1
15.07.2021, 11:58Lektura na 2 minuty

Battlefield 2042: DICE odpowiada na pytania fanów. Studio testuje crossplay

W planach jest też możliwość przenoszenia postępów między platformami.


Witold Tłuchowski

Powstawania nowego Battlefielda Electronic Arts nie trzymało w sekrecie, ale na oficjalną zapowiedź musieliśmy czekać do czerwca. Od tamtego momentu zdążyliśmy zobaczyć zwiastun gameplayu i poznać trochę szczegółów dotyczących gry, ale większą porcję konkretów dostaniemy dopiero podczas przyszłotygodniowego EA Play Live.

DICE chciało jednak kilka rzeczy wyjaśnić jeszcze przed prezentacją. Daniel Berlin, starszy dyrektor projektu, postanowił w tym celu odpowiedzieć na część pytań fanów. Zacznijmy od crossplayu:


Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy gry międzyplatformowej. Potwierdzamy, że zamierzamy stworzyć i przetestować to rozwiązanie w Battlefield 2042. Podjęliśmy w związku z tym decyzję o przesunięciu testów technicznych na drugą połowę tego lata, dzięki czemu będziemy mogli sprawdzić funkcjonalność rozgrywki międzyplatformowej.


Do testów można się zgłaszać W TYM MIEJSCU, choć firma zaznacza, że tylko niewielkiej części chętnych uda się na nie załapać. Docelowo crossplay połączy ze sobą posiadaczy pecetów i konsol nowej generacji oraz – w oddzielnej grupie – graczy na PS4 i XBO. Developerzy planują również wprowadzenie międzyplatformowych postępów i handlu (tj. przenoszenie zakupionych przedmiotów między różnymi wersjami).

DICE potwierdziło też, że w Battlefield 2042 zagramy wyłącznie online – nawet w trybie solo, walcząc przeciwko SI (kampanii, przypomnę, tu nie uświadczymy).

Zdradzono też, jak działać będą boty:


Żołnierze SI naśladują zachowanie żywych ludzi. Jednak nie mogą być specjalistami i nie są w stanie używać cech czy specjalizacji. Potrafią natomiast korzystać z systemu wzywania pojazdów, a także zwalczać je i przejmować cele. Choć nie używają wingsuita, są na tyle inteligentni, by podejmować samodzielne decyzje i walczyć z wrogami ogniem bezpośrednim, oskrzydlać ich, rzucać granatami, a nawet reanimować rannych towarzyszy.


Boty spotkamy w Podboju i Przełamaniu, gdzie dopełniać będą niepełne składy.

Odrobinę uwagi poświęcono też specjalistom – ci będą odpowiednikami klas z poprzednich odsłon, choć tym razem będą mieli dostęp do wszystkich broni występujących w produkcji (acz nie umiejętności). Tak, Szarik – charakterystyczny pies-robot – również będzie do dyspozycji każdego gacza.

Więcej szczegółów (w tym m.in. na temat pojazdów czy map) znajdziecie TUTAJ.

Battlefield 2042 ukaże się 22 października na pecetach (Steam, EGS, Origin), PS4, PS5, Xboksie One i Xboksie Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze