17.06.2022, 16:00Lektura na 1 minutę

Beautiful Desolation: Izometryczna przygodówka za darmo na GOG.com

Do 27 czerwca trwa Letnia Wyprzedaż na GOG.com. Oprócz atrakcyjnych promocji (polecam Disco Elysium – The Final Cut za 50 zł) można się teraz załapać na darmową grę przygodową – Beautiful Desolation.

Beautiful Desolation to wydana w 2020 roku postapokaliptyczna gra typu point & click. Chociaż przyglądając się screenom można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z klasycznym izometrycznym erpegiem, elementy RPG są tu tylko dodatkiem.

Tytuł wyróżnia się kontynentem, który przyjdzie nam eksplorować. Główny bohater o imieniu Mark, przemierza bowiem alternatywną wersję Afryki w poszukiwaniu zaginionego brata. Zwiedzimy wioski i popadające w ruinę miasta, dzikie lasy i wysuszone dna oceanów. Na swojej drodze spotkamy lokalnych przywódców, wojowników i uzdrowicieli, a także ogromne skorpiony i nanoroboty.

6
zdjęć

Beautiful Desolation został całkiem ciepło przyjęty. Aktualnie na platformie Steam ma 78% pozytywnych recenzji, z kolei w serwisie Metacritic jest oceniany przez krytyków na 76 punktów (ocena użytkowników to 7/10).

Gra posiada polskie napisy i można ją pobrać TUTAJ do 20 czerwca (do godziny 15).

Redaktor
Karol Wilczek

Zakochany w grach od pierwszego Prince of Persia i komputerów z przyciskiem Turbo. Uwielbiam RPG, mam ogromny sentyment do klasycznych przygodówek.

Profil
Wpisów33

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane