28
25.08.2009, 15:20Lektura na 2 minuty

Będzie Commandos 4! [UPDATE - A jednak nie. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości...]

Commandos to jedna z najbardziej kultowych serii RTS-ów. Jej ostatnia odsłona, z podtytułem Strike Force, została wydana w 2006 roku. Po długiej przerwie cykl ten ponownie zagości na ekranach monitorów!


Piotrek66

Studio Pyro (pracujące obecnie nad projektem Planet 51) ogłosiło właśnie, że w pocie czoła dłubie nad czwartą odsłoną Commandos. Poprzednia odsłona cyklu, eksperymentalny Strike Force, została niezbyt ciepło przyjęta przez graczy, jak i recenzentów (62 procent według serwisu Metacritic). Głównym powodem było to, że produkcja ta była FPS-em, a nie, jak wcześniejsze części, strategią. Tym razem jednak deweloperzy nie popełnią tego błędu i obiecują powrót do korzeni marki.

Niestety nie poznaliśmy żadnych szczegółów na temat Commandos 4; tajemnicą pozostaje również choćby orientacyjna data premiery, czy lista platform docelowych. Ale i tak dla fanów najważniejsze jest, że ich ukochana seria powróci na ekrany monitorów. Zadowoleni?

[UPDATE]: Radość była przedwczesna. Jak się okazuje, serwis, który jako pierwszy opublikował powyższą informację po prostu... wszystko zmyślił. Jeden z przedstawicieli studia Pyro zaprzeczył bowiem, jakoby jego ekipa pracowała nad kolejną odsłoną Commandos.

"Wiadomość, którą opublikował serwis Gamer.nl, jest całkowicie nieprawdziwa. Od zawsze myślimy nad przywróceniem serii Commandos do życia; to nie jest nic nowego, ale obecnie to nic oficjalnego, nie podjęto żadnej decyzji i wszystko to pozostaje jedynie życzeniem, niczym więcej" - tłumaczy. "Uważam, że redaktorzy Gamer.nl obrócili to życzenie w news i zacytowali coś, czego nikt nie powiedział (sam byłem na targach gamescom i zawsze odpowiadaliśmy każdemu, ktokolwiek tylko zapytał - a było sporo takich osób - że być może w przyszłości, ale na pewno nie teraz. Skupiamy się tylko na Planet 51 i to jest jedyna gra, nad którą pracujemy" - dodaje.

Wygląda więc na to, że ktoś zrobił sobie żart. I to dość niesmaczny...

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze