10.08.2022, 12:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Battalion 1944 zmieni się w Battalion: Legacy i będzie za darmo

Bulkhead, studio odpowiedzialne za tytuł, kończy współpracę ze Square Enix i tym samym przechodzi „na swoje”.


Patryk „Delighter” Żelazny

Gier o tematyce drugiej wojny światowej nie brakuje, a Battalion 1944 jest kolejną z nich. Swoją premierę miał w 2018 roku, jednak duchem był zaraz obok pierwszych odsłon Call of Duty, ale w dobrym znaczeniu tych słów. Nietrudno zauważyć podobieństwo, chociaż Battalion raczej skupiał się na mniejszych potyczkach, 5 na 5 graczy.

Za grę odpowiada studio Bulkhead, a wydawcą był Square Enix. Tak, był, bo już nie jest. Developerzy postanowili zakończyć współpracę i przejść „na swoje”, tym samym zamieniając Battalion 1944 w Battalion: Legacy, produkcję, która od 16 sierpnia będzie darmowa na Steamie.

Chcąc nie chcąc, muszę też dostarczyć złe wieści. Wraz zakończeniem współpracy ze swoim wydawcą, Bulkhead zrezygnowało z planów dostarczenia tytułu na Xboksa One i PlayStation 4. Gracze nie byli tym zachwyceni, zwłaszcza że organizowano w tej sprawie zbiórkę na Kickstarterze. Wyszło o tyle dobrze, że wspierający mogą czuć się zawiedzeni, ale na pewno nie oszukani, ponieważ studio zwróci im pieniądze.

Bulkhead pracuje też nad nowym FPS-em na Unreal Enginie 5 o nazwie Wardogs i jak podaje PC Gamer, nie jest zadowolone z tego, co stało się z Battalionem 1944.


Chcieliśmy tylko zamknąć rozdział. Battalion 1944 nie reprezentuje już poziomu jakości, do którego dążymy jako zespół i firma, zarówno pod względem możliwości, jak i kierunku rozwoju. Mimo tego, że jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy dzięki Battalionowi.


Aaron Baker, community manager<br>

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów537

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane