23.06.2022, 18:30Lektura na 3 minuty

Overwatch: Blizzard wyjaśnia, co stanie się z lootboksami po premierze sequela

Blizzard omówił podczas AMA, co stanie się z nieotwartymi skrzynkami z łupami i walutą zgromadzonymi przez graczy, gdy Overwatch 2 pojawi się na rynku.


Michał „Perzi” Perzanowski

Przenieś kredyty, choć za wiele nie kupisz

Overwatch 2 wystartuje we wczesnym dostępie 4 października 2022 roku jako tytuł free-to-play. Od 28 czerwca natomiast dostępna będzie już druga beta. Będzie zawierał nową strukturę sezonową z karnetami bojowymi i – w przeciwieństwie do pierwszej odsłony – nie będzie zawierał skrzynek z łupami. Problematyczne kwestie wyjaśniali podczas AMA na Reddicie Jon Spector, szef działu handlowego i Aaron Keller, reżyser gry.

Jeden z użytkowników zapytał, co stanie się z lootboksami i walutą Overwatcha po pojawieniu się sequela.


Podzielimy się bardziej szczegółowymi wyjaśnieniami na wszystkie te tematy przed premierą Overwatcha 2 w październiku. Aby jednak udzielić szybkiej odpowiedzi już teraz, istniejące waluty (kredyty, żetony OWL i punkty rywalizacji) zostaną przeniesione do sequela. Przed premierą wszystkie nieotwarte skrzynki z łupami zostaną automatycznie otwarte, a wasze konto otrzyma całą zawartość.


Team Overwatch 2

Keller dodał też, że kredyty OW1 przejdą do OW2, ale w sequelu obecna będzie zupełnie nowa waluta, która odpowiedzialna będzie za większość transakcji w grze. Z kolei waluta z poprzedniej odsłony nadal ma się do czegoś przydać, choć nie określono bliżej jej celu. W każdym razie, nie kupicie za nią nic w nowej części.


Cheaterzy, stare mapy, funkcje społecznościowe

Co twórcy zamierzają zrobić z cheaterami w drugim Overwatchu, biorąc pod uwagę przejście na model F2P? Zapowiedzieli, że zostanie wprowadzony system weryfikacji numeru telefonu. Jakie są plany developerów odnośnie do starych map, które nie będą już używane po uruchomieniu „dwójki”?


Te mapy nadal będą dostępne w grach customowych, ale w momencie premiery sequela nie będą mogły być używane w innych trybach. Gdybyśmy znaleźli sposób na stworzenie dla nich nowego trybu, chcielibyśmy przeprowadzić szeroko zakrojone testy w trybie Arcade lub w innych formatach, w których moglibyśmy uzyskać opinie społeczności.


Team Overwatch 2

Czy w grze pojawią się funkcje społecznościowe? Wielu graczy prosiło o klany lub prywatne turnieje w grze. Czy zespół pracuje nad jakimiś systemami społecznościowymi?


Chcemy dodać do Overwatch 2 więcej systemów społecznościowych, a system gildii znajduje się na szczycie listy naszych potrzeb. Taka funkcja to wspaniała okazja i coś, czym jesteśmy naprawdę podekscytowani. Z drugiej strony jest to ogromne wyzwanie, nie tylko dla dużej części naszego zespołu, ale także dla kilku innych działów w Blizzardzie. Włożyliśmy w tę funkcję sporo pracy, ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretach i terminie jej udostępnienia.


Team Overwatch 2

Blizzard planuje oferować aktualizacje sezonowe Overwatcha 2 co dziewięć tygodni, a także karnety bojowe z nowymi bohaterami, trybami gry, mapami i elementami kosmetycznymi. Gracze będą mogli również zdobywać przedmioty w nowym i „stale aktualizowanym” sklepie w grze.

Nowa beta Overwatcha 2 wystartuje 28 czerwca na PC i konsole, a zapisy są już otwarte. Testerzy będą mieli okazję zagrać jako nowy bohater, tank Junker Queen, a także postrzelać na nowej mapie.

Życie nowego Overwatcha nie jest łatwe. Po pierwszych pokazach zainteresowanie grą spadło o 99 procent.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów130

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane