44
23.11.2017, 16:02Lektura na 2 minuty

Battlefront II: Zgadnijcie, kto tym razem zainteresował się loot boksami

Podpowiedź: nad skrzynkami debatują teraz krajanie Iggy Azalei, Chrisa Hemswortha i Nicole Kidman.

Tym razem mikrotransakcje drugiego Battlefronta zainteresowały Australijczyków. Jeden z użytkowników Reddita przesłał list do urzędników The Victorian Commission for Gambling and Liquor Regulation, w którym podsumował narosłe wokół tematu kontrowersje.

Efekt? Przedstawiciel organizacji Jarrod Wolfe przyznał, że...


To, co się dzieje z loot boksami, stanowi hazard w myśl [australijskiego – dop.red.] ustawodawstwa.


Równocześnie nadmienił, że komisja nie jest władna, by zmienić australijskie prawo. Urzędnik zaznaczył jednak, że jest w kontakcie ze swoimi odpowiednikami (na poziomie krajowym i międzypaństwowym), wraz z którymi próbuje wypracować wspólne stanowisko. Zapewnił również, że monitoruje internetową aktywność graczy, choć bardziej skupia się na "drapieżnych aspektach związanych z tzw. pay to win", a nie na możliwości nabycia skórek czy obecności w grach wirtualnych walut.

Swoją drogą, zamieszanie wokół skrzynek z łupami nie przeszkodziło drugiemu Battlefrontowi w zadebiutowaniu na pierwszym miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się gier w Australii (drugie miejsce zajmuje Call of Duty: WWII, na trzecim i czwartym zameldowały się Pokémon Ultra Sun i Pokémon Ultra Moon).

Uczciwe relacjonowanie sytuacji wokół Battlefronta II robi się coraz trudniejsze, przypomnijmy jednak, że:

 • nad tym, czy skrzynki z łupami to hazard, głowią się obecnie Anglicy,
 • loot boksy zainteresowały belgijską komisję hazardową, a tamtejszy minister sprawiedliwości postuluje wręcz, by wprowadzić europejski zakaz tego typu mikropłatności,
 • temat poniósł także amerykański kongresmen,
 • francuski senator wystosował do agencji ARJEL (która zajmuje się nad Sekwaną hazardem w sieci) list, w którym domaga się obłożenia skrzynek z łupami państwowymi regulacjami.
 • Redaktor
  Mateusz Witczak

  Obecnie wydaję serwis PolskiGamedev.pl, wcześniej przez wiele lat prowadziłem dział publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

  Profil
  Wpisów3457

  Obserwujących18

  Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

  Polecane