28.02.2024, 13:00Lektura na 2 minuty

Battlefield: Nowa odsłona ma mieć darmowy tryb battle royale

Czy DICE wyciągnie wnioski z nieudanego Battlefielda 2042?


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

To było kilka trudnych lat dla marki Battlefield. Premiera Battlefielda 2042 pod koniec 2021 roku nie spełniła oczekiwań DICE, a studio musiało zmierzyć się z potężną falą krytyki ze strony graczy. Trzeba przyznać, że twórcy w dalszym ciągu aktualizują Battlefielda 2042, a gra jest obecnie w znacznie lepszym stanie. Miejmy nadzieję, że DICE wyciągnie wnioski i debiut następnej odsłony serii przebiegnie bez wpadek i problemów technicznych.

Jak donosi Tom Henderson na łamach Insider Gaming , następny Battlefield będzie dostępny w pakiecie z darmowym trybem battle royale. Odpowiadać będzie za niego studio Ripple Effect, wcześniej znane jako DICE LA, a do grania nie będzie konieczne kupowanie podstawowej wersji gry. Powinno to zapewnić jej szansę na zdobycie większej liczby odbiorców, zważywszy na fakt, że zarówno Fortnite, jak i Call of Duty: Warzone są darmowe. Raport Hendersona daje również wgląd w potencjalną datę premiery tytułu – mowa jest o październiku. 

Insider Gaming dowiedziało się również, że kolejny Battlefield ma zamiar wrócić do korzeni serii za sprawą rozgrywek dla 64 graczy, powrotu czterech klas postaci i gruntownej modernizacji systemu zniszczeń. Jeśli chodzi realia, w jakich dzieje się gra, akcja rozgrywać się będzie w latach 2025 – 2030. Fabuła ma kłaść nacisk na nowoczesną technologię używaną podczas współczesnych konfliktów zbrojnych.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów335

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze