warunków pogodowych. W przecieku znalazły się również wzmianki o odświeżonym repertuarze gadżetów, rozszerzonej wersji parkuru (postacie poruszają się teraz znacznie szybciej), przeprojektowanym batmobilu (tym razem wykorzystywany tylko do transportu) oraz trybie kooperacji (dodatkowe postacie: Robin, Nightwing, Batgirl, Batwoman, Catwoman i Red Hood).

Rzecz jasna przedstawione informacje to na razie tylko i wyłącznie garść plotek. Niemniej warto zauważyć, że pracownica studia Warner Bros. Montreal zamieściła na Twitterze takie oto zdjęcie:

Logo z koszulki przypomina symbol Trybunału Sów. Czy zatem kanadyjski deweloper rzeczywiście pracuje nad nowymi przygodami Mrocznego Rycerza? Cóż, trudno spodziewać się, iż Warner Bros. tak łatwo zrezygnuje z cyklu, który przynosi wielomilionowe przychody. Jeśli wierzyć plotkom, kolejne Batman: Arkham zadebiutuje jesienią 2019 roku na PC, PS4 i XBO.

Impreza The Game Awards odbędzie się w nocy z 6 na 7 grudnia. Tegoroczne rozdanie prestiżowych nagród będzie okazją do zapowiedzi całkiem pokaźnej liczby nowych gier. Organizatorzy gali przygotowali niespodzianki dla fanów uniwersum Obcego oraz klasycznych erpegów.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane