03.11.2009
10 Komentarze

BioWare: dzikie wsparcie DLC dla Mass Effect 2 oraz technologii Umbra, która ma sprawić, że będzie ładnej

BioWare: dzikie wsparcie DLC dla Mass Effect 2 oraz technologii Umbra, która ma sprawić, że będzie ładnej
Dzisiejszy dzień dla fanów Mass Effect zaliczyć należy do dobrych. Pojawiły się dwie nowe informacje: pierwsza sugeruje zakrojone na dużą skalę wsparcie DLC dla Mass Effecta 2, a druga - usprawnienia technologiczne.

Zatem po kolei. Co prawda informacja o DLC do Mass Effect 2 nie została na razie oficjalnie powtierdzona, ale nie należy od razu tracić nadziei: wyciek wziął się z tzw. ’Microsoft Expert Zone quiz’, materiału szkoleniowego przygotowanego dla sprzedawców gry, aby mogli lepiej zapoznać się z sprzedawanym tytułem.

W quizie tym pojawiła się lista ficzerów dostępnych na Xbox Live: do ściągnięcia będą nowe postaci, bronie, pancerze, nowe światy, a także pełne kampanie oraz periodyczne update’y przez Cerberus Network (czyli tajemnicze „coś”, czego BioWare na razie nie ogłaszało). Czy w końcu dostaniemy to, co twórcy obiecali także dla pierwszego Mass Effect? Miejmy nadzieję.

A teraz słów kilka czym jest ta cała Ubmra i dlaczego w ogóle powinno to kogokolwiek obchodzić. Otóż Umbra Software to amerykańska firma, która opracowała ciekawą technologię: 'occlusion culling’. Mówiąc najprościej technologia ta pozwala na optymalizację i poprawę wydajności – wyznaczane są obszary, których gracz w grze nie widzi, w związku z czym silnik gry otrzymuje informację, że w takim razie owych poligonów nie musi renderować. Tak 'zaoszczędzone’ poligony mogą być zatem efektywnie wykorzystane w innych, widocznych miejscach, wpływając pozytywnie na złożoność przedstawionego świata gry. Fajnie? Fajnie.

Technologia firmy Umbra wykorzystana została w Dragon Age: Początek i w Mass Effect (choć oficjalna informacja nie precyzowała o którą częśc gry chodzi – domyślamy się jednak, że zarówno o drugą jak i trzecią), a ponadto pojawić ma się również w przyszłych tytuałach od BioWare. Oby zaowocowało to naprawdę widoczną różnicą w wyglądzie.

10 odpowiedzi do “BioWare: dzikie wsparcie DLC dla Mass Effect 2 oraz technologii Umbra, która ma sprawić, że będzie ładnej”

  1. Tonący brzytwy się chwyta 🙂 Gdyby X360 miał 1GB RAMu nie musieliby tego robić. A DLC – jestem sceptycznie nastawiony, w ME1 też miały być super-wypaśne dodatki, a wyszły dwa, raczej przeciętne DLC.

  2. Fajna technologia.

  3. Ciekawe jakie będą te DLC na PC płatne tak jak drugi DLC do ME który moim zdaniem jest niewypałem czy jak pierwszy DLC który dał te 1,5 godz. zabawy ale był za free. Ta technologia firmy Umbra ciekawie się zapowiada może będzie więcej FPS w grach a nie będzie trza widzieć czegoś co się nie przyda.

  4. To obcinanie przydało by się w Gothicu 3:/

  5. „która ma sprawić, że będzie ładnej” Ładniej,Ładnie

  6. No to czekamy.

  7. A gdyby obie konsole miały po 4 GB RAMu to wtedy byłaby apokalipsa. Do słownie i w przenośni. Ale nie, developerzy – w szczególności na PS3 muszą się użerać z tym problemem…

  8. Widać technologia pnie się w górę… Noi dobrze!

  9. Orthomyxovirus 3 listopada 2009 o 21:35

    czyli na łopatologie tak jak bym miał klapki na oczach to co na wprost jest super fajnie ładne a to co po bokach to cały szit, hym,a to się nie wywodzi z samochodówek? Fuadex – na ps3 ciągle się trzeba z czymś użerać xD a x360devkit ma jak się nie mylę 6gb ramu… szkoda że lista twórców którzy zadeklarowali chęć działania na x360 zamknęła już się… musze czekać do stycznia xD bo moja konsola to… dis is madnes!

  10. Wątpię, żeby te dlc były darmowe. Ale tak prawdę mówiąc te całe dlc to jeden wielki shit. Grałem już w pare i nic ciekawego… ot po prostu jedna misja więcej. Moim zdaniem nie powinniśmy wcale kupować tych dlc, bo twórcy specjalnie wycinają te elementy z gry i potem osobno je sprzedają. Lepiej by popracowali nad optymalizacją,patchami, a nie na robieniu z graczy głupków. Ja już złożyłem preorder i pełną wersję kupię, ale za dlc nie mam zamiaru kupować 🙂

Dodaj komentarz