13
17.10.2016, 19:21Lektura na 1 minutę

Beyond Good & Evil 2 będzie rebootem?

Poznaliśmy też (orientacyjną) datę premiery. Trzeba przyznać, że dość odległą.


Mateusz Witczak

Trzy tygodnie temu Michael Ancel, ojciec tej (daj Bóg!) serii zaintrygował nas nową grafiką koncepcyjną. Nieco później zasmucił natomiast informacją, że gra, zapowiedziana oficjalnie w 2008... wciąż znajduje się w preprodukcji.

I wygląda na to, że spędzi w warsztacie jeszcze wiele miesięcy. Jeśli wierzyć portalowi, który uprzednio podzielił się z nami informacją, jakoby BG&E 2 miało być ekskluzywnym tytułem Nintendo NX, dziełko zadebiutuje latem 2018. Sęk w tym, że niekoniecznie będzie ono tym, czego oczekiwaliśmy.

Beyond Good & Evil 2 może się bowiem okazać nie sequelem, a rebootem, który na nowo opowie historię Jade i Pey'ja (z zastrzeżeniem, że ten drugi dostanie więcej czasu antenowego, a jego przeszłość i motywacje mają zostać odpowiednio naświetlone). No i nieco wyjaśni cliffhanger, jakim kończyła się "jedynka".

Słowem: wygląda na to, że Ubisoft chce mieć ciastko i zjeść ciastko. Źródła serwisu twierdzą ponadto, że trailer gry zostanie pokazany wraz z oficjalnym ujawnieniem NX-a. Ponoć nie należy się jednak nastawiać na gameplay per se, ale coś podobnego do "zwiastuna klimatu" z 2008. Cóż, czekamy (acz miny nie przestają się nam wydłużać).

Redaktor
Mateusz Witczak

Obecnie wydaję serwis PolskiGamedev.pl, wcześniej przez wiele lat prowadziłem dział publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3456

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze