7
23.05.2017, 19:43Lektura na 1 minutę

Bloodstained nie ukaże się w "marcu 2017"

To niezły moment na uczciwą refleksję nad Kickstarterem. Zapowiedziana w 2015 metroidvania jest ponoć gotowa "w 20-30 procentach".


Mateusz Witczak

Tak twierdzi twórca kickstarterowego czempiona (zebrano ponad 5,5 mln dolarów!), legendarny Koji Igarashi (całe życie związany z serią Castlevania). Na łamach Famitsu autor dodaje, że był zmuszony "przyspieszyć prace" i zaznaczył, że choć gra jest gotowa w co najwyżej 1/3, opracowano już niezbędne przy tworzeniu narzędzia i rozwiązania, stąd dalsza produkcja powinna ruszyć z kopyta.

Dotychczas opublikowano jedynie bardzo wczesne nagrania z rozgrywki (np. takie). Ostatnie wieści związane z tytułem dotyczyły zarzucenia wersji na Wii U (na osłodę rzecz zamelduje się na Switchu).

W tej sytuacji przewidywanie daty premiery byłoby nierozważne. Wedle oficjalnej wykładni Bloodstained: Ritual of the Night powinien zadebiutować (na PC, PS4, XBO, PS Vita i Switchu)  w pierwszym kwartale 2018 roku.

Redaktor
Mateusz Witczak

Obecnie wydaję serwis PolskiGamedev.pl, wcześniej przez wiele lat prowadziłem dział publicystyki w CD-Action. O grach pisałem m.in. w Playu, PC Formacie, Playboksie i Pikselu, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuję z Repliką, Dwutygodnikiem i Gazetą Wyborczą, często można mnie przeczytać na łamach Polityki, gdzie publikuję teksty poświęcone prawom człowieka, mniejszościom i wykluczeniu.

Profil
Wpisów3456

Obserwujących17

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze